French Bulldog Satılık Yavru

2-whitelaying

Dik yarasa kulakları, kısa bacakları, yayvan şeklindeki kafalarıyla oldukça tatlı bir köpek figürü çizerler. Ev ortamında yaşamaya müsaittirler.Bu nedenle  French Bulldog Satılık Yavru arayanlar gönül rahatlığıyla köpeği satın alabilir veya sahip edinebilirler. Şunu da belirtmek gerekir ki köpek satın almak yerine sahip edinmek çok daha doğru bir davranış olacaktır çünkü evi, yuvası olmayan binlerce köpekten birini alıp sahiplenmek onları çok mutlu edecektir.

Açıkçası French Bulldoglar için ilgi, alaka, sevgi ve şefkat çok önemlidir. Bunlar olmadan pek de sağlıklı bir yaşam sürmeye devam edemezler. Eğer ilgi görmez ve sevilmezlere bunalımlı bir hale girebilir ve psikolojik bozukluklar yaşayabilirler. Yapıları gereği hassas hayvanlardır. Adapte olmaları çok kolaydır. Çocuklarla da iyi anlaşabildiği için çocuklu aileleri French bulldog satılık yavru arayabilir ve sahip edinebilirler. Diğer ev hayvanlarıyla veya köpeklerle vakit geçirmeyi ve oynamayı severler. Bu köpek cinsi hakkında söyleyebileceğimiz tek olumsuz şey horlamaları ve salya akıtmaları. Horlamalarını olumsuz bir özellik olarak nitelendirmek de doğru olmayabilir çünkü horlamaları onları tatlı göstermektedir.

Köpek Eğitimi Hakkında

Çok vefalıdırlar. Korkusuz olmalarıyla bilinirler. Yüz mimikleri bize French Bulldogların kızgın veya üzgün olduğunu gösteriyor olabilir fakat genelde tam aksine çok mutlu bir köpek cinsidir. Akıllı ve sevecen davranışlarıyla dikkat çekerler. Çok fazla meraklı oldukları için bir yerden sonra sahiplerini bıktırabilirler. Ayrıca oldukça da açıkgözlüdürler. Çok fazla gürültü yapmadıklarından dolayı ev ortamında yetiştirilebilirler. Oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Günlük olarak enerjilerini atabilmeleri için onları yürüyüşe çıkarmanız iyi olacaktır. Ayrıca sahipleriyle geçirdikleri zaman onlar için çok değerlidir ve sahipleriyle oyun oynamak, zaman geçirmek onları çok mutlu eder.

French Bulldog Satılık Yavru Yaşam Tarzları

Oyunculukları oldukça iyidir. Hatta köpek gösterilerinin vazgeçilmez cinsleridir. Çok fazla korumacı bir köpek özelliği göstermezler. Egzersiz ihtiyaçları ve enerji düzeyleri ortadır. İklime karşı hassasiyetleri vardır. Sıcak havalardan hoşlanmazlar. Serin ve soğuk yerleri severler. Çok sıcak havalarda onlara egzersiz yaptırmamaya çalışın çünkü sıcak hava onların kalp krizi geçirmesine sebep olabilir. Kas, kemik ve eklem gelişimleri için yeterli ve iyi olarak dinlenmeleri çok önemlidir. Çok hızlı koşamazlar veya çok atik davranamazlar. Bunun sebebi bacaklarının kısa olmasıdır. İngiliz bulldoglarıyla karşılaştırıldıklarında ebat olarak çok daha küçüktürler.

French Bulldog Satılık Yavru

French Bulldog Satılık Yavru

French Bulldog Satılık Yavru Egzersiz İhtiyaçları

Egzersiz ihtiyaçlarının orta olduğunu söylemiştik. Bu nedenle basit egzersizler French Bulldog cinsi köpeğiniz için yeterli olacaktır. Apartman hayatına kolay adapte olurlar.

Bakımlarını ise özel losyonlarla kuyruk ve yüz kıvrımlarına bakım yaparak sağlayabilirsiniz. Düz ve kısa olan tüyleri nedeniyle güzel bir görünüme sahiptirler. French bulldoglar tarihte karşımıza ilk kez boğa dövüşlerinde çıkarlar. Daha sonraları ise sanayi işçilerinin onları Fransa’ya getirmesi nedeniyle ve İngiliz bulldoglarından farklı olmalarından dolayı French bulldog olarak anılırlar. Daha sonraları ise Amerika’ya götürülmeleriyle de popülerlikleri artan French bulldoglar köpek gösterilerinin vazgeçilmez cinsleri olmuşlardır.

French Bulldog Satılık Yavru Hakkında

Eğer French Bulldog satılık yavru arıyorsanız sizin için doğru bir karar verdiğinizi söyleyebilirsiniz. Dilerseniz internetten bu cins köpekleri sahiplendirmeye çalışan kişilerle iletişime geçip köpeği alabilir veya hayvan barınaklarına gidip bulabilirsiniz. Eğitimleri zor değildir fakat uzman ve uygun tonda konuşmasını bilen bir eğitmen onların eğitimi için çok önemlidir. Onlara sevgiyle yaklaşmanız gerekir. Sahiplerinin ilgisiz ve soğuk davranması onları üzer ve depresyona kadar sürükler. Bu yüzden onlarla ilgilenmek konusunda kendinize güveniyorsanız ve güzel bir yuva sağlayabileceğinizden eminseniz French Bulldog sahip edinmenizde hiçbir sakınca yoktur hatta iki tane alıp birlikte yetiştirerek sıkılmamalarını sağlayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

French Bulldog Satılık Yavru