Kedi Köpek Oteli

kopek (116)

Evcil hayvan sahiplerinin en büyük sorununa çözüm getiren kedi köpek oteli. Tatile giderken evcil hayvanınızı bir tanıdığa emanet etmekten veya küçücük kafeslerin içine sıkıştırmaktan sizleri kurtarıyor.

Nedir Kedi Köpek Oteli?

Kedi ve köpekler için hizmet veren pansiyonlar var lakin bu pansiyonlar evcil hayvanlarınızı ancak kafeslerde taşımanız karşılığında sizlere konaklama imkanı sunuyor. Fakat bu yeni nesil kedi köpek oteli bu anlayışa farklı bir yorum getirmiş. Sevimli dostları düşünen bu uygulama son yıllarda iyice gelişerek tatilcilere konforlu bir ortamda sunmaya başladı.

7/24 Gözlem İmkanı

Yeni nesil teknoloji ile evcil dostunuzu gün boyu gözlemleyebilirsiniz. Bu otellerde personeller bizzat evcil hayvanınız ile ilgileniyor. Orman içine kurulan 3-4 dönümlük arazilerde yürüyüşler yaptırılıyor ve diğer hayvanlar ile kaynaşabilmeleri için bir ortam yaratılıyor. Aynı zaman da kendi odalarında serbestçe gezebilecekleri ortam da yaratılıyor. Siz de dostunuzu istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz.

Kedi Köpek Oteli

Terapiler

Kedi köpek oteli konseptinde evcil dostlarımız için yürüyüşlerin ve tanışma alanlarının yanı sıra terapi alacakları alanlarda bulunuyor. Uzman terapistler tarafından huzurlu bir müzik eşliğinde evcil dostlara terapiler uygulanıyor. Aynı zaman da bünyesinde çeşitli oyun alanları bulunduran bu oteller evcil dostunuzun keyifli bir vakit geçirmesi için de olanak sağlıyor.

Yüzme Eğitimi

Bu otellerde aynı zaman da suyu seven hayvanlar için uzman bir ekip tarafından yüzme eğitimi ve özgür yüzme zamanları da sağlanıyor. Bir çoğunda havuz bulunan bu oteller evcil dostunuzun keyifli vakit geçirebilmesi için oldukça fazla imkan sunmaya çalışıyor.

Tabi ki her yerde olduğu gibi bu sektörde de işini gerektiği gibi yapmayan şirketler var. Bu sektörün ilk zamanlarında daha çok görünen bu durum gün geçtikçe azalmaya başladı. Bunun sebebi bu otellerin de belli denetimlerden geçip bünyesinde uzman bir ekip barındırması gerekiyor. Bir çoğu eğitim almış gönüllü hayvan severlerden oluşan ekipler bu otellerin kalitesini belirliyor bir yerde. Bu noktada sizin de ilginiz çok önemli tabi ki. Evcil hayvanınızın belli sağlık sorunları var ise bunları mutlaka bildirmeli, aynı zaman da olası durumlar içinde mutlaka önlem almalısınız.

Kedi Köpek Oteli

Her sektörde ki gibi bu otellerinde bir bedeli var. Otelin konforu, konumu, kadrosu, lüks durumu göz önünde bulundurarak fiyatlar gecelik 10 liradan 100 liraya kadar değişkenlik gösterebiliyor. Lüks oteller genel olarak sizlere eğitimcisini seçmek , iyon pompalı klimalar , terapi, havuz gibi imkanlar sunuyor. Eğer evcil dostunuzu tatile gittiğiniz esnada küçük kafeslerde veya komşu evlerinde bırakmak istemiyorsanız kedi köpek oteli sizin için en uygun yer.

Rezervasyon İmkanları

İster İnternet üzerinden ister telefon üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmadan önce küçük bir araştırma yapmakta fayda var. Bu otelleri kullanan kullanıcılar olum yada olumsuz yorumlarını paylaşıyorlar bu şekilde sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zaman da sizin de yorumlarınızı paylaşmanız ilk kez deneyimleyecek hayvan severler için de faydalı olacaktır.

Kedi Köpek Oteli Açmak İçin Gerekenler

Kullanmaktan ziyade bu tarz bir otel açmak istiyorsanız bazı şartları sağlıyor olmalısınız. Örneğin bunun için ilk olarak bir diplomanız olmalı. Bu veterinerlik diploması veya ilgili bölümlerin diploması olabilir. Bundan sonra bu otele uygun bir alan bulmalısınız. Hayvanlar doğal alanlardan hoşlanır bu nedenle konumunuz doğa ile iç içe olmalı ki hayvanlara rahat bir ortam sunabilsin. Her şeyden önce bu işte en önemlisi fedakar, merhametli ve cesaretli olmanız gerekmektedir. Sonuçta sizlere bir can emanet edildiğini unutmamanız gerekmektedir. Her şeyi tamamladıktan sonra uzman bir ekip yardımı ile hayvan severlere yardımcı olacak kedi köpek oteli kurabilirsiniz.

 

 

 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kedi Köpek Oteli