Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

1

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi uzman , güvenilir ve kaliteli eğitmenler tarafından köpek eğitimi hizmeti verilmektedir. Bunlar arasında yerli ve yabancı köpek eğitmenleri bulunur. Eğitmenler eğitim sertifikası almış olması ve garantili olup köpek eğitmenleri adını almaları gerekir. Profesyonel köpek eğitmenleri eğitim verirken köpeklerin yaşları ve ırkları dikkate alınmalıdır.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi Hakkında

İlk başta temel itaat eğitimi verilmektedir. Çünkü eğitimin temeli ve başlangıcı olmaktadır. Köpek eğitim merkezleri özel sektörler tarafından da kurulmuştur. Köpekleri eğitmek zahmetli ve sorumluluk isteyen bir iştir. Bu yüzden sabırlı olmak öncelik taşır. bilgi ve tecrübe birikimi ile olur. Bir çok eğitim yöntemi de bulunmaktadır. Köpek sahipleri köpeklerin eğitimi konusunda ilk önce köpek eğitim merkezlerinin özelliklerini araştırmakla beraber köpek eğitimini verecek kişiler tecrübeli ve profesyonel kişiler midir? Ve işin doğru düzgün, güvenilir olduğuna da dikkat edilmelidir. Köpek eğitim merkezleri güvenilir ve tecrübeli kişilerce çalışır.

Bir çok merkezlerde kurulmuş ve bunlar arasında Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi bulunur. Köpek eğitimi ile ilgili çeşitli sorular sorulur. Köpekler aldıkları eğitimi daha sonraki zamanlarda unutur mu? Köpek eğitimi dayakla mı yapılır? köpekler sahiplerinden uzak kaldıklarında onları unuturlar mı? gibi sorular nihayetinde sorulur. Bu soruların cevabı zaten uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Pozitif köpek eğitimi olarak bilinen ve amatör eğitmenler tarafından dayaklı bir metot yoktur. Köpek otelleri, köpek pansiyonları gibi köpek eğitim merkezleri de hijyen ve personel konusunda titiz olmaktadır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde aynı alternatif yöntemler konusunda köpek eğitimleri uygulanmaktadır. Eğitimler ev ortamlarında da verilebilir. Köpek eğitmenleri köpek psikolojisinden anlayan, beden dilini ve eğitilecek her köpeğin ırkının bilinmesi gerekmektedir. Çünkü her köpeğin verdiği tepki birbirinden farklı olmaktadır. Köpek eğitmenleri sevgi ve ilgi açısından da köpekleri seven ve köpeklerden korkmayan kişiler olmalıdır. Verilen eğitim eğlenceli , mutluluk duyacağı şekilde olmalı ki köpekler eğitim sırasında huzursuz olmamaları için gereklidir. Köpeklerin uyum sağlamaları açısından da önem taşımaktadır. Köpek sahipleri köpeklerini eğitim merkezlerine bıraktıklarında mutlaka gelip görmeleri gereklidir. Fırsat buldukça köpek sahipleri de eğitime katılmalıdır.

Köpek Eğitimi

Köpekler eğitilirken yavru oldukları zaman eğitilmeye başlarlar. Çünkü sonradan oluşabilecek davranış bozukluğuna karşı önüne geçilebilir. Köpeklerin sonraki hayatlarına uyum sağlayabilmeleri için daha erken dönemlerde başlanır. Köpeklerin ilk dört ayı çok önemli olmaktadır. Köpek eğitiminde köpeklerin hem insanlarla hem de kendi cinslerine karşı sosyalleşmesini sağlar. Sosyal ağ üzerinden kendilerinin köpek eğitim uzmanları olduğunu söyleyen kişilere hemen itibar edilmemelidir. Araştırma yapıldığında gidip görülebilir. Köpek eğitiminde önemli hususlara dikkat etmek gerekir.

Çünkü moral bozukluğu yaşayan kişiler köpeklerle çalışmamalı, eğitim her iki taraf için de eğlenceli olmalıdır. Bu eğitimler yemekten önce yapılmalı ve eğitim sonrası köpekler oyun oynamalı ki eğitimden zevk alabilsin . Eğitim yapılırken tutarlı, istikrarlı ve disiplinli olunmalıdır. Köpek eğitim merkezleri her yönüyle köpek eğitimi için uygun tasarlanmıştır.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Daha öncede belirtildiği gibi köpek eğitimi ev ortamında da verilebilir. Ama verilirken dikkat edilmesi gereken ise her köpek eğitim uzmanı olduğunu söyleyen kişilere inanılmaması gerekir. İyi araştırılarak daha güvenilir uzmanlar tarafından eğitim verilmelidir. Köpek eğitimi verilirken iki yöntemle verilir. Bunlardan ilki özel eğitim merkezleri tarafından diğer yöntem ise ev ortamında köpek sahipleri tarafından uzmanların yardımı ile olarak da verilir. Köpek eğitmenleri hem ödül hem de ceza yöntemini kullanırlar. Ama bunlar birlikte yapılmalıdır. Çünkü eğitimin daha sonraki zamanlar için kalıcı olmasını sağlar.

Bir çok eğitim uygulanır. Ev içi uyum ve çeşitli ortamlarda sosyalleşme eğitimi, iç ve dış mekanlarda tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, Bodyguard ve alan koruma eğitimi gibi eğitimler verilir. Köpeklerin sahipleriyle birlikte uyum içinde yaşamasını sağlar. Köpeklerle ilgili yaşanılan sorun ve yanlış davranışlar karşısında sabırlı ve temkinli olunması gerekir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi