Gaziosmanpaşa Köpek Eğitimi

1552fd871dda3e

Köpek sahibi olan kişilerin üstleneceği bir takım sorumluluklar vardır. Bu sorumluluklar köpeklerin yavruluk dönemlerinden yetişkinlik dönemine kadar yerine getirmeleri gereken görevlerdir. Bu görevler yerine getirildiğinde eğitilmiş bir köpek, yabancı ve sahibi ayırabilen köpek, algıda seçicilik, ses duyarlılığı olan köpekler, itaat ve komutları dinleyen köpek halini alırlar. Bunun için sahiplenilecek köpeklerin yavruluk döneminde sahiplenilmesi tavsiye edilir. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitimi merkezi olarak küçükten eğitilen köpekler sahibine daha çok bağlı olacağına inanıyoruz.Ve sosyal çevreye daha uyumlu halde yetişmiş olacaktır. Köpeğinizin iyi bir eğitim alarak yaşadığı çevreye daha uyumlu olmasını istiyorsanız, bu eğitimler üzerine kurulmuş eğitim kurumlarına gönderilmesi gerekmektedir. Gaziosmanpaşa bu eğitimleri aşamalı olarak vermektedir. Ve eğitim sonunda köpekleri için sahiplerine sertifika verilecektir.

Eğitim Şekilleri Ve Eğitim Programları;

Yavru ve yetişkin köpeklere özel olarak hazırlanmış eğitim programları ile evcil hayvanın sosyal çevreye uyumu ve uygunluğu sağlanacaktır. Aldığı eğitimler ile sahibine daha sadık ve sıcakkanlı olacaktır. Aynı zamanda sahiplerini dışarıdan gelebilecek zararlara karşı koruma eğitimi almış olacaklardır. Bu eğitimler için evcil hayvan sahipleri Gaziosmanpaşa Köpek Eğitimi merkezini arayarak  köpeğinde bulunan sıkıntıyı anlatmalıdır. Ya da iyi bir eğitim alarak sahibine bağlı hale gelmesi için bir takım destekler için konuşma yapılabilir. Telefon görüşmesi sonunda, kurum ihtiyaca göre gerekli donanıma sahip olan uzmanları evinize gönderir. Bu uzmanlar köpeğinizi yaşadığı ortamda daha yakinen inceleme fırsatını yakalayacaktır. Bir nevi köpek ile sahibi arasında danışmanlık yapacaktır. Eğitime ihtiyaç duyulan köpekler kurum içine getirilerek belirlenen eğitim programlarına göre belli seanslar ile bu eğitimler verilmeye başlanır. Verilecek eğitim olarak; temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve en son olarak tuvalet eğitimleri mevcuttur. Sahiplerin isteği doğrultusunda evcil hayvanları için alması gereken dersler belirlenir.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitimi Hakkında

ilk olarak itaat eğitimi programından başlamaktadır. Temel itaat eğitimi; daha çok eğitime ilk başlayacak köpekler için tasma takılarak verilen eğitimdir. Bu eğitim gün içinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Tasma eğitiminde köpeklerin ruhsal halleri ve tavırları ölçülmektedir. Bunlar; korku, sinir, agresiflik, öfke kontrolü ve fazla hareketliliktir. Bu aşamadan sonra isteğe göre ileri itaat eğitimi verilmektedir. Bu evrede köpeklerin verilen komutlara ve seslenişlere kulak vermesidir. Bir nevi söz dinleme şeklidir. Örneğin; otur, kalk, yat, bekle, dur, git, gel vb. emir komutlarıdır. Bu komutlar köpeklerin sahibi ile yapılmaktadır. Ve çoğu eğitim uygulamasını, köpeğin sahibine sadık ve bağlı kalması için sahibi ile beraber almaktadır. Bu komut eğitimini belli seanslarda alacak olan köpekler belli bir dönem sonunda verilen komutlara itaat etmeye başlayacaktır. Bu aşama sonunda sahibi istediğinde eğitimi sonlandırabilir. Fakat bazı köpekler ileri itaat eğitimlerine de uygun olmaktadır. Her köpek ikinci aşama için uygun değildir. Bu ikinci evre için eğitilen köpekler genelde bekçi ve polis köpekleridir. Belli kurum ve kuruluşların güvenliğini sağlamak amaçlı yardımcı destek olarak eğitilmiş köpek çeşitleridir. Sadece sahibine itaat eden bu köpekler tehlike ve yabancı kişilerden gelebilecek zararları hissederek atağa geçmektedirler. Aldıkları eğitimde hem duyuşla gelişim desteği hem de zihinsel gelişim desteği almış olacaklardır.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitimi

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitimi

Eğitim aşamasının temel itaat evresinde genel olarak her köpek yararlanabilir. Özellikle psikolojik sorunlar yaşayan köpekler için bu eğitimler şarttır. Aksi takdirde evcil hayvanlar sahiplerine itaat etmeden bir yabancı gibi saldırabilirler. Sosyal çevreye kazandırılması gereken bu köpekler için de özel eğitim programları vardır. Yabancı ve yerli uzman köpek eğiticileri ile kısa süreli seanslarda hızlı sonuçlar almak mümkündür.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitimi