Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

dog-pensions-19

Şaşkınbakkal İstanbul’a bağlı bir ilçedir. İsmini bu kısımda yerleşim olmadığı zamanlarda, yaz aylarında denize girmek için trenle bu bölgeye gelen insanlara hizmet etmek adına yapılan bakkal için bu bölgede iş yapamayacağını düşünerek şaşkın bakkal yakıştırması yapılmıştır. Bakkalın ismi ilçenin ismine verilmiştir. Günümüzde oldukça kalabalık bir semttir. İnsanların odak noktası ve zengin kısmın bulunduğu bir ilçedir. Hafta sonları yürüyecek alanın bile olmadığı yoğunlukta olur. Bu kesimde zengin kesim olduğu için köpek besleyiciliği oldukça fazladır.

İnsanlar evlerinde köpek besliyorlar. Ancak köpek beslemeye karar vermeden önce oluşabilecek sorunları düşünemiyorlar. Çoğu insan sırf köpeğini bırakacak yeri olmadığı için tatile bile çıkamıyor. Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu İstanbul’un büyük kısmında olduğu gibi burada da vardır. İnsanların kişisel özgürlüğünü kısıtlamadan köpek beslemeleri için geliştirilen köpek pansiyonları son zamanların en çok aranan işletmelerinden biri halini aldı. Köpeğini pansiyona bıraktığında çoğu insanın gözü arkada kalıyor. İnsanlar köpeklerine bir dost bir evlat gözüyle bakıyor. Bıraktıkları pansiyonda da aynı ilgiyi görmelerini istiyorlar. İnsanlar köpeklerine çoğu zaman kendilerinden daha fazla özen gösteriyorlar.

Hayvanları ve köpekleri çok sevmek bir köpek pansiyonu için yeterli bir seçenek değildir. Köpeğin yalnız bir evde yaşaması ile pansiyon içerisinde bir sürü psikolojisine bürünmesi oldukça zor bir durumdur. Diğer köpekler ile nasıl anlaşacağı da bir o kadar akıllarda soru işareti bırakır. Keyifli gibi gözüken bu işi yapmak için bir veteriner ya da hayvan sever olmak yeterli değildir.

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

En iyi oteli nasıl seçeceğiniz hakkında en başlıca kural alacağınız referanslar olmalıdır. Daha önceden çevrenizdeki insanlar tarafından köpeği emanet edilmiş ve pansiyondan memnun kalmış birileri var ise onlardan alacağınız bilgilere ihtiyacınız olabilir. Öyle birini bulursanız işiniz kolay demektir. Ancak bulamazsanız yapacağınız ilk şey internet üzerinden araştırmak ve otel ile ilgili yorumları özenle okumak gereklidir. Yorumlarda insanların memnun kaldığını anladıysanız eğer yapacağınız iş otelin özelliklerini ayrıntılarıyla incelemek olmalıdır. Tesis içerisindeki her bir bölümün nasıl olduğunu bilmelisiniz. Kamera sistemlerinden, uyku odalarına, oyun alanlarına her birini öğrenmelisiniz. Sonuç olarak dostunuzu emanet edeceksiniz.

Yetişkin bir köpeğiniz var ise açık alana ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle otelin açık alanının olup olmadığına özen gösteriniz. Apartman dairelerinde ya da küçük bahçeli evlerde köpeğinizin bakımı iyi olmayacaktır. Bunun nedeni köpeğiniz zaten sizi özleyecek bir de istediği gibi bir oyun alanı bulamazsa sinirlenecek ve üzülecektir. Aracınız yok ise servis olanağı olan bir köpek pansiyonu seçmeniz sizin için uygun olacaktır.

Pansiyon özellikleri ve yorumlar sizin için pozitif yönde ise son olarak yapmanız gereken şey köpek pansiyonu çalışanlarını araştırmak olmalıdır. Köpek pansiyonu çalışanlarının eğitim durumları, ne tür sertifika sahibi oldukları, köpeklerin davranışları hakkında ne kadar bilgili oldukları sizin için önemlidir. Köpek pansiyonu işletmecilerine tereddüt ettiğiniz her soruyu sormalı ve içinizi rahatlatmalısınız. Sizi rahatlatmayan cevaplar aldığınızda o pansiyonu tercih etmeniz doğru olmaz.

Köpek pansiyonu tercih etmekteki son aşamamız köpek pansiyonunu ziyaret etmek olacaktır. Pansiyonu ziyaret edip kendi gözünüzle nasıl işletildiğini görmeli, köpeklerin sağlık durumlarını gözlemlemelisiniz. Yetkililerin köpekler ile ne kadar ilgili oldukları, nasıl bir alan olduğu sizin için önemli olacaktır. Köpekler arasındaki iletişimi gözlemlemeli, köpek bakıcılarının köpeklere nasıl davrandığını takip etmelisiniz. Köpek pansiyonunun temizliği, mama kaplarının düzeni ve temizliği, bakıcıların fiziki hijyeni son derece önemlidir. Eğer baştan sona her bir maddede sizi rahatlatan bir köpek pansiyonu bulduysanız köpeğinizi can rahatlığı içerisinde emanet edebilirsiniz. Ancak sizi rahatsız eden bir şeyler var ise o pansiyonu kesinlikle es geçmelisiniz. Tatile gittiğinizde gözünüzün köpeğinizde kalmasını istemezsiniz. Siz tatildeyken köpeğinize zarar verebilecek bir işletmeye dostunuzu emanet etmeyin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu