Satılık Pug

kopekt8

Pug ırkı köpekler sahipleri ile bağları kuvvetli olan duygusal hayvanlardır. Bu tür köpekler kesinlikle havasız, sıcak ve kapalı alanlarda tutulmamalıdır. Havasız kalmış odalar, araba içleri onlara göre yerler değildir. Isırma eğilimleri bulunmasına rağmen iyi huylu köpek türlerindedir. Satılık Pug apartman hayatına uygun bir köpektir. Boyutu itibariyle de ufak bir ırk olduğundan ev içindeki hareketler onun için yeterli olacaktır. Bahçesi bulunmayan bir evde de gayet rahat yaşayabilir fakat Pug’ların çok sıcak ya da çok soğuk ortamlarda tutulmamasına özen göstermek gerekir. Çünkü bu köpek cinsleri böyle ortamlara karşı pek dayanıklı değildir. Hareketli oyunlardan hoşlanan bu köpeklerin sağlığının korunması adına egzersiz ihtiyaçlarının düzenli olarak giderilmesi gerekir ancak aşırıya kaçılmaması iyi olur.

Bilhassa bayanlar arasında hayli yaygın olan Pug türü köpekler insanlara eşlik etmekten son derece zevk alırlar. Efendilerine oldukça sadık olan bu köpekler, aktif olup oyun oynamayı çok severler. Bu nedenle zaman zaman yaramazlık yapabilirler. Bazen inatçı bir köpek halini almaları muhtemeldir. Çok zeki ve çabuk öğrenen köpekler olmalarına rağmen eğitim sırasında devamlı tekrarlanan uygulamalardan sıkılırlar. Satılık Pug ailenize katıldığında yanlış bir davranışta bulunursa ona fiziksel herhangi bir ceza uygulamanıza kesinlikle gerek yok çünkü sesinizin sert tonu bile onu yanlışından kesinlikle vazgeçirecektir. Pug’lar kimi zaman çok heyecanlı ve enerjik kimi zaman da çok sakin ve donuk köpekler olarak karşınıza çıkabilir.

Satılık Pug

Satılık Pug

Çok iyi birer bekçi köpeği olabilecek yeteneğe sahiptirler ancak yine de yabancılara karşı dikkatli olmasına rağmen gerekmedikçe havlamayacaktır. Ayrıca bu tür sizinle birlikte yaşayan diğer evcil hayvanlarla ya da farklı ırktan bir köpekle de gayet iyi geçinebilir. Satılık Pug çocuklarla çok iyi anlaştığı gibi evinize gelecek konuklarla da arasını oldukça iyi tutacaktır. Bir Pug sahibi iseniz köpeğinizle yeteri kadar ilgilenmeniz gerekir aksi takdirde köpeğiniz kıskanç tavırlar sergileyebilir. Ona vereceğiniz sert cezalar bu duygusal köpeği size küstürebilir ve daha sonra öğretmek istedikleriniz konusunda zorlanabilirsiniz ancak ona sevgi ile ve sakince yaklaşırsanız umduğunuz davranışları hızlı bir şekilde edinmesini sağlarsınız.

Yaklaşık olarak 12 ile 15 yıl arasında yaşayabilen bir köpek ırkıdır. Bu köpeği bahçede beslemeye kararlıysanız ona bakacağınız yerin çok soğuk ya da çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Satılık Pug fazla egzersize ihtiyaç duymasa da onunla oyunlar oynamanız ve ilgilenmeniz köpeğinizin çok hoşuna gidecektir. Bu köpeklerin bakımı oldukça basittir. Tüyleri çok kısa olduğundan sadece belli aralıklarla tarama işleminden geçirmeniz yeterli olacaktır. Gerekmediği sürece sık sık köpeğinizi yıkamamalısınız aksi takdirde üşütmesine neden olabilirsiniz. Yıkadıktan sonra ise havlu ile çok iyi bir şekilde kurulamalısınız. Mevsime bağlı olarak Pug’lar fazla tüy dökebilmektedir. İlk defa köpek bakacak kişiler için de özellikle önerilen bir köpek cinsidir.

Bekçi köpeği olarak kullanılmasının yanı sıra ufak tefek numaralar öğrenme konusunda da yetenekli köpeklerdir. İsterlerse çok fazla yiyebilirler. Bu sebeple obez bir köpeğiniz olsun istemiyorsanız ona verdiğiniz mamanın miktarına dikkat etmeli ve çok fazla yemeye onu alıştırmamalısınız. Satılık Pug sevgi dolu bir köpek olduğundan sık sık sahibinin yanı başında olmaktan mutluluk duyacaktır. Yüzündeki buruşuklukları için özel bir losyon kullanmanız faydalı olur çünkü yüzünün yapısı çeşitli nefes problemlerine yol açabilmektedir. Köpeğinizin çok fazla tüy dökmesini engellemek istiyorsanız özel şampuanlar kullanmalı ve düzenli olarak tüylerini taramalısınız. Tüm bu özellikleri ile siz de duygusal olmasının yanı sıra sizi katıla katıla güldürecek sevimli mi sevimli, eğlenceli bir köpek dost istiyorsanız Satılık Pug sahibini bekliyor olacak. Ayrıca unutmamalısınız ki bir Pug sahibi olmaktan daha güzel bir şey varsa o da iki Pug sahibi olmaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Pug