Satılık St Bernard

saint-bernard-elityavru

Saint Bernard cinsi köpekler son derece kibar, dost canlısı ve çocuklarla iyi anlaşabilen bir türdür. Yavaş hareket ederler ancak oldukça sabırlı ve sahibine sadık, itaatkâr köpek ırklarındandır. Henüz küçükken diğer hayvanlar ve insanlarla sosyalleştirilmesi faydalı olacaktır. Satılık St Bernard sizin için çok iyi bir bekçi köpeği olabilecek yeteneklere sahiptir. Yalnızca sahip olduğu büyüklük bile evinize girmek isteyen yabancıları vazgeçirecek ve korkutacak bir etkiye sahiptir. St Bernard’ların sadece yemek yedikten ya da su içtikten sonra salya akıtma gibi sorunları olabilir. Eğer köpeğiniz için uygun imkânları sağlarsanız bir apartman dairesinde de ona bakmanız mümkündür. Ancak evin içinde çok aktif ve hareketli olan bir köpek türü değildir. Bu yüzden Satılık St Bernard apartman dairesinde yaşayabileceği gibi yine de küçük bir bahçe onun için çok daha iyi ve yeterli olacaktır.

Dışarıda da rahat bir şekilde yaşamını sürdürebilecek olmasına rağmen yine de bu köpek ırklarını ailesi ile birlikte olmak çok daha mutlu eder. Sıcağa karşı oldukça hassastırlar. Bu yüzden köpeğinizi çok sıcak ortamlarda bırakmamaya özen göstermelisiniz. Satılık St Bernad sizinle yaşamaya başladığında gün içerisindeki uzun bir yürüyüş onun için yeterli gelir ve onu zinde tutmaya yardımcı olur. St Bernard’ların tüylerinin bakımı son derece basittir. Tüylerinin belli aralıklarla fırçalanması ve kuru şampuan ile temizlenmesi köpeğiniz için yeterli olacaktır. St Bernard türü bir köpeğiniz olacaksa ve normal şampuan kullanacaksanız bunun çok hafif olmasına dikkat etmelisiniz; aksi hale şampuan köpeğinizin suya dayanıklılığını sağlayan yağ tabakasını ondan alarak ona zarar verecektir, bunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Satılık St Bernard

Satılık St Bernard

Bu tür köpekler azar azar da olsa sık bir şekilde tüy dökmektedir. İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde tüylerindeki dökülüşün arttığını fark edeceksiniz. Bekçi köpeği olarak kullanılmasının yanı sıra arama köpeği, kurtarma köpeği ya da iz sürücü olarak kullanıldığı da görülür. Köpeğinizin ortalama ömrü 8-10 yıl arasında olacaktır. Satılık St Bernard türünde bir köpeğiniz olduğunda anlayacaksınız ki doğalarına bakılacak olursa son derece dikkatli ve temkinli köpekler olmasının yanı sıra aynı zamanda da son derece ağır mizaçlı ve sakin bir köpek cinsidir.

Satılık St Bernard sizinle beraber yaşamaya başladığında dikkat etmeniz gereken diğer noktalardan biri de onu serbest bıraktıktan sonra eve geldiğinde kontrol etmenizdir. Çünkü bu sevimli dostlarımız eve geldiğinde toz ve çamur içinde olabilirler. Soğukta ve karda oynamayı çok seven ve böyle koşullarda yaşamaya daha elverişli köpekler olduğu için çok sıcak hava onu halsiz düşürecektir. Çok mühim bir şey olmadıkça havlayan bir köpek ırkı değildir. Sahibine ve içinde yaşadığı aileye son derece bağlı olan bu köpek onları mutlu etmek isteyecektir. Egzersiz ihtiyacının karşılanması ve formda kalabilmesi için köpeğinizi yürüyüşe çıkarmaya özen göstermelisiniz.

Son derece güçlü bir koku alma duyusu ve güçlü yapısı ve cüssesiyle tanınan St Bernard ırkları; metrelerce kar bulunan bir yerde karın altındaki insanı hissedebilir ayrıca bu ırkların çığ ve fırtına gibi afetleri önceden de hissedebildiği bir gerçektir. 60 ve 100 kilo arasında kilosu; 65-80 cm arasında da boyu değişiklik gösterebilmektedir. Satılık St Bernard son derece zeki ve akıllı bir köpektir. Içiniz rahat bir şekilde çocuklarınızın yanında bırakabilirsiniz, onlara bekçilik yapacak ve koruyabilecek özellikte bir türdür. Eğer siz de dost canlısı, sakin ama bir o kadar korumacı ve sadık bir köpek, güzel bir dost arıyorsanız; Satılık St Bernard sahibini bekliyor olacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık St Bernard