French Bulldog Köpek Eğitimi

165

French Bulldog yani Fransız Bulldog köpeği küçük yapılı bir köpek cinsidir. French Bulldog Köpek Eğitimi rahattır. Görünüşünden bahsedecek olursak; kulakları iri yapılıdır. Yarasa şekline benzeyen kulakları dik bir görünümdedir. Yüz şekilleri diğer köpeklere göre değişiktir. Kafasının kemik yapısı kare şeklindedir. Alın bölümü yuvarlak şekillidir. Tüyleri kısa beyaz ya da sarı renktedir. Aynı anda hem sarı hem beyaz renkte de olabilirler. Omuz şekilleri kuyruğuna göre biraz geniştir. Derisi yumuşaktır. Gözleri iri halde ve çıkıntılıdır. Göz renkleri koyu renklidir. Kuyruk şekli kıvrık ya da düz şekilde olabilir. Diş şekilleri alt çene geniş üst çene küçüktür. Bu nedenle alt çene üst çeneyi kapatır. Ömürleri ortalama olarak 10 12 yıl arasındadır. 12 20 kilo arasında ağırlıkları, 28 33 cm uzunluğunda boyları vardır. Hem görünüşü hem de özellikleri ile Fransız Bulldoglar İngiliz Bulldoglara benzerler. Havlaması diğer köpek cinslerine göre farklıdır. Havlama sesi kısık bir ses tonunda olur.

French Bulldog Köpek Eğitimi

Fransız Bulldog cinsi ilgi çekici bir cinstir. Evde bakım için uygun olmasıyla birlikte iyi huylu olmasından dolayı da rağbet görür. Bunların yanı sıra görünüş olarak sevimlidir. Oyuna düşkünlüğü ile de eğlenceli zaman geçirmek için bir vesiledir. Apartman ortamı için uygun cinslerden bir tanesidir. Farelerin başlıca düşmanıdır. Yalnız kalmayı sevmez, sahibi her zaman yanında olsun ister. Sakinliği ile bilinirken yapılan hatalı yaklaşımlarda kendini korumaya geçebilir ve beklenmedik tepkiler verebilir. Sahiplerini kıskanır ve başka köpeklerle ilişkisine katlanamaz, bu nedenle de kendinden başka hiç bir köpekle geçinemez. Küçük çocuklar ile arası iyi değildir. Büyük insanlarla çok iyi geçinebilir. Kötü özelliklerini sayacak olursak, oldukça inatçı bir köpektir. French Bulldog Köpek Eğitimi sayesinde inatçılığı en az seviyelere indirgenebilir. Bunun yanı sıra uyuduğu sıralarda rahatsız edici bir şekilde horlaması kötü yanlarından bir tanesidir. Salya fazlalığı da bir diğer eksi özelliğidir. Salya fazlalığının sebebi ağız ve burun bölümünün yassılığındandır.

French Bulldog Köpek Eğitimi

French Bulldog Köpek Eğitimi

Tek bir kişi ile bağını sağlam tutan, ancak o bağ kurduğu kişiden ayrı kaldığında duygusallaşan bir cinstir. Yeme içmeye olan düşkünlüğü, sahibinden ayrı kaldığında ortadan kalkar, iştahı kesilir. Cesurdur, kendinden başka bir köpek ile karşılaştığında ilk o yaklaşım gösterir ve köpeği koklamaya başlar. Ev ortamında beslenildiğinde dışarıdan gelen sesleri tehdit olarak algılayabilir ve korumaya geçer.

Fransız Bulldog Bakımı

Fransız Bulldog bakımında mevsimler konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Çok soğuk havalara da çok sıcak havalara da gelemez. Fazla sıcaklar Fransız Bulldoglarda kalp krizine neden olabilir. Bu nedenle ne sıcak ne de soğuk olmayan normal ısı da bulundurulması gerekir. Günlük yapması gereken egzersizlerini sıcak havalarda dışarda yapılmaması önerilir. Böyle zamanlarda egzersiz ihtiyacını evde gidermelisiniz. Temel bakımı kolay bir cinstir. Tüyleri kısa olduğu için düzenli olarak fırçalamalısınız. Fırçalanan tüyler parlayıp daha sağlıklı bir görünüm elde eder. Bunun haricinde başka bir gereksinimi olmayacaktır.

Eğitim süresinde yapılan sert müdahaleler onun inatçı yönünü ortaya çıkaracak ve söyleneni yapmamaya zorlayacaktır. Sabırlı ve sevecen bir şekilde yaklaşım olduğunda söylenen komutları verilen eğitimleri yapmaya çalışacaktır. Bu nedenle Fransız Bulldog eğitimcisi çok önemlidir. Salya fazlalığından dolayı ağız bölümü düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Temizleme yeterli olmadığı anlarda yıkama yapılması önerilir. Bunun yanı sıra kilo alımına meyilli bir bedene sahip olduklarından dolayı beslenmesine son derece dikkat edilmeli, kilo durumuna özen gösterilmelidir. Solunum açısından kolay bir şekilde sıkıntı oluşabilen bu cinste kilo alımı olduğunda hastalığa neden olabiliyor.

Fransız Bulldog Tarihi

Kökeni İngiltere’dir. İngiliz Bulldogun küçük boyutlusu olarak üretilmiştir. 1860 senesinde bu köpeği Fransa’ya götüren Fransız köpek yetiştiricileri, Fransız Terrier cinsi ile çaprazlayarak Fransız Bulldog’u meydana getirmişlerdir. Show amaçlı kullanılabilen Fransız Bulldoglar, İngiliz Bulldoglar kadar bu yönde tercih edilmemişlerdir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

French Bulldog Köpek Eğitimi