İngiliz Bulldog Satılık Yavru

bulldog_hero_-_copy

İngiliz Bulldog Satılık Yavru soyu çok eski zamanlara dayanmaktadır. Yaklaşık olarak 15 ile 35 kilo arasında değişmekte boyu ise yaklaşık olarak 20 ile 30 santim olmaktadır. Kulakları geriye doğru yatık çenesi ileriye doğrudur, burnu basıktır, gözleri oldukça iridir. Genel olarak kahverengi ve çok kısa tüylü olan İngiliz Bulldog Satılık Yavru, dilleri uzun ve genellikle dışarıda gezerler. Kulakları arkaya doğrudur ve alınlarının tam ortasından genel olarak beyaz bir çizgi geçmektedir. Ayrıca bu köpekler doğuştan kuyruksuz bir ırktır ön bacakları hafif olarak içeriye doğrudur ve göğüs yapısı ise oldukça geniştir. Oldukça kaslı ve enerjik bir yapıya sahiptir.

Eğer evde beslenir ve çok fazla dışarıya çıkarılmazsa zamanla birtakım kemik problemleri, özellikle kemik erimesi gibi sıkıntılar yaşayabilirler ismini boğaya benzediği için almış ve bulldog denmiştir. Diğer adıyla Boğa köpeği evde oldukça eğlenceli davranışlar sergileyebilirler özellikle bir aynanın karşısında bulundukları sırada sürekli kendilerine saldırıp kendilerini yakalamaya çalışabilir ve bu durum oldukça ilginç ve eğlenceli bir görünüm kazanabilir.

İngiliz Bulldog Satılık Yavru Eğitimi

İngiliz bulldog köpeklerinin eğitimi ile ilgili değinilmesi gereken hususlar ise şunlardır diğer pek çok köpek ırkına göre daha zor eğitilirler. Bu köpekler aslında çok fazla eğitime ihtiyaç duymazlar. Çünkü sizin yaşamınıza diğer pek çok köpeği göre daha az müdahale eder ve yapmamasının istediğiniz şeyleri yapmamak için bir çaba gösterirler. Bu köpeği eğitmek istiyorsanız. Kendiniz yapmamalı ve uzman bir kişiden bilgi almalı ya da doğrudan uzman kişiler tarafından eğitim-vermelisiniz sakin yapıya sahip İngiliz bulldog köpekleri pek çok ortamda rahatlıkla bakılabilir ve bu açıdan çok tercih edilen köpek ırkları arasında yer alırlar İngiliz bulldog köpekleri çok basit komutları rahatlıkla algılayabilirler.Örneğin Evet Hayır ya da gel gibi konukları çok rahat algılayıp buna bağlı olarak bazı eğitimleri alabilirler

Komutlar Hakkında

  Fakat bu komutlar karmaşıklık gösterdikçe onların da algılamalarında ve eğitimlerinde bir takım sıkıntılar ortaya çıkar. Bu köpekler oldukça sosyal köpeklerdir ve dışarıda gezmeye diğer köpeklerle ve diğer insanlarla birtakım sosyal ilişkiler kurmayı çok severler ve oldukça sıcak kanlıdırlar. Bulldog köpekleri kaslı yapı veya sahip oldukları için özellikle küçük yaştan itibaren beslenmesinde çok dikkat edilmeli ve eğitilmek isteniyorsa özellikle 2 veya 3 aylıktan itibaren eğitilmeye başlanmalıdır.

Bu köpeği eğitmek istiyorsanız diğer tüm köpek cinslerinden olduğu gibi annesi ve babasının eğitimli ve iyi genlere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bir köpeğin genleri ne kadar iyi ise bu genleri sonraki kuşağa aktaracak ve o kuşağında iyi genlere sahip olmasını sağlayacaktır ve bu kuşakta bu genleri yeni bir takım özellikler katarak sonraki kuşağın gelişimini sağlayacaktır. Bu hususları belirttikten sonra şimdi de İngiliz Bulldog Satılık Yavru köpeklerin fiyatlarına değinelim.

İngiliz Bulldog Satılık Yavru

İngiliz Bulldog Satılık Yavru

İngiliz Bulldog Satılık Yavru Fiyatları

İnternet sitelerinden genel olarak 1000 ile 1500 lira arasında satılan bu köpekler pazarlık yapılarak alınmalıdır. Çünkü genel olarak bu internet sitelerinde fiyatlar oldukça fazla tutulmaktadır Bunun yanında pek çok internet sitesinde özellikle sahiplendirme sitelerinde ücretsiz olarak da bu hayvanı satın alabilirsiniz .Bu köpeklerle ilgili değinilmesi gereken bir diğer konuda basit durumları ile ilgilidir. Çünkü diğer basık burunlu köpeklerde olduğu gibi gece horlayabilirler ve her odanız yakınsa sizi son derece rahatsız edebilirler. Bu sebeple odanızdan uzak tutmalı ve mümkünse çok soğuk havalar olmaması şartıyla dışarıda bir kulübede beslemeniz tavsiye edilir. Bu köpeklere eğer özen gösterir ve beslenmesini sağlayıp sevgi gösterirseniz pek çok köpekte olduğu gibi size çok bağlı olacaklardır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İngiliz Bulldog Satılık Yavru