Şile Köpek Oteli

39792sam_3386

Yaşantımızın kimi dönemlerinde her şeyden uzaklaşıp dinlenmek, kendimizle kalmak, eğlenmek, kısa da olsa sakin bir yaşam sürmek isteriz. İşte köpeklerde bir canlıyı temsil ettiği için onlarda bizler gibi hissetmektedirler. Çünkü köpekler hassas hislere sahip ve duygu yoğunluğu fazla olan hayvanlardır. Bizler ebeveyn olarak bunları göz önünde bulundurmalı ve Şile Köpek Otelini değerlendirmeliyiz. Şile Köpek Otelinde günübirlik kreş, konaklama, sosyalleşme yer almaktadır. Bu fırsatları kendimiz için nasıl düşünüp, değerlendirebiliyorsak, köpekler içinde aynı durumlar geçerlidir. Temiz havayla temas etmeleri, keyifli dakikalar geçirmeleri, arkadaş edinmeli, oyun oynamaları sağlanmalıdır. Bunlar da ancak Şile Köpek otelinde gerçekleşmektedir.

Ebeveynler olarak günlük yaşantımız yoğun bir tempo içinde geçmektedir. Belki farkında değiliz ama bizlerle birlikte köpeklerde aynı yoğun tempoya maruz kalıyorlar. Yaşamdaki koşuşturmadan onların mutsuzluklarını, isteklerini anlayamıyoruz. Onları evde yalnız bırakmak, işlerimizin peşinde koşarken isteklerini ve beklentilerini göremeyebiliyoruz. Tıpkı aile içindeki yaşantımız gibi. Bazı durumlarda yoğun tempodan dolayı aile fertleri bile zaman ayıramadığımızdan şikayetçi olabiliyor. Aynı durum sahiplendiğimiz, hayatımızı beraber sürdüğümüz, en yakın dostumuz olduğunu bildiğimiz köpekler içinde geçerlidir.

Bu doğrultuda Köpek otelleri devreye girmektedir. Bize düşen de Şile köpek oteli değerlendirmektedir. Onları her gün kapalı yerlere mahkûm etmeden, doğa ile temas içinde olmaları, açık alanlarda istedikleri gibi hareket etmeleri, yeni arkadaşlıklar kazanmaları, eğitim almalarını sağlamalıyız. Bu sayede mutlu, huzurlu ve dahi sahip bireylere sahip olabiliriz. Çünkü uzman kişilerin yanında olması köpeklerimiz için artı bir gelişim demektir. Çocuklarımız gibi köpekler de duygu olarak çok hassas ve kırılgan oldukları için bu noktada ebeveynler olarak çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu nedenle duygularını hissederek davranmalı nasıl mutlu olabiliyorlarsa o şekilde hayatlarına yön vermeliyiz.

Şile Köpek Oteli

Şile Köpek Oteli

Şile köpek oteli biz yokken bizim verdiğimiz tüm sevgiyi vermekte, arkadaş olmakta ve sosyalleşmesini sağlamaktadır. Ebeveynler olarak bizim eksiklerimizi tamamlamaktadır. Biz yokken güvenle, gözümüz arkada kalmadan bırakabileceğimiz bir yerdir. Nasıl ki çocuklarımızı kreşe bırakırken ince eleyip sık dokuyoruz, köpeklerimiz için de aynı durum geçerlidir. Nasıl çocuklarımızı işe giderken evde bırakamıyorsak mutlu olabileceği bir kreş arıyorsak, köpeklerimizde de aynı durum geçerli olduğunu bilmemiz gerekmektedir.

Çocuklarımız içinde geçerli olan önemli olan kaliteli vakit geçirmektir. Tüm gün sevginizi gösterseniz de, tüm gün oynasanız da eğer geçirilen zaman kaliteli değilse akılda kalan hiçbir şey olmadığı gibi, sadece günü yemiş oluruz. Aynı durum köpeklerimiz için de geçerlidir. Belki tüm gün berabersiniz, gereken sevgiyi fazlasıyla gösteriyorsunuz ama bu kaliteli değilse köpeğiniz için de bir fayda sağlamayacaktır. Bu durumda gerçekten kaliteli bir zaman isteniyorsa, bilinçli bir şekilde ilerlemesi isteniyorsa Şile köpek oteli tercih edilmelidir. Bütün gün orda olarak kaliteli bir zaman geçirdiğini anlamalıdır. Ebeveynler olarak da köpeğinizdeki olumlu değişimleri görmek ayrıca mutlu ve doğru bir karar verildiğinin göstergesi olacaktır.

Ebeveynler olarak yoğunluktan kaçmak, dinlenmek, huzurlu ve mutlu olmak isteriz. Bunları sağladığımızda kendimizi daha sağlıklı ve mutlu hissederek hayatımıza devam ederiz. Kimi zaman kendimizi yenilediğimizi bile hissederiz. Kendimiz için bunları yapabiliyorsak, köpeklerimiz için de aynı şeyi yapmalıyız. Unutmamalıyız ki onlarında bizler gibi duyguları ve hisleri var. Kendi yaşam yoğunluğumuza köpekleri mahkûm etmemeliyiz. Onların isteklerine kulak verip o şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamalıyız. Daha sakin, daha mutlu ve huzurlu olmaları için köpek otellerine gönderip destek olunmalıdır. Ebeveynler olarak biz ne kadar öncülük edersek mutlu ve sakin köpekler hayata katmış oluruz. Bu doğrultuda ebeveyn ve köpek arasında uyum sağlanmış olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Şile Köpek Oteli