Rottweiler Eğitimi Nasıl Verilir

kopek (122)

Rottweiler son derece duygusal köpeklerdir. Rottweiler cins köpekler ile sahipleri arasında çok kuvvetli ve özel bir diyalog bulunur. Bu nedenle bu tür köpekler bazı zamanlarda çok insancıl görünebilir. Ancak her ne kadar insancıl gibi görünse de herkes rottweiler besleyemez. Rottweiler yavrusu besleyebilmek için bir takım sorumluluklara sahip olmak zorunludur. Aksi takdirde bu köpekler çok tehlikeli yaratıklar haline gelebiliyor ve geri dönüşümü olmayan zararlar verebilirler. Rottweiler çok güçlü, aynı zamanda çok yavaş gelişen, dik başlı ve baskın hareketler sergilemeye eğilimli köpeklerdir. Bu yüzden rottweiler yavrusu beslemeyi düşünen kişilerin doğru itaat eğitimi ve sosyalleşme gibi detaylara çok önem vermeleri gerekir.

Rottweiler Eğitimi Nasıl Verilir

Rottweiler Eğitimi Nasıl Verilir?

Rottweiler istedikleri imkanlara sahip oldukları takdirde oldukça uysal, anlayışlı, sakın ve kararlı köpeklerdir. Aynı zamanda eğitim almak için çok istekli hayvanlardır. Rottweiler köpeklerin insanlarla ilişkileri son derece kuvvetlidir. Sahipleri ile arasında çok kuvvetli ilişkileri çok kuvvetli olan, ancak yalnız kaldıklarında, toplumdan uzaklaştırıldıklarında ve çok sıkıldıklarında oldukça saldırgan hale gelirler. Rottweiler tür köpekler yanında bulundukları aileyi çok fazla benimser bu nedenle terk edilme kaygısı taşırlar. Rottweiler cins köpekler çok hareketli hayvanlardır. Bu nedenle üzerinde bulunan enerjilerini atabilmeleri için ve kendilerini yeteri kadar mutlu hissedebilmek için bol bol aktivite yapmaları gerekir.

Uzun tasmayla gezmek ve itaat eğitimleri rottweilerin çok hoşuna gider. Bu tür motivasyon verici hareketler köpeklerin saldırıcı ve kötü davranışlarını önlemek için çok önemlidir. Rottweiler köpekler insan ve birçok hayvana göre çok baskın hareketler sergilerler. Bu tarz sorunlar diğer hayvanlarla sosyalleşme ve eğitimlerle baskılanabilir. Sahip ile köpek arasında ki ilişkilerin daha sağlıklı ve kaliteli olabilmesi için eğitimlere köpek çok küçük yaştayken başlanması gerekir. Rottweiler yavruları doğru eğitim sayesinde harika birer bekçi köpeği olabilir. İçgüdüsel duyguları ve doğal yapısıyla tüm aile fertleri ve eşyaların korunmasına yardımcı olurlar. Rottweiler yaralarının olgunlaşma süreleri oldukça zaman alan bir süreçtir. Tam olarak olgunlaşmaları için yaklaşık iki yıl kadar bir süre gerekir. Ancak olgunlaşma sürecinde bazı hiperaktif davranışlarda bulunabilirler. Peki,rottweiler eğitimi nasıl verilir?

Rottweiler Eğitimi:

Rottweiler cinsi köpeklerin doğru şekilde eğitilmesinin önemi çok büyüktür. Bu eğitimin herkes için faydası vardır. Rottweilere verilecek olan eğitim ile sahibi arasında sağlıklı hır iletişim kurulabilmesi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda köpeğinizin de, uymasını istediğiniz kurallara ve sınırlara uymasına da fayda sağlar. Rottweiler eğitim konusunda oldukça istekli ve başarılı köpeklerdir ve bu eğitimlerden çok hoşlanırlar. Verilecek olan itaat eğitimleri çok zeki olan bu köpeklerin zekalarının daha da gelişmesi ve enerjilerini atabilmeleri için çok önemlidir. Rottweiler köpek eğitimleri olabildiğince erken yaşta verilmesi önemlidir ve hangi dönemde olursa olsun eğitim için asla geç kalınmış olunmaz.

Uygulanacak olan itaat eğitimleri hem kısa hem de zorlayıcı olması gerekir. Bu eğitimler verilirken her zaman tutarlı davranmak ve olumlu olmak önemlidir. Aynı zamanda eğitim süresi boyunca asla şiddet uygulanmaması gerekir. Şiddet uygulayarak köpeğe asla eğitim verilemez. Rottweiler köpeklerden verimli sonuçlar alabilmek için ev içi eğitim ve köpeğin yönetilebilmesi için çok önemlidir. Rottweiler ev içerisinde bir kafes içerisinde bulunmaları ev içi düzeni için çok önemlidir. Köpeğin uyum sağlayabileceği bir eğitim programına alışması kısa bir zaman alır. Bu eğitim programına uyarak ve kararlı olarak, köpeğin istediğiniz kurallar çerçevesinde hareket etmesine yardımcı olur. Rottweiler uzun süre yalnız kalıp sıkıldıklarında ve enerjilerini harcayacak bir yer bulamadıklarında oldukça saldırgan hale gelebilir. Bastırılmış olan bu duygular kendini, bir yerleri kazma, uluma ve zarar veren davranışlar olarak açığa çıkabilir.

 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Rottweiler Eğitimi Nasıl Verilir