Pendik Köpek Pansiyonu

dsc_13901

Bir köpek sahibinin, bakımını üstlendiği köpeği ile ilgili birçok sorumluluğu bulunmaktadır. Bir köpek sahibi olmak demek, tüm hayatının akışını köpeğe göre düzenlemek demektir. Köpeğin tüm ihtiyaçlarının ihmal edilmeden karşılanması için, köpek sahipleri, yaşantılarını bakmakta olduğu köpeğe göre kurmak zorundadır. Köpek bakmak, gerçekten köpek sahiplerine büyük bir sorumluluk yüklemekte ve özveri gerektirmektedir. Köpekle yaşamak, köpek sahiplerini bazı durumlarda zora sokabilir.

Bu zorluklardan bir tanesi de, köpek sahibinin tatile çıkma ya da seyahat etme gereğidir. Köpekler, kediler gibi evde tek başına kalamazlar ve söz konusu durum, köpek sahiplerinin tatil planlarını sıkıntıya sokabilmektedir. Bu süreçte, güvenilir bir köpek pansiyonu, köpek sahiplerinin kurtarıcısı olabilir. Tatil ya da seyahat durumlarında, köpek sahiplerinin köpeklerini bir köpek pansiyonuna bırakmaları, en mantıklı çözüm olarak köpek sahiplerinin karşısına çıkmaktadır.

Köpeklerin köpek pansiyonuna kabul edilmelerinin bir takım şartları vardır. Bu şartların yerine getirilmesi durumunda, köpeğin köpek pansiyonuna kabulü gerçekleşmektedir. Köpek pansiyonuna bırakılmak istenen köpeğin aşılarının tam olması bu şartların en başında gelen şartlardan biridir. Aşıları tamamlanmamış bir köpek, köpek pansiyonlarına kesinlikle kabul edilmez.

Bunun dışında genel olarak işini ciddiye alarak çalışan tüm köpek pansiyonlarında yapılan uygulama, köpeğin pansiyona alınmasından önce, köpek pansiyonunun veteriner hekimi tarafından sağlık kontrolünden geçirilmesi, köpeğin, özellikle bulaşıcı bir hastalığının olması durumunda, köpek pansiyona kabul edilmemesidir. Köpeğin tedavisinin sürdüğü bir hastalığının olması durumunda da, köpek pansiyonda kalamayacaktır. Gereken sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından ve aşıları eksiksiz yapılmış olan köpekler, köpek pansiyonlarına kabul edilerek, bu pansiyonların hizmetlerinden yararlanabilirler.

Pendik Köpek Pansiyonu

Pendik Köpek Pansiyonu

Köpek pansiyonlarına artan talep doğrultusunda, özellikle de büyük şehirlerde birçok köpek pansiyonu hizmete girmiştir. Bazı köpek pansiyonları, köpekleri kafeslerde uygun olmayan şartlarda bulundurmaktadır. Bakım hizmetlerinin de tam olarak sağlanmadığı bu pansiyonlar, köpeklerin bırakılması için hiç uygun yerler değildir. Bu tarz pansiyonlar, hayvan sevgisinden yoksun, sadece para kazanmak amaçlı açılan işletmelerdir. Eğer köpek sahibinin köpeğini bir köpek pansiyonuna bırakmak gibi bir niyeti varsa, iyi bir araştırma yapması ve köpeğin sağlığını ve psikolojisini bozacak bir pansiyona köpeğini bırakmaması gerekmektedir. Köpek pansiyonları ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden bir tanesi, pansiyonun sahibinden, çalışanına, eğitmeninden veterinerine, herkesin başta hayvan sevgisi ve vicdan sahibi insanlar olmasıdır. Köpeğin pansiyonda kaldığı süre içinde, düzenli olarak günlük yürüyüşlerinin yaptırılması, alışkın olduğu tarzda beslenmesine devam edilmesi, tuvalet ihtiyacının uygun şartlarda giderilmesi, tüm bakımlarının yapılması, köpeğin özgürce dolaşabileceği alanların bulunması ve acil durumlar için pansiyonda veteriner hekim bulunması önemlidir.

  Pendik köpek pansiyonu, İstanbul’un Pendik gibi seçkin ve şirin bir ilçesinde bulunan, ulaşım sorunu olmayan bir köpek pansiyonudur. Pendik köpek pansiyonu, köpeklerin pansiyonda kaldığı süre boyunca, tüm ihtiyaçlarının karşılandığı ve sevgi dolu bir ortamda, uzman köpek eğiticilerinin bulunduğu, bir köpek pansiyonunda aranan tüm özellikleri bünyesinde bulunduran bir köpek pansiyonudur. Pendik köpek pansiyonunun, köpek sahibini rahatlatan en olumlu özelliklerinden bir tanesi, köpeklerin sağlıklarının korunması açısından, oldukça hijyenik bir ortam olmasıdır.

Düzenli bir şekilde, temizlenen ve dezenfekte edilen Pendik köpek pansiyonu, bu anlamda köpek sahiplerine büyük bir güven vermektedir. Köpeklerin düzenli olarak yürüyüşlerinin yaptırıldığı, kafeslerde tutulmadığı, köpeklerin özgürce gezmeleri için uygun alanları bulunan Pendik köpek pansiyonu, köpek sevgisi taşıyan uzman bir kadrodan oluşmaktadır. Pendik köpek pansiyonunda acil durumlar karşısında ve köpeklerin rutin kontrollerini sağlayan, işinin uzmanı bir veteriner hekim, sürekli pansiyonda bulunmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Pendik Köpek Pansiyonu