Golden Eğitimi İle İlgili Merak Ettikleriniz

golden-retriever-egitimi

Golden ırkı köpekler insan canlısı özellikleri tanınmakta ve bilinmektedirler. Golden ırkı köpekler sahiplerini ve bakıcılarını hayran bırakacak birçok özellikleri bir arada bulundurmaktadırlar. Oldukça sevecen ve insan canlısı olan bu köpeklerin en önemli özelliklerinden birisi de oldukça zeki bir yapıya sahip olmalarıdır.  Golden ırkı köpekler sevecenlikleri,  zekâları,  insan canlısı olmaları ile birçok köpek sever tarafından tercih edilen bir köpek ırkıdır. Özellikle Golden Eğitimi sahipleri ve bakıcıları hem onların eğitimleri ile ilgilenirken hem de büyük bir keyif almaktadırlar. Çünkü öğretilenleri hemen kavrayıp uygulayan bir yapıları olan bu ırkın aynı zamanda sahiplerine ve bakıcılarına olan düşkünlükleri ile tam bir dost olma özellikleri de vardır. Golden ırkı köpeklerin eğitimlerinin ilk evrelerinde biraz asi ve heyecanlı olmalıdır normaldir. Ancak eğitimlerin sonraki aşamalarında ve sosyalleşmelerinin tamamlanması ile bir köpek severin tam bir istediği köpek haline gelmektedirler.

Golden Eğitimi Hakkında

Golden ırkı köpekler atletik ve sportif bir ırktır. Bu köpekler İskoçya’da köpek severler için geliştirilmiştir. Bu ırk mil başta üstün avcı köpek olarak yetiştirildikleri için avcı kimlikleri yaradılışlarında vardır. Golden ırkı köpeklerin yumuşak ve sevecen yapıları vardır. Aynı zamanda çevik ve atletik olmalarının yanı sıra yürüyüşleri oldukça ilgi çekicidir. Bu ırk sahipleri ve bakıcılarını başları dik ve kuyruklarını sallayarak selamlamaktadırlar. Bu özellikleri bile onların ne kadar sevecen bir ırk olduklarını göstermektedir. Golden ırkı köpeklerin bir başka özellikleri de altın ve kalın tüyleridir. Güçlü,  çevik ve atletik yapıları olan Golden ırkı köpeklerin ortalama 55-60 cm boyları ve 30-35 kg ağırlıkları vardır. Bu özellikler dişilerde biraz daha az olmaktadır.

Golden Eğitimi

Golden Eğitimi

Golden Eğitimi bu ırkın oldukça zeki olmaları nedeni ile hem kolay hem de eğlencelidir. Bu köpekler görme engellilere yardım ve narkotik işlerinde yardımcı eleman olarak görevlendirilmektedirler. Bu ırkın bu özelliklerinin ana nedeni insanlar ile olan yakın ilişkileri ve dost canlısı olmalarıdır.  İyi eğitilmiş ve Golden ırkı bir köpek ile yaşayan insanlar sosyalleşmelerini Golden ırkı bu dostlarına bağlamaktadırlar. Çünkü Golden ırkı köpekler insanların gelişiminde ve sosyalleşmelerinde önemli görevler üstelenmektedirler. Golden ırkı köpekler ilgi ve sevgiyi çok severler. Özellikle sahibine ve aile hayatına düşkün sadakatli köpeklerdir. Genellikle ev ve apartman ortamında yaşamayı severler. Dış mekan yaşamına çok alışık değillerdir. Bu nedenle Golden ırkı bir köpeğe sahip olanlar uzun süre evde olmayacaklarsa Golden ırkı köpeklerini evde bırakmamalıdırlar. Bu durum Golden ırkının karamsar olmasını ve sevgiye alışık yapılarından dolayı yalnızlığı kabullenememe durumu ortaya çıkacaktır.

Golden Irkı

Golden ırkı köpeklerin eğitimlerinde sabır ve sevgi temel prensip olmalıdır. Hassas bir yapısı olan Golden ırkı köpeklerin en büyük özelliği ilgi ve sevgidir. Bu özelliklerle yetiştirilen Golden ırkı köpeklerin eğitimleri oldukça verimli ve başarılı geçmektedir. Diğer ırklarda olduğu gibi Golden ırkı köpeklerde de temel eğitim itaat eğitimidir. Temel itaat eğitiminin ilk basamağı komutlara uyma ve uyma ölçütüne göre ödüllendirilmeleridir. Temel itaat eğitimlerinde otur,  kalk,  yürü ve yat gibi temel komutlar verilir. Komutlar ilk başta bir eğitim kayışı ile yapılır. Bunda başarı sağlanınca kayışsız sadece el komutları ile yapılır. Her başarıda ödüllendirilmeleri bir sonraki komutta başarı sağlamak için onları koşullandıracaktır.

Temel ve ileri itaat eğitimlerinden sonraki süreç Golden ırkı köpeklerin sosyalleşmeleri yönünde olacaktır. Bu ırk kendi ırkları ile bir araya gelme ya da sabah ve akşam dış çevre gezileri ile farklı insanları görme ve oyun oynama gibi durumlarda sosyalleşmelerini tamamlayarak pozitif yönde gelişim göstermektedirler.  Golden ırkı köpekler sahipleri ve bakıcılarına oldukça sevecen oldukları gibi yabancı insanlara da bir o kadar mesafelidirler. Onlardan zarar gelmeyeceğini anladıklarında yabancı kişilere de hemen uyum sağlamaktadırlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
  • berk
    4 yıl önce

    aleyna kizima hediyemdir

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Golden Eğitimi İle İlgili Merak Ettikleriniz