Satılık Rottweiler Bursa

images (1)

Satılık Rottweiler Bursa ilanını vermemin sebebi en iyi arkadaşım olan köpeklerime, onları sevebilecek birer aile sağlamaktır. Sizin kazancınız ise, sadık bir dost edinmek yanında, bu dostun iyi bir şeceresi olduğundan ve bu zamana kadar iyi bakıldığından emin olmaktır. Çünkü bir Rottweilwr sahiplendiğinizde, genetik özellikleri ve geliştirdiği davranış alışkanlıkları en önemli konular olmaktadır. Bu özelliklere sahip Rottweiler aldığınızda, gitmeniz gereken yolun yarısından fazlasını almış olacaksınız. Bu cinsin en önemli özelliklerinden biri karakterinden ve bağlı olduğu kurallardan taviz vermemesidir. Bu nedenle köpeğinizi benden alarak büyük bir avantaj sağlamış olacaksınız.

Satılık Rottweiler Bursa Hakkında

Rottweiler cinsi, atalarının çoban köpeği ve koruma amaçlı kullanılmış olması nedeni ile güçlü koruma içgüdüleri olan bir ırktır. Bu özelliğin yanında zeki ve eğitilebilir olması, koruma köpeği, ailesine önem veren bir aile köpeği, polis köpeği, arama-kurtarma köpeği olmasını oldukça kolaylaştıran özellikledir. Dolayısıyla bu alanlarda kullanımı tercih edilen ve ilk akla gelen cins olmaktadır. Atalarından gelen özelliği nedeniyle açık alanları sever, kapalı tutulmaktan hoşlanmaz. Çok enerjik bir köpek olduğu için egzersizlerini ihmal etmemeniz gereklidir. Ama aldığı eğitim sayesinde sahibine karşı uysal ve itaatkar bir köpek haline dönüşür. Bu nedenle apartman dairesinde bile yaşamakta zorluk çekmez.Tabi ki günlük egzersizlerini yapmak şartıyla. Parlak ve kısa tüyleri sade ve hoş bir görünüm sağlar. Tüylerinin bu yapısı nedeniyle yoğun bakım ve temizlik isteyen bir köpek değildir. Her gün banyo yaptırmanız ya da yıkamanız gerekmez.

Satılık Rottweiler Bursa

Tüm hayvan cinsleri gibi günlük tüy dökmesi normaldir ama aşırı miktarda tüy dökmez.
Aile köpeği olarak ve koruma amaçlı eğitilmesi zor değildir. Ancak kurallarına bağlı bir köpek olduğu için, sürü içinde yani aile ortamında lider konumda bulunduğuna karar vermemesi gerekir. Bu nedenle eğitimi ve doğru şekilde sosyalleşmesi önemlidir. Köpeğinize küçük yaşlarında iyi bir itaat eğitimi aldırmalı, aile bireylerinizle (özellikle çocuklarla, çocuklarla çok iyi anlaşır) ve yakın dostlarınızla tanışması ve kaynaşması için ortam hazırlamalısınız. Satılık Rottweiler Bursa ilanım, ailenize vazgeçilemeyecek yeni bir birey kazandıracaktır

Sıradaki içerik:

Satılık Rottweiler Bursa