Satılık Presa Canario

elpresso-2-670x670

Presa Canario’lar baskın karakterleri ve inatçı oluşları ile dikkatleri çekerler. Bu nedenle köpeklerin doğası hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından yetiştirilmesinde yarar vardır. Kafalarına koyduklarını yapmak isteyen bu köpek türleri ondan daha baskın olacak bir sahibe ihtiyaç duyarlar. Bu cins köpekler pek evcil sayılmaz ancak iyi yetiştirildiğinde mükemmel bir bekçi köpeği olabilirler. Satılık Presa Canario yanlış yetiştirilmesinde durumunda tehlikeli bir köpek halini alabilir. Bu sebeple daha önce köpek bakmış, tecrübeli kişiler tarafından alınması önerilir. İlk defa köpek sahibi olmak isteyenler için uygun bir ırk değildir. Görünüşüne oranla çok daha güçlü ve vahşi olan bu köpekler, onun karakterini anlayabilecek sahipler tarafında yetiştirilse harika ve sadık bir arkadaş halini alacaktır.

Apartman yaşamına kesinlikle uygun değillerdir. Ona bakmak için ya bir arazi ya da bir bahçeye gereksinim vardır. Aşırı kilo almamaları için belli aralıklarla egzersizlerinin yaptırılması gerekmektedir. Satılık Presa Canario bakımı oldukça kolaydır. Kısa ve sert tüylere sahip olan bu ırkın tüyleri oldukça kolay temizlenir. Köpeğinizin tüylerini sert kıllara sahip bir fırça yardımı ile taradıktan sonra onu bir havlu ile parlatmanız mümkün. Gerektiği zamanlarda dilerseniz kuru şampuan dilerseniz de köpeğinizi ıslatarak temizliğini yapabilirsiniz. Tüy dökme konusuna gelecek olursak Presa Canario türü köpeklerin tüy dökümü orta derecededir. Satılık Presa Canario sahibi olmak isteyen kişilerin bu köpeği almadan önce kendi yaşam koşulları ve karakter özelliklerini de en az köpeğin karakteristik özellikleri ve ihtiyaçları kadar göz önünde bulundurması önem taşır ancak bu sayede sahibi ile köpek arasında güzel bağlar kurulabilir.

Satılık Presa Canario

Satılık Presa Canario

Presa Canario’lar her ne kadar baskın ve sert yapıda köpekler olarak görünseler de sahiplerine çok sadık ve bağlı olduklarından onların misafirlerine de gayet sıcak bir şekilde yaklaşan köpeklerdir. Sahiplerinin mutlu olması için ellerinden geleni yaparlar. Satılık Presa Canario sizin köpeğiniz olduğunda onu yetiştirirken kuralları koyanın siz olduğunu ona hissettirirseniz bunun artılarını görürsünüz. Eğer köpeğinizi incitmeden ona bir şeyler öğretebilir ve birlikte vakit geçirebilirsiniz sizin için çok iyi bir dost olacağından emin olabilirsiniz.

Köpeğiniz yabancı birini gördüğünde öncelikle dikkatli davranır. Eğer bu kişi misafirinizse ve bir tehlike sezmiyorsa yavaş yavaş bu yeni yabancı ile ilgilenmeye başlayacaktır. Ancak köpeğiniz korkutulduğu takdirde onun kontrolünü elinize almak adına çok dikkatli olmalı ve özen göstermelisiniz. Satılık Presa Canario ailenize katıldığından onu yakından incelemelisiniz, eğer başka bir köpeğiniz daha varsa bu iki köpeğin arasındaki ilişkiye dikkat etmeli Presa Canario cinsi köpeğinizin nelerden hoşlanıp hoşlanmayacağını anlayarak buna göre davranmalısınız. Bir hata yaptığında fiziki anlamda hiçbir cezaya başvurmamalı, özellikle de karakterini zedelememelisiniz. Ancak bu şekilde onun sorumluluğunu üstlenen bir sahip için harika bir koruma köpeği olabilir. 

Bu köpekler kendine son derece güvenen ve kuvvetli olduğunun farkında olan köpeklerdir. Fakat en önemlisi ona sahip olduğu gücü kontrollü olarak kullanmasını öğretecek bir sahibe ihtiyaç duymalarıdır. Herhangi bir günde sokak veya başka bir yerde yürürken dahi farkında olmadan sizi incitebilir. Işte bu yüzden bu ırk bir köpeğe sahip olmadan önce bahsettiğimiz tüm özelliklerini dikkate alarak karar vermelisiniz aksi takdirde yanlış eğitilmesine yol açabilirsiniz. Satılık Presa Canario oldukça dikkatli bakışlara sahip olan bir köpektir. Gayet rahat görünen bu köpeğin yeni gördüğü insanlara karşı öncelikle mesafeli davranan ancak asil bir doğası vardır. Eğer siz de köpeklerin dilinden anlarım, Satılık Presa Canario için çok iyi bir sahip olurum diyorsanız vakit kaybetmemelisiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Presa Canario