Kâğıthane Köpek Oteli Hakkında

kopek-pansiyon

Köpek sahibi olmak isteyen hayvan severler, onun varlığının kendilerine katacağı sorumlulukların bilincinde olmalıdır. Köpek bakımı ve eğitimi için emek harcamaları gerektiğini bilmeli ve pes etmeden, uzman veteriner hekimlerin ve Kâğıthane Köpek Oteli desteğini almalıdırlar. Seçecekleri donanımlı veteriner hekimler ile sürekli irtibat halinde olmalı ve kendilerine verecekleri tüyoları dikkate almalıdırlar. Köpek sahibi olunduğunda, öncelikle size alışması için çaba harcamanız gerekecektir. Bunun için öncelikle ses tonunuza alışmasını sağlamalısınız. Ayrıca ses tonunuzun bu sevimli dostunuzun üzerinde bırakacağı etkiyi göz ardı etmemelisiniz. Bu durum köpeğinizin eğitimi için oldukça önemli bir detaydır.

Köpek Bakımı

Köpeğinizin size alışması için, onu öncelikle siz yıkayabilir ve yıkarken sürekli ona seslenip sizinle iletişim kurması adına bir adım atmalısınız. Sizi henüz yabancı olarak gördüğünden, ona narin hareketler ile yaklaşmalı, ses tonunuzu yumuşak tutmalı ve onu korkutmamalısınız. Bu durum köpeğinizin yıkanmayı sevmesini de beraberinde getirecektir. Bu nedenle yıkanma işlemi bittikten sonra, ona küçük ödüller verebilir ve alışma süresinin hızlanmasına katkı sağlayabilirsiniz. Sahiplendiğiniz bu dostunuzun mama saatlerinde düzenli olmalısınız. Mamasını sürekli olarak sizin vermeniz, size daha çabuk alışmasına ve sizi sahiplenmesine yardımcı olacaktır.

Kâğıthane Köpek Oteli

Kâğıthane Köpek Oteli

Köpeğinizin sizinle birlikte geçireceği ilk günler çok önemlidir. Bu günlerde, size alışması ve kokunuzu tanıması adına, ona yakın uyuyabilirsiniz. Şayet köpeğinizi yavru olarak sahiplendiyseniz, sizinle birlikte uyuyabilir. Böylelikle kokunuzu sürekli duyacağından, size olan güven duygusu ve bağlılığı artacaktır. Onun karnını okşayabilir, sevginizi ona hissettirebilirsiniz. Köpeğiniz size alıştıktan sonra, bazı zaruri durumlar sebebiyle, belirli bir süre ondan ayrı kalmanız gerekebilir. Örneğin, bir iş seyahatiniz varsa veya tatil durumunuz olduysa, ondan ayrı geçireceğiniz zamanlarda, onu güvenle emanet edebileceğiniz bir yer ararsınız.

Kâğıthane Köpek Oteli Hakkında

Ona sizin kadar iyi bakabilecek güvenli bir yer ararken, köpek otelleri olarak oluşturulan tesislerin varlığını fark edeceksiniz. Bu oteller, sizin olmadığınız dönemlerde, köpeğinize gereken bakım, ilgiyi sağlarken, uzmanların bulunduğu tesisler olduğundan, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz yerler olarak ilk sırada yer alır. Bu ihtiyacınızı karşılamak adına, Kâğıthane’de kurulan Kâğıthane Köpek Oteli tesisini ziyaret edebilirsiniz. Bu tesis size ve köpeğinize faydalı olabilmek adına çalışan bir tesistir. Kâğıthane Köpek Oteli’nde köpeğinizin rahat hareket edebilmesi ve kendisini evinde gibi hissetmesi adına, gereken şartlar sağlanmıştır.

Köpeklerin ayrı ayrı yatabilecekleri, kulübe şeklinde evleri bulunmaktadır. Ayrıca köpeğinizin sosyalleşmesi ve diğer köpekler ile oynayabilmeleri için ortak oyun alanları oluşturulmuştur. Böylelikle köpeğinizin enerji harcama ihtiyacı da karşılanmış olacaktır. Bu tesiste köpeğinizin yürüyüş yapabilmesi amacıyla gezi alanları da oluşturulmuştur. Bu alanlarda, 1-2 saatlik süreler için yürüyüşler yaptırılmaktadır. Köpeğinizin besin ihtiyacı ve kullanılan mamaların kalitesi de bu tesis tarafından titizlikle seçilmektedir. Tuvalet ihtiyacı da düşünülen bu tesis oldukça geniştir ve hayvan sever bireylere gelip burayı ziyaret etme imkânı sunmaktadır. Sizin olmadığınız dönemde, köpeğinize sizin kadar iyi bakabilecek olan bu tesisi gezip görerek, gözünüz arkada kalmadan, ondan ayrı geçireceğiniz süreyi rahatça tamamlayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kâğıthane Köpek Oteli Hakkında