Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

beykozda-kedi-kopek-oteli_147-big

Yapılan araştırmalara göre ileri derecede hayvan severlerin evcil hayvanları konusunda en hazmetmediği hususlardan biriside iş gezisine, misafirliğe, tatile, yurtdışına gittiklerinde akıllarının köpeklerinde kalmasıdır. Çünkü gözbebeğiniz olan kedinizin köpeğinizin sizden uzakta nasıl yaşayacağını veya sizin ondan uzakta nasıl yaşayacağınızı düşünürsünüz.

Acil bir işiniz çıktı hızlı bir şekilde yurt dışına çıkmanız gerekmekte fakat köpeğinizi kime emanet edeceksiniz düşüncesi tüm zihninizi kaplamakta bundan dolayı işinize bile odaklanamayabilirsiniz.

Veya yıllık izninizi kullanacaksınız sınırlı bir süreniz var köpeğinizi götürme imkanınız yok kime emanet edeceksiniz yemeğini suyunu kim verecek kim tuvalet ihtiyacını giderecek ve hatta kim dışarı çıkarıp gezdirecek ona oyunlar oynatacak? Sorularıyla meşgul olurken bulabilirsiniz kendinizi.

İşte bu gibi durumlarda devreye Köpek otelleri köpek pansiyonu girmekte. Çok hızlı bir şekilde yayılan bu Köpek otelleri ve pansiyonları kurumları büyükşehirler de yaşayan sık sık iş görüşmesine giden veya sık sık seyahat eden hayvan seveler için hayat kurtarıcı bir görev üstlenmektedir. Çünkü bu köpek otelleri sayesinde köpeğinizi emin ellere emanet edip gönül rahatlığıyla seyahatinize çıkabilirsiniz. Hele ki İstanbul’da yaşıyor iseniz bu durum çok daha kolay çünkü neredeyse her ilçede hatta çok sayıda semtte köpek otelleri bulunmakta bunlardan biriside Küçükçekmece Köpek Pansiyonu.

Bu pansiyonlardan makalemizde biraz bahsedersek eğer;

Tesisler genellikle çok konforlu olmakla birlikte köpeklerin konakladığı odalar iki veya üç bölümden oluşur. Köpeklere iki veya 3 bölüm gölge sağlanmaktadır. Bu sayede köpeklerimiz büyük bir lükse sahip olmaktadır. Bu pansiyonlarda ki odaların ortalama büyüklüğü 10 ila 15 metrekare arasında değişmekle birlikte havalandırma ve ısıtma konusunda çok özverili çalışıldığı için tavan ve yerden ısıtmalara sahipler dolayısıyla con dostumuz olan köpeklerin çok sıcaktan veya çok soğuktan etkilenmesi engellenmiştir. Ve birçok pansiyon çok iyi korunmakta ve alarm sistemleri bulunmaktadır. Bu sayede dostlarımızın yaramazlıkları engellenmekte.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Köpeklerimiz bu tesislerde istisnasız her gün 3 ila 5 kez padog adı verilen evcil hayvan gezdirmek için uygun pist bulunan ve etrafı çevrili yerlerde gezdirilip hava almaları ve gerektiğinde koşmaları ve hatta oyun oynamaları sağlanmaktadır.

Tabi bu tesislerde göz bebeğimiz olan köpeklerin sağlık ve temizlik ihtiyaçları da giderilmekte. Köpeklerimiz tesislerde düzenli aralıklarla veteriner kontrollerinden geçirilip düzenli sürelerle banyo yaptırılıp kişisel bakımları yapılmaktadır. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Yokluğunuzda bu tesislerde can dostlarınız olan köpeklerinize bu kadar iyi bakılması ilgi gösterilmesi bir nebzede olsa gözünüzün arkada kalmamasını sağlamaktadır.

İsteğe göre tesislerde köpeğiniz daha çok hoplayıp zıplayıp dostlarıyla daha çok vakit geçirebileceği spor etkinliklerine katılmasını da sağlayabilirsiniz.

Biraz gene olarak bilgilendirmek gerekirse emin olun bu otel ve pansiyonların fiyatları çok uygun olmakla birlikte bazı tesisler taksitlendirme bile yapmaktadır. Ayrıca tatil dönemlerinde aşırı yoğunluk sıkıntısından dolayı önceden arayıp rezervasyon yaptırmak sizin yararınıza olacaktır aksi takdirde sorunlar çıkabilir. Ayrıca eğer köpeğinizi evinizden otele götüremeyecek kadar acil işiniz varsa vaktiniz yok ise; pansiyon görevlileri evinizden can dostunuzu alıp istediğiniz zaman evinize getirmektedir. Ve eğer isterseniz köpeğinizin sevdiği oynamayı çok sevdiği kişisel eşya ve mamalarını pansiyonlara teslim edebilirsiniz bu imkanla bulunmakta.

Bazı tesislerin magazinsel özelliklerine de değinirsek o pansiyonlarda küçük çaplı bir tatil yapıp hoş ve lüks vakit geçirebilirsiniz. Çünkü bazı tesislerde havuz güneşlenme alanları lüks restoranlar anahtarlık oyuncak satan minik dükkanlar ve çeşitli organizasyonları içinde barındıran otellerde bulunmaktadır unutmayın bunlar köpeğiniz için değil sizin için sağlanmış imkanlar.

Siz tatilinizi yaparken köpeğinizde sizin çok yakınınızda, otelinde vaktini geçirmektedir dilediğiniz zaman gidip görebilirsiniz. Ayrıca yine bazı köpek pansiyonlarında kır düğünü organizasyonları da yapılmakla beraber dilerseniz kokteyl partileri bile verebilirisiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu