Köpek Oteli Hakkında Merak Edilenler

kopek-pansiyonu-01

Günümüzde birçok kişi, köpek sahiplenmekte ve bunu büyük bir keyifle yapmaktadır. İnsanların en sadık dostları olan köpeklere sahiplenen kişiler, büyük bir sorumluluğun altına girmekte ve tüm hayatlarını sahiplendikleri köpeğin ihtiyaçlarına göre yaşamaktadırlar. Köpeklerin bakımının ve beslenmesinin büyük önem taşıdığını bilen köpek sahiplerinin birçoğu bu konuda bilinçli davranmakta ve köpeklerine gereken ilgi ve sevgiyi göstermekte, tüm ihtiyaçlarını karşılamak için Köpek Oteli tercih etmektedir. Köpek bakımı gerçekten büyük bir sorumluluk isteyen bir uğraştır ve bu durum zaman zaman köpek sahiplerine zor anlar yaşatabilir. Köpek sahiplerinin köpekleriyle ilgili yaşadıkları en büyük sorunlardan biri, evde yalnız bırakılmasının sakıncalı olduğu köpeklerinin, tatil ya da seyahat dönemlerinde nereye bırakılacağı ve kim tarafından bakımının karşılanacağıdır.

Köpek Oteli Hakkında Herşey

Eskiden gerçekten köpek sahiplerini zorlayan bu durum, günümüzde artan talep doğrultusunda bir sektör oluşturan köpek otellerinin açılmasıyla, köpek sahiplerini rahatlatmıştır. Uzun süre sürecek şehirden ayrılmalarda, birçok köpek sahibi köpeklerini köpek otellerine emanet etmeye başlamışlardır. Ancak birçok köpek sahibinin Köpek Oteli hakkında yaptıkları hatalar aynıdır ve bu hatalar gözlerinden sakındıkları köpeklerinin birçok anlamda olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Köpek Bakımı Hakkında Herşey

Sadece ticari amaçlı olarak açılan, tek hedefin para kazanmak olduğu, köpekler ile ilgili hiçbir bilgi ve deneyime sahip olmayan kişilerce açılan köpek otellerine bırakılan köpeklerin, bu otellerde ihtiyaçlarının yeterince karşılanamaması, bakımlarının yapılmaması ve beslenmelerine gereken önemin verilmemesi, bu köpekler için tehdit oluşturmaktadır. Hatta bazı köpek otellerinde, köpeklere şiddet uygulandığı dahi bilinmektedir. Birçok köpek oteli, yer yetersizliğinden dolayı, kafeslere kapatmakta ve köpeklerin hareket etme özgürlüklerine engel olmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı, köpeğini bir köpek oteline bırakmak isteyen köpek sahiplerinin iyi bir araştırma yapması ve bu araştırma sonucu güven duyabileceği bir oteli tercih etmelidir. Kötü şartlarda bulunan köpek otellerinin yanı sıra, bu işi gerçekten layığı ile yapan, içinde hayvan sevgisi olan, köpeklerin gerek fiziksel, gerek duygusal ihtiyaçlarının karşılanması anlamında gerekli donanıma sahip olan, bu işin uzmanı kişilerce işletilen birçok köpek oteli de mevcuttur. İyi bir köpek otelinde bulunması gereken fiziksel şartlarda, köpeğin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Köpek Oteli Temizlik Konusu

Her şeyden önce, bir köpek otelinin gerekli hijyenik şartlara uygun olması gerekmektedir. Hijyen şartlarının olması gerektiği gibi sağlanamadığı, temizliğinin yapılmadığı köpek otellerinde, köpeklerin birçok hastalığa karşı duyarlı olması gayet normaldir. Köpek otellerinde olması gereken önemli şartlardan biride, köpeklerin hareket ihtiyaçlarının karşılanabileceği, rahat hareket ederek, enerjilerini atabilecekleri uygun alanların bulunması gerektiğidir. 

Köpek otellerinde kafeslere kapatılan köpekler hem fiziksel olarak, hem de psikolojik olarak bir takım sıkıntılarla karşılaşmaktadırlar. Oldukça enerji dolu olan köpeklerin, sahipleri teslim alana kadar kafeslere kapatılması son derece yanlış bir uygulamadır. Bir köpek otelinde, sürekli olarak bir veterinerin bulunması, acil bir durum karşısında olması gereken bir ayrıntıdır. Meydana gelen bir kaza sonucu oluşabilecek bir yaralanma ya da aniden ortaya çıkan bir hastalığın ilk müdahalesinin hızlı bir şekilde yapılması zorunluluğu düşünülürse, köpek otelinde bulunması gereken veterinerin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Köpek Oteli

Köpek Oteli

Köpek Oteli köpekleri otellerine kabul ederken, bazı şartların yerine getirilmesini istemektedirler. Köpek oteline bırakılacak köpeğin aşılarının tam olması, aranan şartlardan biridir. Aşıları tam olmayan köpekler, köpek oteline alınmazlar. Herhangi bir bulaşıcı hastalığı olan ya da tedavisi devam eden bir hastalığa sahip köpeklerde, köpek oteline kabul edilmezler. Diğer köpeklerin sağlığının korunması anlamında alınan bu önlem, köpeklerin sağlığını büyük ölçüde güven altına almaktadır. Bir köpek sahibi, köpeğini bırakacağı köpek otelinde, bu kuralların yerine getirilmesine de dikkat etmelidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Köpek Oteli Hakkında Merak Edilenler