Satılık Toy Poodle

333_11150938_454851478032924_6185255962559758111_n

Toy poodle türü köpekler son derece neşeli, hassas, zeki ve eğitime oldukça yatkın köpek cinslerindendir. Sahiplerine karşı oldukça sadık ve koruyucu olan bu köpekler, çeşitli numaralar öğrenmede ve uygulamada da çok yeteneklidirler. Toy poodle türündeki köpekler aynı zamanda gayet güzel bekçilik yapabilirler. Yabancılara karşı temkinli davranabilirler. Yavru iken sosyalleşmeleri çok daha faydalıdır. Bu türde bir köpek kızdırılırsa veya şaşkınlığa uğratılırsa ısırabilir. Bu sebeple küçük yaştaki çocuklarla tek başına bırakılması önerilmez. Toy Poodle cinsi köpekler eğitilmedikleri sürece havlamaya oldukça yatkın köpeklerdir fakat Satılık Toy Poodle köpeklerle olduğu kadar diğer hayvanlarla da oldukça iyi anlaşabilecek bir türdür. Ayrıca bu köpekler apartman yaşamı için son derece idealdir.

Satılık Toy Poodle, sizinle yaşamaya başladığı takdirde evinizin içinde yeteri kadar aktif olup egzersiz ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacağından bahçesiz bir evde oturuyorsanız bile bu pek de sorun değil. Rahatça köpeğinizin bakımını yapabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Toy Poodle türü köpekler küçük olduğundan evde yeterince hareketli olabilir ancak yine de uzun yürüyüşler onların hoşuna gider. Köpeğinizi aldığınızda düzenli olarak serbest bir şekilde oynamasına ve koşmasına izin verirseniz bundan mutlu olacak ve psikolojik olarak da daha iyi durumda olacaktır. Toy Poodle gerçekten ciddi anlamda bakım isteyen bir köpek ırkıdır. Banyolarını aksatmadan, düzenli bir şekilde yaptırmalısınız ve yaklaşık altı hafta kadar bir sürede tıraş ettirilmesine özen göstermelisiniz.

Satılık Toy Poodle

Satılık Toy Poodle

Satılık Toy Poodle ile yaşamaya başladıktan sonra köpeğinizin sağlığı açısından kulaklarını düzenli olarak parazitler açısından tedavi ettirmeniz iyi olacaktır. Köpeğinizin kulağının girişindeki tüyler sık sık alınmalıdır. Köpeğinizin dişlerinin belli aralıklarla tartarlardan arındırılması iyi olacaktır. Satılık Toy Poodle neredeyse hiç tüy dökmez, o yüzden bu sevimli köpek özellikle alerjik sorunlar yaşayan ancak evcil hayvan sahibi olmak isteyen bireyler için oldukça idealdir. Poodle türü köpekler kendilerinden oldukça emin, akıllı ve hareketli köpekleridir. Ayrıca bu köpeklerin işitme duyuları oldukça gelişmiş olup yön bulma konusunda da harikadırlar. Satılık Toy Poodle son derece kolay eğitilebilen bir köpek olduğu için çok sıkı bir eğitime ihtiyacı yoktur, zaten böyle bir eğitime de gelemeyecektir.

Köpeğiniz birinin ortama girdiğini anında fark eder ve temkinli davranır ancak misafirlerinize karşı son derece dost canlısı olacaktır. Uzun uzun tüyleri olan bu köpek dostlarımızın tüylerini istediğiniz şekilde rahatça tıraş ettirebilmeniz mümkün. Ayrıca evde yalnız kalabilen, sorun çıkartmayan ve çalışan bireylerin olduğu evlerde de çok sık tercih edilen bir köpek ırkıdır. Tek sorunları kendilerinin sevilmesi ve aynı derecede başkalarını sevebilmeleri olan sevimli köpek türlerindendir. Satılık Toy Poodle ev hayatınızda size dost olabilecek en uygun ırklardan biridir. Küçük bir köpek olduğu için onu rahatlıkla gitmek isteyeceğiniz yerlere de götürmeniz mümkün olacaktır. Bu köpekler araba yolculuklarından da çok hoşlanabilirler.

Yemek konusunda da çok sorun çıkaran bir tür değildir. Dilerseniz kuru gıdayı tercih edebilirsiniz. Satılık Toy Poodle son derece neşeli ve oyuncu karakterinin yanı sıra sahibini memnun edebilmek de isteyecektir. Size ve ailenize son derece sadık olacak bu köpek türü iyi bir eğitimle komutlarınıza çabucak cevap verecektir. Tüm bunlara ek olarak ayak ve yüz bölgesindeki tüyleri de her ay kısaltmanız köpeğinizin rahatı açısından çok iyi olacaktır. Unutmamanız gereken bir diğer nokta Toy Poodle’ınızın profesyonel bir hayvan kuaförüne ihtiyaç duyabileceğidir. Eğer siz de sevimli, eğlenceli ve oyuncu bir köpek istiyorsanız Satılık Toy Poodle sahibini beklemekte.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Toy Poodle