Vesta köpek oteli

images (7)

KÖPEKLERİMİZİN BAKIMI VE SAĞLIĞI

Köpeklerimiz hayatımızda önemli yer tutan canlılardır. Bu yüzden onları emanet edeceğimiz yerlerin en iyi şartlarda olmasını isteriz. Belki de emanet ettiğiniz yerler ile alakalı daha önce kötü deneyimlere sahip oldunuz. İşte bu yüzden Vesta köpek oteli sizin istediğiniz zaman gelip oteli görüp gezmenize ve fikir sahibi olabilmenize imkan tanımaktadır. Otel, belirli bir program çerçevesinde işlerini yürütmektedir. İşte bu yüzden gelmeden önce randevu almanız tavsiye edilmektedir. Ziyaret sırasında üzerinize tüy, toprak bulaşma ihtimali oldukça yüksektir. Ziyaret sırasında buraya öncelik ile köpeksiz gelmenizi tercih ederler. Çünkü siz geldiğiniz sırada bahçede bulunan bir çok köpek olacaktır ve köpeğiniz ile gelindiği taktirde diğer köpeklerin oyun ve egzersiz saatlerini etkilenmektedir. Bu yüzden köpeksiz gelmenizi ve sanki köpeğiniz de yanınızdaymış gibi gözlem yapmanız tavsiye edilmektedir.

KÖPEKLERİMİZİN BAKIMI VE SAĞLIĞI

Vesta köpek oteli günlük programı her zaman sabit bir program üzerine kurulu değildir. Köpekler şu saatte yemek yer, şu saatte bahçeye çıkar, şu saatte banyo yaptırılır gibi kuralları mevcut değildir. Bunun asıl sebebi ise her köpeğin ve sahibinin farklı yaşam şartlarına sahip olmasından kaynaklanır. Farklı şartlar göz önünde bulundurulduğunda ise böyle kurallar konması mümkün mertebe saçma görülmektedir. Bu otel sabahın ilk ışıklarından gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürmektedir. Programlar ise iki üç gün öncesinden hazırlanmaktadır. Program hazırlama sırasında köpeklerin yaşları, cinsiyetleri, karakterleri, alışkanlıkları, kondisyonları göz önünde bulundurulmaktadır. Köpekleri yapamayacakları şeylere zorlamak söz konusu olmamaktadır. Rezervasyonlar da bu noktada önem kazanmaktadır. Çünkü misafir kabulu sırasında programların aksamaması ve köpeklerin refahlarının etkilenmemesi dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu otelin hizmet kalitesinde en alt sınırda bulunan noktası, köpeklerin kendi evlerindeymiş gibi mutlu ve huzurlu olmasını sağlayabilmektir.

Vesta köpek oteli Hakkında

Vesta köpek oteli yararlanan ve yararlanmak isteyen insanların köpeklerinin sağlık durumları önem kazanan bir noktadır. Köpeğin hem diğer köpekler hem de çalışan insanlar açısından sağlık durumlarının iyi olması ve olabilecek hastalıklara karşı önlem unsurlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden gelen köpeklerin yıllık aşılarının tamamlanmış olması ve iç ve dış parazit için gerekli noktaların düzen çerçevesi içerisinde yaptırılıyor olması gerekmektedir. 1 yaşından küçük olan köpeklerin Parvo, Corona, Lepto, Bordotella ve Parainfluenza’ya karşı tekrar aşıları ile beraber korunmasının sağlanması gerekli olmaktadır. 1 yaşından büyük köpeklerde ise bu aşıların mutlaka tekrarlarının yapılmış olma şartı bulunmaktadır. Uzun süre kalacak köpeklerde ise aşı karnesine göre zamanı gelen aşılar otel tarafından ücretli bir şekilde yapılmaktadır. İç parazit kontrolleri her iki buçuk ayda bir, dış parazit kontrolleri de her bir buçuk ayda bir yapılmalıdır. Otelde gene uzun süre kalacak köpeklerin parazit uygulamaları ücret karşılığında yapılabilmektedir.

Vesta köpek oteli

Vesta köpek oteli köpek alımı yapılırken, köpeklerin sağlıklı ve dinç görünmeleri gerekmektedir. Köpeklerin hasta olduklarına dair bir şüphe oluşursa eğer, muayene ve tahlillerin yapılabilmesi için veteriner polikinlik devreye girmektedir. Otelde köpeklerin eğlenceli zaman geçirebilmesi her şeyden önce gelmektedir. Bunların yanı sıra ise köpeklerin güvenliğini sağlanmaktadır. Birbirleri ile uyum içerisinde olan köpekler beş buçuk dönüme sahip olan arazi içerisinde gün boyu oyun oynayarak zaman geçirebilirler. Korkak ya da lider özelliklere sahip olan köpekler ise bahçede dönüşümlü olarak bulunurlar. Diğer zamanlarda havalandırma alanlarında ya da odalarında bulunmaktadırlar. Her köpeğin kondisyonu göz önünde bulundurulur ve bu duruma göre günde dört ve sekiz saat aralığında en az bir saat bahçede oyun oynayabilmesi sağlanmaktadır.

Sıradaki içerik:

Vesta köpek oteli