Satılık Yavru Rottweiller

rottweiler

Bu Rottweiller köpekler iri olsun ve güçlü olan bir bedene sahip olan köpeklerdir. Bu köpekler adaleli olan ve atletik olan bir ırktır. Geniş olan bir kafaya ve yuvarlak olan bir alına sahip olan köpeklerdir. Bu köpekleri çeneleri oldukça iyi gelişmiş ve bu köpeklerin dişleri makas ısırışları ile kapanır. Bu köpeklerin gözleri bu köpeklerin ırkının iyi huylarının ve sadakatlerinin ifadesini yansıtmaktadır ve gözleri de koyu renkli olmaktadır. Cesur, dengeli, sakin ve itaatkâr olan bu köpekler oldukça kolay eğitilirler. Bu köpekler yalnızca efendisi ve ailesi saldırıya uğradığı zaman sertleşirler. Bu köpekler eğitilebilir olan, sakin olan, cesur olan ve ailesine karşı kendisini ailesine adayan köpeklerdir.

Bu köpeklerin güvenilir olan bir karakterleri vardır. Bu köpekler ailesini oldukça kararlı bir biçimde korurlar. Bu köpekler acıya karşı duyar olan ve güçlü olan köpeklerdir. Ciddi olan, kendisinden emin olan ve güvenilir olan köpeklerdir. Bu köpekler için dikkatli ve disiplin olan bir eğitim şarttır. Eğer eğitim olmazsa ki eğer köpeğiniz güçlü ve saldırgan olan bir köpek ile karşı karşıya kalmanız oldukça mümkündür. Köpeğiniz i ancak sabırlı olan biri eğitim ile birlikte güvenilir olurlar, sadık olurlar ve sevgi dolu birer arkadaş olabilmektedirler. Böylesine iri olan bir cüsseye sahip olan köpekler kendilerini kontrol edebilecek olan bir sahibe ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu köpekler sakin bir yaradılışa sahip olan bir koruma köpeğidirler. Rottweiller’ lar çok zekidirler ve birçok ülke de askeri, gümrük, polis gibi bir çok görevlerde kendilerini kanıtlamış durumdadırlar. Bu köpeklere boyutlarından dolayı eğitimlerine erken başlanması gerekmektedir ve bu köpeklerin vahşileştirilmemesine oldukça çok dikkat edilmelidir. Bu köpekler genellikle bol ilgi isterler ve diğer hayvanlar ile ve insanlar ile sosyalleştirilmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu köpekler diğer köpekler ile anlaşamayacaklarından dolayıdır ki toplum içinde Rottweiller’ lar tasmasız dolaştırılmamalıdır.

Satılık Yavru Rottweiller

Satılık Yavru Rottweiller

Rottweiler köpekler tutarlı bir şekilde yetiştirildiklerinde ve eğitildiklerinde çocuklar için oldukça iyi bir oyun arkadaşı olmaktadırlar. Eğer köpeğiniz daha bebekken kediler ve diğer ev hayvanları ile olumlu tecrübeler yaşamaya başladıklarında o zaman kedileri ve diğer ev hayvanlarını kabullenmektedirler. Akrabalar ve aile dostları sevinç ile birlikte içeri kabul edilirken yabancılar kaldırım biraz ötesine bile geçemezler. Bu köpekler iz sürme ve itaat yarışmalarında oldukça başarılı olmaktadırlar. Bu köpekler polis köpeği ve çoban olarak kullanılmaktadırlar ve bunların yanı sıra daha önemlisi çok iyi muhafız ve bekçidirler. Bu köpekler insana eşlik etmekte olan köpekler arasında da değerlidirler. Bu köpekleri oldukça bol egzersize gereksinimleri bulunmaktadır. Bu güçlü yapıya sahip olan köpeğe her ne iş verirseniz verin memnuniyet ile kabul edecektir. Onları ormanda koşturmak ya da açık havada yapılacak olan yürüyüşler de onları oldukça çok mutlu etmektedir ve bu köpeklerin yanınızdan ayrılma gibi bir eğilimleri de yoktur. Bu köpeklerin kısa ve parlak bir tüy yapıları vardır.

Bu yüzden dolayıdır ki kısa ve parlak olan bu tüylerin bakımı da oldukça kolaydır. Günlük olarak taramaya yıkanmaya ihtiyaçları yoktur. Orta düzeyde tüy dökerler. Bu köpeğin tüy rengi siyah ile birlikte sarımsı kahverengi kısımları olan bir tüy yapıları vardır. Bu köpeklerin çıkış yeri Almanya’dır. Bu köpeklerin çıkmış olduğu tarih çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Fakat tam olarak hangi tarihte çıkmış oldukları bilinmemektedir. Bu köpeklerin orijinal olan işlevleri sığır çobanlığı yapmak, korumalık yapmak ve yük arabası çekiciliği yapmaktadırlar. Bu köpeklerin ortalama olarak ömürleri 8 – 11 yıl arası olarak değişim göstermektedir. Bu köpeklerde erkek köpeğin kilosu 39 ya da 61 kilo aralıkları arasında değişim göstermektedir. Dişi olan köpekte ise kilo 36 ya da 45 kilo arasında değişim göstermektedir. Bu köpeklerde erkek olan köpeğin boyu 61 ya da 69 cm arasında değişim göstermektedir. Dişi köpekte ise boy 56 ya da 64 cm olarak değişim göstermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Yavru Rottweiller