Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi

download-6

Cana yakın ve sevimli dostlarınız köpeklerinizi beslemek, bakmak ve/veya belli bir eğitim vermek en zor işlerden biridir. En zoru da daha önce hiç köpeğinizin olmadıysa nasıl bakacağınızı ya da yönlendireceğinizi bilmemenizdir. Böyle durumlarda nasıl davranılacağın bilinmemesi, kişileri çoğu zaman çaresiz kılar. En ufak bir olumsuzluk, paniğe bile sebep olabilir. Köpeğiniz ister süs köpeği, isterse büyük bir köpek olsun. Her birinin kendine has özelliği, huyu, karakteri ve davranışları vardır. Her birinin sevgisini ifadesi de farklıdır. Çok yaramaz, şımarık ve hatta kızgın tavırları olsa da her birinin özelliği birbirinden ayrıdır.

Dolayısıyla sokakta, evde, büyük alanlarda davranışları değişiklik gösterir. Bazıları sakin dururken bazıları havlayarak etrafı korkutabilir. Sokakta yürürken sizin yanınızdan yürümesini istediğiniz halde o başına buyruk dolaşmak isteyebilir ya da sizin komutlarınıza uymuyor da olabilir. Mekân içi ya dışında sakin, uysal ve söz dinlemesini istiyor ve bu eğitimi kendiniz veremiyorsanız, o zaman Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi merkezi, hazırladığı belli programlarla köpeklerinizi sizin için eğitmektedir.

Sevgili dostlarınızı, güvenerek bırakabileceğiniz merkezimiz, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde hizmet vermektedir. Köpeğinizin sağlık kontrolleri, bakımı, beslenmesi, tuvalet eğitimi ve temel ve ileri itaat eğitimleri tarafımızdan verilmektedir. Köpeğinizi merkezimize getirirken, aracınız yoksa araba kullanamıyorsanız merkezimizin pet taxi servisinden yararlanabilirsiniz. Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi merkezine ilk geldiğiniz anda köpeğiniz veteriner hekimimiz tarafından sağlık kontrolünden geçirilir. Tüm kontroller sonrasında köpeğinizin yaşı, ırkı, özellikleri varsa rahatsızlıkları belirlenir. Köpeğinizin eğitime tabii tutulması için illa belli bir yaşı olması gerekmez.

Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi

Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi

Her yaştaki köpek eğitim alabilir. Ancak yaşı büyük olanların davranış ve huy alışkanlıklarının değişimi zaman alacağı için yavru köpeklere göre eğitim süresi biraz daha uzun olabilir. Genelde eğitim süresi üç ile altı ay arasında değişmektedir. Köpeğinizi merkezimize getirirken mama kabı ve kumunu da beraberinde getirmenizde fayda var. Çünkü ev hayvanlarının sindirim sistemi sokak hayvanlarına oranla çok hassas olur. Alışkın oldukları mamanın dışında bir başka gıda aldıklarında bağırsak sorunları yaşayabilir ve/veya hastalanabilirler. Eğitim merkezimiz de her köpeğin konakladığı bir odası olur. Mamasını yemek ve dinlenmek için o odayı kullanırlar. Eğitim zamanları dışında diğer köpeklerle sosyalleşmeleri için bir arada durur ve oyun oynarlar. İstedikleri zaman merkezimizin bahçesinde dolaşabilirler. Günde iki defa eğitmenlerimizle dışarı yürüyüşe çıkarlar. Hem dışarıda dolaşırlar hem de mekân dışı eğitimle ilgili pratik yapmış olurlar.

Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi merkezinde verilen en önemli konulardan biri köpeklerin sevgi ve şefkatle eğitim almalarıdır. Onların bizimle vakit geçirdikleri tüm zamanların iyi olmasına özen gösteririz. Çünkü onların ve sahiplerinin mutluluğu bizim için önemlidir. Eğitimlerimiz, deneyimli eğitmenler eşliğinde düzenli ve kontrollü geçer. Sevgi, şefkat, hoşgörü, tolerans ve sabır önemlidir. Köpek eğitiminde dayak ve şiddete karşı olduğumuz için tüm eğitimler de köpekle iletişime özen gösterilir. Ayrıca eğitimler sırasında köpeklerin sahiplerinin de eğitimlere dâhil olmalarını isteriz. Böylelikle köpeklerinin nasıl bir eğitimden geçtiklerini görme şansları olur. Hem de birlikte zaman geçirerek, eğitim sonrasında onları nasıl yönlendireceklerini öğrenmiş olurlar.

İtaat eğitimlerimiz, temel ve ileri olmak üzere ikiye ayrılır. İleri eğitimlere bütün köpeklerin katılma zorunluluğu yoktur. Daha önce temel eğitimi almış olanlar ve güvenlik, koruma gibi polis köpeği amaçlı yetiştirilmesi isteniyorsa o zaman ileri itaat eğitim almaları şarttır. Temel eğitim ise, toplum içinde nasıl davranılması gerektiğini öğrenmek, sokakta yürürken sahibinin yanından yürümek, verilen “gel”, “otur”, “kalk”, “hayır”, “ver”… Gibi komutlarla hareket edebilmektir. Bu eğitimler sayesinde sevgili dostlarınız, hem toplum içinde uyumlu davranışlar sergileyecek hem de daha huzurlu olmayı öğrenecektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi