Okmeydanı Köpek Pansiyonu

39792sam_3386

İstanbul’a bağlı olan Okmeydanı Kağıthane ve Şişli ilçelerine bağlıdır. İsmini Fatih Sultan Mehmet zamanında almıştır. Fatih Sultan Mehmet’in okçuluk yarışmaları yaptırmak için kurdurduğu ok meydanından ismini almıştır. Son dönemlerde Okmeydanı bir hayli gelişmiş ve kentleşmiştir.

Gelişen Türkiye’yle beraber ülkenin her yanı gelişti ve kentleşti. Bunlardan bir tanesi olan Okmeydanı köpek pansiyonları ile de dikkat çekiyor. Köpek sahiplenmenin artmış olmasıyla, köpek pansiyon ve otelleri, köpek eğitim merkezleri, veterinerlik hizmeti ve köpek hastaneleri oldukça rağbet gören yerler olmaya başladı. Köpek beslemekle yedirip içirmekle bitmiyor. Bakımı, sağlığı, eğlencesi mutlu olması önemli bir yer kaplıyor. Sokakta gezdirdiğiniz köpeklerin eğitimli ve sosyal olması diğer insanlar içinde önemlidir. Saldırgan bir köpekle sokakta rahat bir şekilde gezmeniz mümkün değildir. Köpek besleyenlerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi tatile ya da iş seyahatine gitmek durumunda olduklarında köpeklerini bırakacak güvenilir yer bulamaması oluyor. Okmeydanı Köpek Pansiyonu, Türkiye’nin her ili ve ilçesinde olduğu gibi bu ilçede de bulunuyor. Köpeğinizi teslim edip, rahatça işinizi gücünüzü ya da tatilinizi yaptıktan sonra alabileceğiniz alanlar köpek pansiyonları oluyor.

Günümüzde bir çok insan hayvanları seviyor. Köpekler bilinen sadıklığı ve dost yanlısı olmalarıyla daha ön planda bulunuyor. Ancak köpeklerin bakımı diğer kafes hayvanlarının bakımı kadar kolay olmuyor. Eğitiminden oyununa, yemesinden tuvaletine her bir adımı dikkatle incelenmeli ve psikolojisine göre yaklaşılmalıdır. Köpekler iç güdüleri ile insanların yaklaşımındaki düşüncelerini anlama özelliğine sahiptirler. Köpek sevdalısı insanlar köpeklerle zaman geçirmeyi severler. Bu nedenle böyle işlere atılmak onlar için paha biçilemez. Çoğu köpek pansiyonu sahibi bu işi sadece köpekler ile zaman geçirmek için yapmak istiyor. Getireceği karı umurlarında bile olmuyor. Ancak bilinmesi gereken bir konu var ki köpek pansiyonu açmak o kadar kolay bir durum değil. İnsanın fedakar ve sorumluluk sahibi bir insan olması gerekiyor. Bir kaç tane köpeğe sahip olmak ile bir pansiyon işletmek aynı şey olmuyor. Hem bir ticarethane işletecek hem de köpeklere gereken ilgiyi göstereceksiniz. Türkiye’nin hemen her yerinde bulunmakta olan köpek pansiyonları her geçen gün çoğalıyor.

Okmeydanı Köpek Pansiyonu

Okmeydanı Köpek Pansiyonu

Köpek pansiyonculuğunda bir çok aşamadan geçersiniz. Gerekli olan bir çok belge vardır. Köpeklerle ilgileneceğinize ve bakabileceğinize dair belgeler istenir. Bir petshop ile bir köpek pansiyonu açmak arasında dağlar kadar fark vardır.

Köpek pansiyonu açmak daha zordur. Normal insanların kaldığı bir otel işletmeciliği zordur, ancak köpek otelciliği daha zordur. Nedeni ise insanların ihtiyacı olduğu anda kapısını çalar isteğini karşılarsınız. Köpekler ihtiyaçlarını dile getiremezler, saatinde mamalarını vermeli sularını eksik etmemelisiniz. Kalacağı alan içerisinde uyuyabileceği bir alan oyun oynayıp egzersiz yapabileceği alanlar olmalıdır. Ona ilginizi ve sevginizi hissettirmelisiniz ki kendini rahat hissetmeli, gereken eğitimleri vermeli ve sağlığını kontrol etmelisiniz. Bu nedenle köpek pansiyonculuğu gerçekten büyük sorumluluk gerektirir. Kızacağınız işler yapabilirler, onlara karşı sabırlı olmalı ve onların anlayacağı dilden kızmadan konuşmalısınız.

Köpek pansiyonu açmaya karar verdiğinizde pansiyon içerisinde kaç tane köpek bakabileceğinizi önceden kararlaştırmalısınız. Pansiyon için neler gerekli ve size gelecek olan köpeğin kaç gün kalması gerektiği hepsi ayarlı ve net olmalıdır. Bu işi tek başınıza değil bir uzman yardımı ile yapmalısınız. Pansiyona gelecek olan köpeğin cinsi, yaşı ve sağlık durumu son derece önemli olmalıdır. Köpekleri gün içerisinde gezdirmeli ve eğlendirmelisiniz. Sadece bir köpek için değil tüm köpekler için bunları yapmalısınız.

Köpek pansiyonuna gelen köpekleri ayırt edemezsiniz, hepsine aynı ilgiyi ve alakayı göstermek zorundasınız. Köpeğini size emanet etmek için gelen köpek sahiplerine güven vermelisiniz. Köpek sahibinin gözü arkada kalmadan bıraktığı gibi köpeğini sizden teslim almalıdır. Sonuç olarak gelen köpekler sizin değil ve istediğinizi gibi davranamazsınız. Onlar için gerekli her işi yapmalı ve öncelikle de köpeklerin sizi sevmesini sağlamalısınız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Okmeydanı Köpek Pansiyonu