Shih Tzu Satılık Yavru

54_image_17

Shih Tzu’lar ufak ve sevimli köpek cinsleridir. Evde beslenebilen bir türdür. Eğitime yatkındır ancak öğretmek istediğiniz konularda istikrarlı davranmalısınız. Uzun tüylere sahip olduğu için sağlık açısından bakıldığında fazla bir deri hassasiyeti yoktur. Tüyleri uzun olmasına rağmen tüy dökme durumu olmayacaktır. Shih Tzu’lar oldukça akıllı ve sakin köpeklerdir. Ortalama ömrü 15-20 yıl kadardır. Hırlayabilir ya da havlayabilir ancak ısırmayan bir köpek türüdür. Gün içerisinde iki kez yürüyüşe çıkarırsanız bu onun için yeterli olacaktır. Dayanıklı ve ufak bir ırktır. Çocuklarla da, yetişkinlerle de, yabancılarla da çok iyi anlaşabilir. Shih Tzu’lar cesur ve aynı zamanda da dikkatli köpeklerdir. Evin içinde dahi oldukça hareketli olacağından bahçeli bir yerde oturmuyorsanız bile bu sorun olmaz. Hareketli, ufak, sevimli ve apartman yaşamına uygun bir köpek isteyenler için Shih Tzu Satılık Yavru gayet ideal.

Shih Tzu’lar aktif ve hareketli bir ırktır ancak onu kendi haline bırakırsanız bütün gün tembellik de edebilir. O yüzden yürüyüşlerini yaptırmaya ve egzersiz ihtiyacını karşılamaya özen gösterin. Ayrıca çok da beslememelisiniz çünkü kilo almaya müsait bir köpek cinsidir. Bu köpekler uyanık, zeki ve inatçıdırlar. Çok neşeli ve dayanıklı olmalarının yanı sıra bazen soylu ve kibirli bir havaya bürünebilirler. Genel anlamda bakacak olursak çocuklarla iyi anlaştığı söylenebilir ancak üstüne gidip kızdırılırsa ısırma ihtimali vardır.

Shih Tzu Satılık Yavru

Shih Tzu Satılık Yavru

Evinize köpeğinize yabancı biri geleceği zaman endişelenmenize gerek yok. Shih Tzu Satılık Yavru sizin olduktan sonra siz de göreceksiniz ki bu köpekler yabancılara çabuk ısınabilen ve insanlarla beraber vakit geçirmeyi seven türlerdendir. Elbette ki yabancı biri geldiğinde havlayarak haber verecektir ancak saldırganlık göstermez. Ayrıca diğer hayvanlarla da gayet iyi anlaşabilirler. Ona tuvalet eğitimini vermeniz biraz zaman alabilir fakat eğitime açık olduklarını ancak bu konuda sabırlı olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Böylelikle ona öğretmek istediklerinize yanıt verecektir. Havlamayı severler ancak evde genellikle sessizdirler. Ayrıca iyi bekçilik yaparlar. Shih Tzu’lar gün içerisinde yarım saat olacak şekilde bir tüy bakımına gereksinim duyarlar. Kafasının üzerinde yer alan tüyleri rahat bir şekilde görebilmesi için ufak bir toka ile bağlayabilirsiniz ancak derisinde herhangi bir problem meydana gelmemesini istemiyorsanız tüylerini çok sıkı tokalarla tutturmayın. Tutturduğunuz tokayı da uzun süre boyunca üzerinde bırakmayın.

Dilerseniz Shih Tzu Satılık Yavru ailenize katıldığında tüylerinin bakımının kolay olması ve daha az vakit alması için onları tıraş ettirebilirsiniz. Gözlerinde hassasiyet olduğunu fark ederseniz veterinerlerin tavsiye edeceği bir damla kullanmanız gerekebilir. Kulak ve göz çevresini temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Fazla tüy dökmediği için alerji probleminiz varsa hiç dert etmeyin. Shih Tzu Satılık Yavru sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Bazı köpeklerin özelliklerine baktığımızda kimisi yavruyken kimisi de büyüyünce daha güzel olur ancak Shih Tzu’lar hem yavru haldeyken hem de büyüdüklerinde, her zaman, sevimli ve sempatiklerdir. Sahiplerini inanılmaz bir derecede sahiplenebilirler. Ağırlık olarak evde beslenmeye uygun bir köpek türüdür ve tüyleri yumuşaktır. Bahçe ya da topraklı alanda tüylerinin yumuşak yapısını kaybetmesi olasıdır.

Shih Tzu’lar anavatanı Çin olan türlerdir ve kralların çocuklarını eğitmek ve onlarla güzel vakit geçirsin diye saraylarında baktığı rivayet edilir. Shih Tzu Satılık Yavru, evde köpek bakmak isteyecekler için güzel bir seçim olmasının yanı sıra sevimli ve oyuncu bir köpektir. Yapmanız gereken henüz yavruyken şımartmamaya özen göstermektir. Hareketli, zeki ve sevimli bir ev köpeği isteyenler için Shih Tzu Satılık Yavru sizi beklemekte.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Shih Tzu Satılık Yavru