Gaziosmanpaşa Köpek Pansiyonu

dsc_13901

Köpek sahibi olmak bir nevi güzel bir şey olsa da aslında sahiplerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Bir yerlere gitmek zorunda kaldığınızda onu güvenli bir yere emanet etmeniz gerekmektedir. Bunun için köpek pansiyonları yapılmıştır. Örneğin Gaziosmanpaşa Köpek Pansiyonu köpeğiniz için uygun bir yer olabilir. İyi bakılır mı, sevilir mi, yemeğini yer mi gibi düşüncelere kapılmanıza gerek yoktur. Bu düşüncelerle kendinizin de tatilinizi, gezilerinizi zehir etmemelisiniz. Aklınız onda kalmasın. Çünkü bu gibi pansiyonlar köpekler için ikinci bir evdir. Onun dışında açık alana alışmış bir köpeğiniz varsa onun içinde açık ortamlarda bakılabilmektedir. Veteriner tarafından günlük kontrolleri yapılmaktadır. Oradaki görevliler de günlük olarak köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Gaziosmanpaşa Köpek Pansiyonu Hakkında

Pansiyonlara bırakılırken bakımları yapılıp teslim alınmakta ve yine geri teslim alınırken de bakımları yapılmış şekilde teslim edilmektedir. Yemek konusunda köpeğiniz sizin beslediğiniz saat ve öğünlerde beslenir. Ayrıca köpeğinizin kendi maması ile bu tip pansiyonlara bırakmanız da önemlidir. Orada kullanılan mamalara köpeğiniz alışamayabilir. Sorunlar yaşayabilir. Sağlığı açısından da ciddi önem teşkil etmektedir. Bunun dışında köpeğinizin kullandığı ilaç, vitamin var ise bunları da mutlaka pansiyon yetkililerine belirtiniz ve ilaçlarını da teslim etmeyi unutmayınız. Oradaki görevliler yine ilaç ve vitaminlerini de vererek kullanım devamlılığını sağlarlar. Bir diğer konu ise tuvalet eğitimidir. Bunun için sizin vermiş olduğunuz eğitimleri belirterek o düzende devam ettirilmesi sağlanır. Diğer köpekler ile oyun oynaması için aynı yerlere konulabilmektedir. Bu da köpeğinizin sosyalleşmesini sağlayabilmektedir.

Pet Taksi Uygulaması

  Pet Taksi uygulaması ile de klimalı özle araçlarla köpeğiniz güvenli rahat bir şekilde Türkiye’nin her yerine sevk edilebilmektedir. Eskiden köpeklerinizi emanet edecek birini bulmak oldukça zor ve zahmetli bir işti. Artık bu işi pansiyonlar yapabildiği gibi özel bakım yerleri olarak kişiler de kendi evlerinde de köpeğinizin emanetini alabilmektedir. Üstelik bu yeni bir iş imkanı da sağlamaktadır. Bu işi yapan kişilere köpeğinizi emanet etmeniz pek kolay olmayabilir. Ne kadar güvenilir olduklarını sorgulayabilirsiniz. Çünkü köpek bakımı ciddi bir iştir ve bunu her insan yapamaz. Köpek bakımı ya da köpeğinizi gezdirme işini yapan kişilerin internet sitelerini bulmak mümkündür. Eğer köpeğinizi pansiyon yerine bu kişilere teslim etmek istiyorsanız, bu kişilerin bloglarını ve köpeklerini emanet eden diğer kullanıcıların yorumlarını okuyabilir ve aralarından bir tercih yapabilirsiniz.

Köpeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz hizmetlerden biri de köpek pansiyonlarıdır elbette. Bu pansiyonlar da pek çok köpek sahibinin köpekleri bulunmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki her pansiyon güvenilir olmayabilir.

Gaziosmanpaşa Köpek Pansiyonu

Gaziosmanpaşa Köpek Pansiyonu

Öncelikle köpeğinizi emanet edebileceğiniz pansiyonun ne derece güvenilir olduğunu kontrol etmelisiniz. Bu pansiyonların gerekli yerlerden izin belgelerinin olup olmadığına bakmalısınız. Bunun dışında hijyen belgeleri de bulunmalıdır bu tür hizmet veren kuruluşların. Bir diğer önemli nokta ise pansiyonda alanında uzman veterinerin olup olmamasıdır. Köpeklerin bakımı için ilgilenen ayrı kimseler olabilir fakat mutlaka bir veteriner hekim olmak zorundadır. Veteriner hekim köpeğinizin sağlık kontrollerini belirli aralıklarla düzenli bir şekilde yapmalıdır. Köpek pansiyonlarında çok fazla köpek olması köpeğinizin sağlığını tehdit edebilir. Bu bakımdan pansiyona alınacak köpekler, güvenli yerlerde giriş işlemleri yapılmadan önce belirli kontrollerden geçerler ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan köpekler bu pansiyonlara kabul edilirler.

Köpeklerin buralarda kaldıkları kapalı alanlar sürekli dezenfekte edilmelidir. Temiz bir ortamda rahatça mutlu bir şekilde kalmaları sağlanmalıdır. Onlar sizler için değerli varlıklardır. Onlara değer verdikçe o da size değer verecektir. Köpekler nankör hayvanlar değillerdir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Gaziosmanpaşa Köpek Pansiyonu