Sarıyer Köpek Eğitimi

images (1)

Sarıyer köpek eğitimi İstanbul’ da yer alan köpeklerin eğitilerek toplum arasına karıştırılmasın da hizmetler sunan bir köpek eğitimi merkezi olmaktadır. Her işte olduğu gibi köpek eğitimi konusunda da uzmanların olduğu bilinen bir gerçektir. Köpeklere olan tutum, olaylara yaklaşma şekli gerçek bir köpek eğitmeni olunup olunmadığına dair bilgi vermektedir. Uzman bir köpek eğitimi ile diyalog kurulduğun da ve kendisine köpekler ne kadar sürede eğitimlerini tamamlarlar sorusu yöneltildiğin de her köpeğin aynı sürede eğitimini tamamlayacağına dair iddiada bulunmamaktadır. Bu püf nokta köpeğinizin iyi bir köpek eğitmeni elinden geçmesini istemenize ve bu konuda seçim yapmanıza kolaylık tanıyacaktır.

Sarıyer köpek eğitimi

Köpeklerin ırkı başta olmak üzere yetiştirildiği ortam, karakteristik özellikleri, davranış alışkanlıkları gibi sayılması mümkün olunan birçok neden köpeklerin eğitim süreleri üzerinde ciddi bir tutum sergilemektedir. Bazı köpekler daha kısa sürede bazı köpekler daha uzun sürede hatta bazıları köpeğin kendine tanımlanmış eğitim süresini de aşarak eğitim süresini uzatabilmektedir. Bu durum genellikle karakter bozukluğu olan köpekler de yaygın olarak görülebilmektedir. Bunun sebebi olarak da sahibi ve köpek arasında ki iletişim gösterilebilmektedir. Eğitimin şiddetten oluştuğunu düşünen bireyler bu yönüyle köpekleri ile yanlış bir iletişim kurmak da ve köpeklerin de karakter bozukluğuna neden olmaktadırlar. Bu durum köpeğe tanımlanan eğitim süresini uzatabilmektedir. Ayrıca bazı köpek ırkları dolayısıyla köpekler eğitim süresini yapıları itibariyle değiştirebilmektedir.

Örneğin: bir alman kurdu öğrenmeye açık eğitimlerden iyi sonuçlar aldıran bir ırktır. Boxer ırk köpekleri genellikle tembel köpeklerden oluşmaktadırlar. Dolayısıyla bu iki köpek adına yapılan eğitimler hem içeriği ile hem de süresi ile değişikli gösterebilmektedir. Unutulmamalıdır ki tüm köpek eğitimlerin de eğitim sırası aynı olmaktadır. Burada değişen eğitimin içeriği değil köpeğin eğitimlere verdiği cevaplardır. Komutlara uygunlu sağlayabilmesi veya aksi yönde sağlayamamasıdır. Eğitim sürelerinin değişmesi ile eğitim maliyetinin değişmesi doğru orantı göstererek eğitim süresi arttıkça eğitim maliyeti de artar denilebilir. Eğitimler köpeğin sosyal çevresine, yaşına, ırkına ve kazanmış olduğu davranış kalıplarına göre şekillenmektedir. Köpekler de gözlenen küçük ayrıntılar dahi eğitimlerin uzamasına yol açabileceği gibi eğitimin zamanına uymasını da sağlayabilmektedir. Bu gibi durumlar gerçek köpek eğitmenleri tarafından net bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Sarıyer Köpek Eğitimi

Başlangıçta köpek eğitimlerinin kısa bir zaman da gerçekleştirilebileceği düşüncesiyle köpek sahiplerini etkilemeye çalışan kimseler bu konuda gerçekçi olmamakla birlikte asıl amaçlarının kısa sürede para kazanıp eğitimlere gereken önemin verilmediğinin ipucunu vermektedirler. Sarıyer köpek eğitimi merkezi köpek eğitimlerin de süreden çok eğitimden verim almayı amaçlamaktadır. Köpek sahipleri için de ekonomik açıdan eğitimlerin kısa sürede gerçekleştirilmesi taleplerinin olduğu bilinmektedir. Ancak köpeklerden eğitimler dolayısıyla verimli bir sonuç alınamadıktan sonra köpek eğitiminin süresinin kısa bir zamana tekabül ettirilmesi düşüncesinin hiçbir fayda sağlamayacağı bilinmelidir.

Aynı zaman da kişiler bu düşüncelerinin yanlışlığının farkına henüz varmayıp sonuç itibariyle eğitimleri uzamaması yönün de ısrarcı davranmaları halinde köpek eğitimine harcanan paranın sonucun da köpeklere hiçbir fayda sağlamayacağı bir gerçektir. Bu yüzden kişiler uzman köpek eğitmenlerini anlamaya çalışıp onlarla köpeklerinin lehine işbirliği kurarak eğitimleri olumlu yönde etkilemeleri doğrultusun da fikir değişikliğin de bulunmaları gerekmektedir. Sarıyer köpek eğitim merkezi uzman kadrosu ile köpeklerin eğitimine gereken önemi fazlasıyla vermektedir. Diğer köpek eğitim merkezlerinden garanti sonuçlara ulaşabileceğinin sözünü vererek ayrılmaktadır. Sarıyer bölgesinde ki köpek sahiplerinin tercih edebilecekleri ve başka bölgelerden hizmet almak için gelen kişilerin de kabulünün yapıldığı bir güvenilir köpek eğitim hizmeti sunan merkez olma özelliğini kazanmıştır.   

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sarıyer Köpek Eğitimi