Kurt Köpeği Fiyatları

15404_m

Pek çok köpek sahiplerini köpeklerini satın alarak sahiplenirler. Köpek sahiplenmek isteyenlerin bir köpeği sahiplenirken yapmaları gereken en önemli şeylerden biri de sahiplendikleri bu köpeklere yeterli ilgiyi göstermeleridir. Köpek bakımı özenli yapılması gereken bir süreçtir. Köpekler insanlarla yaşadığı dönemlerden beri insanların bakımına ihtiyaç duymuşlardır.

  En çok satın alınan köpek türlerinden biri de kurt köpekleridir. Kurt köpeği fiyatları hakkında bilgi edinmek için internet üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz. Kurt köpekleri doğaları gereği koruma içgüdüsü ile doğarlar ve etrafında benimsedikleri insanlara karşı koruma eğilimi gösterirler. Yetişkin kurt köpeklerinde koruma içgüdüsü fazlasıyla gelişmiştir. Kurt köpekleri keskin dişlere sahip canlılardır. Dolayısıyla pek çok insan için korkutucu olabilmektedirler. Bu saldırgan görünüşlerinin altında ise tam anlamıyla bir oyun canlısı yatmaktadır. Kurt köpekleri duygularını çabuk belli eden canlılardır. Onların sizinle vakit geçirirken ne kadar da mutlu olduklarını hareketlerinden ve yüz mimiklerinden anlayabilirsiniz.

Kurt köpekleri saf ırktan gelirler ve birbirinden çeşitli renklerde olabilirler. Genellikle siyah, sarımsı kahverengi tonlarında olan alalı renkleri vardır. Bunun yanı sıra grimsi ve beyazımsı renkte olanları da vardır. Gözleri genellikle kahverengidir. Kurt köpekleri soğuk iklimlere dayanıklı olduklarından dolayı tüyleri güçlüdür. Su oyunlarını çok severler. Kurt köpekleri eğitime en kolay cevap veren köpekler arasında yer almaktadır. Bundan dolayı temel itaat eğitimlerinin 6-9 ay arasında verilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni henüz tam bir yetişkin olmayan köpeklerin öğrenmeye daha açık olmasıdır.

Kurt Köpeği Fiyatları

Kurt Köpeği Fiyatları

Kurt köpeği fiyatları konusunda farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden biri köpeğin hangi ırktan geldiği başka bir köpek genlerini taşıyıp taşımamasıdır. Saf kan köpeklerin fiyatları kırma köpeklere göre daha pahalıdır. Kurt köpekleri genel olarak 100 TL’den başlayıp 1500-2000 tl kadar çıkabilmektedir. Fiyatlar arasında bu kadar uçuk farklar olmasının nedenlerinden biri köpeklerin aldıkları eğitimdir. Eğitimlerini tamamlamış bir kurt köpeğinin fiyatı daha pahalıdır. Bunun yanı sıra kurt köpeklerinin sürekli bulunan ile nadir bulunan türleri arasında da fiyat ayrımı yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra bu köpekleri pek çok kişi dövüş alanında da kullanabilmektedir.

Kurt köpeklerinin fiyatları konusunda farklı rakamlara rastlamak mümkündür. Bir kurt köpeği satın almak istiyorsanız yaşına, cinsiyetine boy ve kilo oranına ve saf ırktan gelip gelmediğine bakmanız gerekmektedir. Bazı sitelerde kurt köpeklerinin dolar üzerinden satışa sunulduğunu görürsünüz. Fakat internetteki her bilgi doğru olmamaktadır. Bu yüzden alacağınız köpeğin eğitim merkezlerinden sahiplendirilmesine özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra pek çok insan köpeğini güvenli birilerine emanet etmek istemektedir. Bu kişiler genellikle köpeklerinin ücretsiz sahiplendirilmesini talep edebilmektedir. Ücretsiz sahiplendirilen köpekler bu işi sırf ticarete dökmek için köpek yetiştiren insanlardan farklıdırlar. Bu yüzden eğer bir köpek sahiplenmek istiyorsanız öncelikle ücretsiz sahiplendirilen kişilere başvurmanız önerilmektedir.

Eğitimli olarak alınan kurt köpekleri sizin işiniz ide kolaylaştıracaktır bir bakıma. Çünkü eğitimli köpek, sosyalleşme özelliği taşıyan köpektir. Sosyalleşen köpekler insanlarla daha uyumlu ilişkiler kurabilmektedirler. Her köpeğin sosyalleşmesi için verilmesi gereken eğitimler vardır. Bunun yanı sıra eğitim merkezlerinden sahiplenilen köpeklere temel itaat eğitimleri de verilmektedir. Temel itaat eğitimleri; gel, otur, yat, kalk, getir vs. gibi komutları kapsar. Bu eğitimler eğitimli bir köpeğin uyması gereken zorunluluklar arasında yer almaktadır. Temel itaat eğitimlerini tamamlayamayan bir köpek verilecek diğer eğitimleri de algılayamaz. Bu gibi durumların olmaması için öncelikle köpeklerinize temel itaat eğitimleri verilir. Daha sonra köpeğinizin ırkına, doğal yaşantısına, yaşına göre özel eğitimleri içeren eğitimlere geçilir

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kurt Köpeği Fiyatları