Alman Kurdu Üretim Çiftlikleri

köpek eğitimi

Alman Kurdu üretimi sorumluluk gerektiren bir iştir. Alman Kurdu Üretim Çiftlikleri Alman Kurdu üretimini diğer bazı üreticilerin yaptığı gibi çoğaltma tekniği ile yapmazlar. Tam tersi olarak Alman Kurdu soyunu korumak adına gerekli tüm kurallar yerine getirilerek üretilirler. Alman Kurdu Üretim Çiftlikleri işin bilincinde olarak ticari amaçlar baz alınmadan sorumluluk içinde sağlıklı bir şekilde üretilir. Bu tarz eğitim zaman almakla birlikte maddi götürüsü olan, gerekli tecrübeye, bilgiye ve sevgi gerektiren bir uğraştır.

Alman Kurdu Üretim Çiftliklerinde doğum yapacak Alman Kurtları için sağlıklı doğum ortamları hazırlanır. Doğum öncesi konforlu ve hijyenik bir ortam, olması gerektiği kadar ısı şartlarını sağlayan düzenekler önceden hazırlanır. Doğum sonrasında ise anne ve yavruya en az 8 hafta rutin bakım sağlanır ve yavrular rahatsız edilmesini önleme amacıyla yabancı çevrelerden korunurlar. 2 aylık olan Alman Kurdu yavrusu artık dişleri çıktığı için annesinin memesine zarar vereceğinden memeden kesilir ve anne köpek yavruları ile ilgilenmeye başlar.

Bu yüzden İkinci aydan itibaren yavru annesinden ve kardeşlerinden ayrılmalıdır. Bu yavruların sosyal olması için gereklidir. Alman Kurdu Köpek Çiftlikleri bu bilinç ile annesinden ayrılan yavrulara son derece şefkatli davranırlar. Yavruların çevrenin olumsuz etkilerinden, başka hayvanlardan ve insanların olumsuz olabilecek davranışlarından korunması için gerekli önlemleri alırlar. Herhangi bir sebeple korku yaşayan yavru Alman Kurtları saldırgan, huysuz, hırçın ve korkak bir yapıda olurlar ve bu Alman Kurtlarında olmaması gereken hususlardır. Yavrular 3 aylık olduklarında ise aşıları yapılmaya başlanır.

Alman Kurdu Üretim Çiftlikleri

Yarışmaya Katılacak Alman Kurdu Hangi Özelliklere Sahip olmalıdır?

Yavru Alman kurtları büyüdükleri zaman hem vücut yapısı olarak hem de akıl ve ruh sağlığıyla tam bir ahenk içinde olmalıdır. Alman Kurdu Köpek Çiftlikleri bu uyum bütünlüğünün sağlanması için üretimde gerekli şartları sağlamaktadır. Uzun tüyleri olan Alman Kurdu türleri yarışma için uygun değildir ve üretim lisansına da (Körung) sahip olamazlar. Alman Kurdu siyah ve parlak kızıl tüylü olmalıdır. Tam beyaz ya da kısmi olarak beyaz olan Alman Kurtları da yarışmaya katılamazlar. Yarışmaya katılacak Alman Kurdu orta büyüklükte (erkek köpekler için 35 – 40 kilo civarı, kız köpekler için 22 – 32 kilo civarı), kaslı, uzun süre koşabilen ve güç sarf edebilen, mülayim, çalışkan ve dost canlısı olmalıdır. 16 aylık gerçek bir Alman Kurdu bir bisiklet eşliğinde 20 kilometre rahatlıkla koşabilmeli ve bu koşu sırasında 10 dakika süreli iki mola ile yetinebilmelidir.

Alman Kurdu Üretim Çiftlikleri

Dünya genelindeki köpek ırkları içinde popülaritesi en yüksek köpek ırkı Alman Kurdudur. Alman Çoban Köpeği olarak da bilinen Alman Kurdu iri boy ırk olmasına rağmen fiziki güzelliği ve üstün karakter özelliği ile oldukça popüler bir ırktır. Alman Kurdu Üretim Çiftlikleri bünyesinde üretilen Alman Kurtları fiziki özellikleri dik bir kulak, kızıl parlak tüy, koyu renk badem gözler, vücuduna göre kafa şekli büyük, göğüs kafesi geniş, uzun sağrılı, bel hizasından daha aşağıda uzun bir kuyruk, güçlü ve uzun adımlar sıralanabilir. Karakter özellikleri olarak da; zeki mizaçlı, sosyal olmayı seven, eğitimi basit olan çok iyi bir aile köpeğidir. Alman Köpek Kurtlarının çok iyi bir bekçi köpeği olduğu rahatlıkla söylenebilir. Doğuştan gelen bir alan ve kişi koruma özellikleri vardır. Dolayısı ile mükemmel bir koruma köpeği olabilirler. Aynı zamanda hiç usanmadan ve yorulmadan oyun oynamayı sevdikleri için çocuklu ailelerin rahatlıkla tercih edebileceği türden bir köpektir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Alman Kurdu Üretim Çiftlikleri