Şile Köpek Eğitimi

almankurdu_egitimi1

Eğitim, sadece insanlar için değil, hayvanlar için de önemlidir. Eğitim almış bir köpek diğerlerinden farklı tavır ve davranışlar içerisinde olur. Bu nedenle köpeğinizin eğitim almasını istemeniz ve sağlamanız ona verebileceğiniz en büyük hediyelerden biridir. Çünkü birlikte yaşadığımız dünya, artık onların rahatça koşturup hareket edebildiği bir yer olmadığı gibi, insanların hepsi de onlara karşı dost değil. Kendilerini koruyabilmeleri, değişik ortamlarda insanlarla uyum sağlayabilmeleri ve diğer hayvanlarla oyun oynarken dengeli davranabilmeleri ise ancak iyi bir eğitimle mümkün olur.

Birbirinden değişik köpek eğitim merkezlerinden biri olan Şile köpek eğitimi merkezinde her yaştaki köpeğe eğitim uygulayabilir. Ancak küçük yaştaki köpeklerin verilen eğitimi algılayıp uygulamaları çok kolaydır. Daha büyük yaşlarda olanların ise bazı komutları öğrenmesi zaman alabilir. Köpek eğitimi belli bir süreç gerektirir ve sanıldığı kadar kolay değildir. Bol sabır, tolerans, özveri, sevgi ve şefkatle kısa sürede verilen eğitime cevap vererek olumlu sonuçlar elde ederler. Üstelik eğitim öncesi olası sorunlar da çözüm bulur.

Her köpek cinsi, karakteri, davranışlar, ırkı değişik olacağı için onlara uygulanacak eğitim de farklı olmaktadır. İyi bir eğitim süresi, köpeğin durumuna ve eğitimi algılayıp uygulamasına göre değişiklik gösterir. Bazıları üç hafta da bazıları daha uzun sürede öğrenebilir. Ama başarılı sonuçlar elde etmek isterseniz en iyi eğitim süresi on altı haftalık bir dönemdir. İlk üç hafta, köpeğinizin eğitimdeki adaptasyon süresidir. Tuvalet eğitimi, beslenme, bakım ve belli komutları içerir. Köpeğinize eğitim verilmesini istediğinizde nasıl bir eğitime tabii olmasını istediğinize de karar vermelisiniz. Köpekler konusunda deneyimliyseniz, kendiniz eğitim verebilirsiniz. Ancak herhangi bir deneyiminiz yoksa ve eğitim hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız o zaman mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Köpek eğitim merkezleri, köpek sahipleriyle birlikte belirlenen bir program dâhilinde olur.

Şile Köpek Eğitimi

Şile Köpek Eğitimi

Şile köpek eğitimi tüm resmi belgelere sahip olan donanımlı ve kontrollü bir firmadır. Deneyimli uzman kadrosu, sağlık ekibi ile hizmet veren merkezimize internet sitemizden ulaşabilir ya da telefonla arayarak ulaşabilirsiniz. Merkezimize geldiğiniz zaman yapılan ilk işlemlerden biri köpeğinizin kontrolden geçirilmesidir. Düzenli aralıklarla yapılan kontrollerde herhangi bir sorun halinde köpek sahiplerine verilen bilgi ve alınan onay doğrultusunda tedavi uygulanır. Eğitim Bazı durumlarda direkt evinizde bazen de merkezimizde verilmektedir. Eğitimin nasıl verileceği köpeğinizin yaşına, ırkına ve özelliklerine ve köpek sahiplerinin isteğine göre değişebilir. Eğitim sırasında köpeklere komut verilirken, ondan ne istediğimizi ya da ne yapması gerektiğini kesin bir şekilde anlaması sağlanır.

Köpek ve insanlar arasındaki bağ çok önemli olduğu için iletişim son derece önemlidir. Verilen komutlar, kısa ve açık bir şekilde dile getirilir. Komutlarda belli bir ses tonu kullanılır. Uzatmalar, değişik ses tonlamalarına yer verilmez. Komutların iyice öğrenilmesi için sürekli tekrarlamalar yapılır. Ancak bu tekrarlar köpekleri bıktırıcı, rahatsız edici şekilde olmamalıdır. Köpeklere verilen eğitim ve komutlar onların yaşam içerisinde dengeli ve uyumlu hareket etmesi içindir. Zaman içinde öğrenilen bilgiler, alışkanlığa dönüşünce kalabalık ortamlarda dahi belli bir komuta gerek kalmadan kendiliğinden hayata geçirirler. Ancak köpekler, bazen verilen eğitimi anlayıp uygulamakta zorluk yaşayabilirler. Böyle durumlarda ısrarcılık yerine sevgiyle yaklaşmalı ve dikkatini farklı noktalara çekerek eğitim verilir. Zaman zaman eğitim aralarında oyunlar oynamasına ve diğer köpeklerle sosyalleşmesi sağlanır. Böylelikle toplum içinde yeri geldiğinde nasıl bir tavır içerisinde olacağını bilir. Köpeklerin hoşlanmadığı her durum önemlidir. Çünkü rahatsız oldukları noktada eğitime devam etme konusunda ısrar edilirse uzaklaşıp, kaçabilirler.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Şile Köpek Eğitimi