K9 Köpeklerinin Fiyatları Nelerdir?

estate-k9-security

Birçok köpek besleyen insanlar genel de ev koşullarına daha uygun olduğu için küçük köpekleri beslemeyi tercih etmektedirler. Kimi köpek sahipleri ise evlerinin büyük küçük olmasını önemsemeden büyük köpekleri tercih etmektedirler. Büyük köpek tercihlerinin arasında k9 yani alman çoban köpeği, golden, kangal, ingiliz mastiff, danua, irlanda kurdu, newfoundland, saint bernard gibi cins köpekler gelmektedir. Ülkemiz geneline baktığımızda en çok tercih edilen köpeklerin başında k9 alman çoban köpeğinin geldiğini görüyoruz.K9 Köpeklerinin Fiyatları değişkenlik gösterir. En az 3 insandan 1’i bu cins köpeği beslemektedir.

K9 Köpeklerinin Fiyatları

K9 Köpeklerinin Fiyatları

K9 Alman Çoban Köpekleri

K9 Alman çoban köpeklerinin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biride, narkotik, polis, jandarma kişilerinin ulaşamadıkları yerlerde bu köpeklerin eğitilerek insanlara yardımcı olmalarıdır. k9 köpekleri alman kökenli köpeklerdir. k9’ların büyük, atletik ve güçlü olması köpeğe verilecek doğru eğitimlerle ailesine tam bir korumacı olarak gözeten bir köpek olmaktadırlar. k9 köpeklerinin ideal boy ölçüleri vardır. Bu ölçüler 57,5 cm olarak dişiler de standartta alınmıştır. Erkek köpeklerin de ise 62,5 cm olarak belirlenmiştir. Bu ölçüler arasında 2,5 cm kadar farklılıklar olmaktadır. Ağırlık olarak k9 köpeklerine bakacak olursak dişi k9’ların; 22 – 32 kg arasındadır. Erkek köpeklerinde ise 35 – 40 kg arasında olduğu gözlemlenmektedir. k9 Alman çoban köpeklerinin ömrü ortalama 11 12 yıl arasında seyretmektedir.

Peki, k9 ne demek?

k9 köpeği askeri köpeklere ve Amerikan polis köpeklerine genel olarak verilen bir isimdir. k9 köpeği denildiğinde insanların aklına alman çoban köpekleri gelmektedir. Bu düşünce halk arasında oldukça yaygın ve yanlış bir bilgilendirmedir. k9 eğitilmiş köpeklerin yavru olanlarının fiyatları yetişkin olanların fiyatlarına göre daha pahalıdır. Çünkü büyük eğitilmiş bir k9 kendisini eğiten sahibine bağlıdır. Siz yavru bir köpek alıp k9 eğitimi verdirdiğinizde köpeğiniz size bağlı olacaktır. Bu neden ile yavru köpeklerin fiyatları daha yüksektir.

K9 Köpeklerinin Fiyatları Hakkında

Aşağı yukarı fiyatlarını inceleyecek olursak bir k9 yavru köpeğinin fiyatı 1000 Türk Lirası ile 5000 Türk Lirası arasında ırkına göre değişmektedir. Bu fiyat köpeklerin yetişkinliğe doğru olan yolunda ve ırk özelliğine, eğitimine göre düşük veya yüksek olarak değişiklik göstermektedirler. Çevrenizde bu köpeklere sahip olmak isteyen var ise, bulunduğu yere yakın bir köpek eğitimi istanbul merkezinden sahiplenme yapabilir veya satın alma işlemini gerçekleştirebilirler.

Nerelerden Temin Edilir?

Bulunduğunuz mevki de eğer bir köpek alım merkezi yok ise, internette arama yaptığınızda pek çok site de bu köpeklerin yavru veya yetişkin olarak satıldığını görebileceksiniz. Kimi sahipleri bu cins köpeklerini satarken kimi sahipleri de gerçekten hakkını vererek bakacak olan kişilere ücretsiz olarak teslim etmektedirler. Bu işlemler için tarayıcınızın arama motoruna k9 eğitilmiş köpek, alman çoban köpeği, yavru k9 gibi kelimeleri yazarak karşınıza çıkan sitelerden size en uygun köpeği alıp sahiplenebilirsiniz.

k9 köpeklerinin genel özelliklerini inceleyecek olursak;

Safkan köpek cinsidirler, çok güçlü ve çeviktirler, iyi adaleli ve dikkatleri oldukça yüksek köpeklerdir, boyları uzun olduğu kadar vücutları da gösterişlidir. Bu gibi özellikler ile K9 Köpeklerinin Fiyatları değişiklik göstermektedir. İdeal olan bir alman çoban köpeği k9 uzunluk ölçüsü orta ve derisi çift kürklü olanıdır.

k9 bir köpek cinsi değildir. Eğitimin genel kısaltılmış adıdır. k9 köpekleri yüksek zekâları ile bilinen özel bir ırktır. Bu köpekler çocuklar ve bebekler ile oldukça iyi bir iletişim kurmaktadır. Bu yüzden aileler evde beslemek için bu cins köpekleri tercih etmektedirler. Genel de yurt dışında yaşayan aileler bu cins köpekleri evlerin de beslemektedirler. Türkiye geneline bakıldığında bu tarz büyük köpekler evlerinin bahçelerinde veya balkonlarda temizlenmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Kemal akdeniz
  3 yıl önce

  Ben köpek sahiplenmek istiyorum

  yorum beğen
 • Ugur
  3 yıl önce

  Bir k9 sayiplenmek istiyorum

  yorum beğen
 • Ali deniz
  3 yıl önce

  Ben köpek sahiplenmek istiyorum

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

K9 Köpeklerinin Fiyatları Nelerdir?