Schnauzer Satılık Yavru

1363e03a29517517b74d80435cdabe00

Schnauzer ırkı sevecen, itaatkar ve zeki köpeklerdir. Bekçilik özelliklerine sahiptir ve çok havlayabilirler. Ancak sesleri çok rahatsız edici değildir. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve saatlerce zaman geçirebilirler. Köpekler ve diğer hayvanlarla da iyi zaman geçirmektedirler ancak insanlara karşı her zaman dikkatli ve temkinli davranmaktadırlar. Sahiplerine bağlılıklarıyla tanınan bir ırktır ve birlikte zaman geçirmeyi, bütün ilgiyi üzerlerinde toplamayı severler. Bu nedenle Schnauzer Satılık Yavru almak isteyen kişilerin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir. Kolay öğrenen bir zekaya sahiptir ve heveslidir. Özellikle sahibine karşı fazla koruyucu olabilmektedir.

Irkın üç ayrı türü vardır. Standart Schnauzen en bilinen türüdür. En çok bilinen renkleri iki renk olmak üzere siyah ve gri renkleridir. Dev Schnauzen türü ise en iri türüdür. Siyah ve beyaz rengi en çok bilinenleridir. Koruma veya polis köpeği olarak yetiştirilebilmektedirler. Minyatür Schnauzen türü ise ırkın en küçük türüdür ve en popüler olanıdır. Buna rağmen güçlü bir yapıya sahiptir ve çok kolay koruma veya polis köpeği olabilmektedir. Özellikle gri ve siyah renkleri en çok bilinen renkleridir.

Yaşam Ortamları ve Egzersiz İhtiyaçları

Apartman yaşamı için uygundur ve ev ortamında bahçede olduğu kadar hareketlidir. Dışarıda hayatta kalamazlar ve soğuk havaya dayanamazlar. Bu nedenle Schnauzer Satılık Yavru almaya karar veren kişilerin özellikle soğuk havadan korunmaları gerektiğini unutmamaları gerekmektedir. Bu nedenle ev ortamında yaşamaları gerekmektedir. Enerjik bir ırk olduğu için uzun yürüyüşlerden, koşu, yüzme ve enerji harcayabilecekleri oyunlardan hoşlanmaktadırlar.

Schnauzer Satılık Yavru

Eğitimi, Bakımı ve Beslenmesi

Eğitimlerinde başarılı ve kolay öğrenebilen bir ırktır. Aynı zaman da bir o kadar da inatçılardır. Bu nedenle üzerlerinde çok baskı kurulmaması gerekmektedir. 13 il15 yıl arasında yaşayabilirler. Sert, uzun ve kaba bir tüy yapısına sahiptirler ve bu nedenle günlük olarak taranmalıdırlar. Çok az tüy döken bir ırktır ve çene, yüz kısmında bulunan tüyleri daha uzundur. Bu durum sakal ve kaşları varmış gibi gösterir. Gösteri köpekleri gibi tıraş edilebilmektedirler, özellikle kulak tıraşına dikkat edilmelidir. Hiç bir şekilde kokmazlar ve yılda en az iki kere tüm vücutlarının tıraş edilmesi gerekmektedir.

Schnauzer ırkının, türüne uygun olan mamalarla beslenmesi önemlidir. Özellikle alerjik sorunlara neden olabilecek yapıda köpeklerdir. Bu nedenle mama içeriğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Belli aralıklarla farklı mamalar ile beslenmeleri önemlidir. Gerektiğinde ıslak mama takviyesi de yapılabilir. Schnauzer Satılık Yavru almak isteyen kişilerin mama miktarına dikkat etmesi, çok enerji harcadıkları için ihtiyaç duydukları besinleri tam ve dengeli bir şekilde almaları sağlanmalıdır.

Schnauzer Satılık Yavru

Çok eski bir ırktır ve kökeni orta çağlara kadar dayanmaktadır. 1492 tarihinde ve sonra bazı heykeller ve duvar resimlerinde yer almışlardır. İsmi ise Almanca ”burun bölgesi” anlamına gelmektedir. Uzun yıllar zararlı kemirgenleri avlamak için kullanılmışlardır. Özellikle çalışkanlığı ve korumacılığı sayesinde 15. ve 16. yüzyıllarda tüccarlar tarafından koruma köpeği olarak kullanılmış ve yaygınlaşmıştır. Minyatür Schnauzenler ise 1948 yılında resmi olarak kabul edilmiştir.

Schnauzer Satılık Yavru almak isteyen kişilerin öncelikle çevrelerinde tanıdıkları biri varsa onlardan almaları önerilmektedir. Tanıdık birinden almak anne ve babasını görme olanağı vermekte ve anne, babasına bakarak yavrunun ırkının özelliklerini taşıyıp taşımadığına karar vermenizi sağlamaktadır. İnternet üzerinden alımlarda ise yavruyu gidip yerinde görmeniz gerekmektedir. Bu yöntemle de anne ve babasını görme imkanı sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden sipariş ile gelmesi riskli olabilmekte ve sorunlara neden olabilmektedir. Aynı şekilde yaptığınız araştırmalar sonucunda güvenilir ve kaliteli köpek üretim çiftliklerini tercih edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Schnauzer Satılık Yavru