Satılık Terrier Hakkında

airedale-terrier-cinsi-kopek-4

Terrier ırkı köpekler görüntü olarak da oldukça sevilen ve hoşlanılan sevimli köpeklerdir. Terrier cinsi köpekler 1800’lü yıllarda İngiltere’de meydana gelmiş olan fare istilasının sonucunda üretilen bir ırk olmuştur. Terrier türü köpekler fare yakalama konusunda çok ustadır ve hala da bu içgüdüyü taşımaktadırlar. Dilerse çocuklarla son derece uyumlu olabilir fakat bu uyumun köpeğinizin kendi seçtiği ve yakınlık kurduğu çocukla olması daha iyidir. Zorlandığı ve şaşırtıldığı takdirde agresifleşmesi mümkündür.

Satılık Terrier ailenize katıldığında onu kapalı ortamlarda bırakmamaya özen göstermelisiniz, bu hoşuna gitmeyecektir. Uygun eğitimleri vererek komutlarınızı daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz, zor kullanarak hiçbir şekilde bir hareketi ya da komutu yerine getirmesini bekleyemezsiniz. Biraz inatçı bir köpek türüdür. Ancak pozitif bir eğitim anlayışı içerisinde olur ve köpeğinizi eğitirseniz isteklerinize cevap verecektir.

Köpeğiniz verdiniz komutları yerine getirdikten sonra onu ödüllendirerek bu davranışın yerine oturmasını sağlayabilirsiniz. Terrier cinsi köpekleri oldukça zeki olmasının yanı sıra, aynı zamanda da çok duygusal köpeklerdir. Sahiplerine oldukça bağlanan bu köpek zaman zaman onu kıskanabilir ve paylaşmak istemeyebilir. Satılık Terrier evde beslemeniz için son derece uygun bir köpektir. Ayrıca beslenmesi konusunda çok fazla endişe etmenize gerek yoktur. Beslenmesi oldukça basit köpeklerdir. Bu köpek ev yemeklerine son derece düşkün olduğu gibi günde 2 kere kuru mama ile de onu besleyebilirsiniz. Oldukça canlı ve hiperaktif bir köpek ırkıdır. Sahiplenme içgüdüsü son derece yüksek olan Terrier türü köpekler sahiplerini başına gelebilecek her türlü tehlikeden korumaya çalışırlar.

Satılık Terrier

Satılık Terrier

Satılık Terrier sizin olduğunda gün içinde 2 defa onu dışarı çıkarmanız gerektiğini unutmamalısınız. Böylece hem egzersiz ihtiyaçlarını karşılamış olacaksınız hem de psikolojik anlamda mutluk olacaktır. Aksi takdirde huysuzluk yapması ve istenmeyen davranışlar ortaya koyması olasıdır. Terrier cinsi köpekler uzun yürüyüşlerden oldukça zevk alan köpeklerdir. Yaşlanmaları bunu değiştirmeyecektir. Satılık Terrier yaşlansa dahi uzun yıllar aktif kalan bir köpek olacaktır.

Köpeğinizi aldığınızda uzun ve yumuşak olan tüylerini günlük olarak fırçalayıp, bakımını yapmanız iyi olacaktır. Ağız ve göz çevresinin günlük olarak kirlenmesine karşı her gün temizlemelisiniz. Dilerseniz köpeğinizi düzenli aralıklar ile kuru şampuanlama ile yıkayabilirsiniz. Satılık Terrier evinizde yaşamaya başladıktan sonra kulaklarını temizlemeye ve kulak içlerinde uzayan tüyleri kesmeye özen göstermelisiniz. Elbette ki diş bakımı da çok önemlidir. İleriki yaşlarda meydana gelebilecek diş dökülmeleri ve dişte oluşabilecek hastalıklara karşı dikkatli olmalısınız. Bu nedenle veterinerlerin tavsiyelerine önem vermeniz sizin ve köpeğiniz için yararlı olacaktır. Başının üstünde yer alan tüyleri isterseniz küçük bir toka yardımı ile toplayabilir isterseniz de tüylerini kısa kestirerek bakımını sizin için kolay bir hale getirebilirsiniz. Satılık Terrier neredeyse hiç tüy dökmez. Bu da onu alerjisi bulunan kişiler için de son derece uygun bir ev arkadaşı haline getirir.

Eğitim verirken köpeğinizin hareketli oluşunu göz önünde bulundurmanız iyi olur. Terrier cinsi bir köpeğiniz olduğunda onların çok fazla baskıya gelemediğini ve bunun olumsuz neticeler doğuracağını dikkate almalısınız. Bu nedenle köpeğinize eğitim verirken eğitim sürelerini kısa aralıklar ile düzenleyebilir ve bu eğitimi hem köpeğiniz hem de sizin için eğlenceli bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Köpeğinize sevgi ile yaklaşmanız durumunda aranızdaki uyumun artacağını ve güzel sonuçlar alacağınızı unutmamalısınız. Doğru şekilde vereceğiniz sevgi ile sizi dinleyecek ve komutlarınızı kolaylıkla yerine getirecektir. Her gün düzenli olarak enerjilerini atmaları gerekir, tasma enerjisini tam olarak atmasına engel olabileceğinden serbest kalmasını da sağlamalısınız. Eğer siz hareketli bir hayatı seviyor ve son derece enerjik olduğunuza inanıyorsanız Satılık Terrier sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Terrier Hakkında