Havanese Satılık Yavru

1474651773

Günümüz modernleşen dünyasında insanlar mecburiyetlerden dolayı genellikle apartman dairelerinde hayatlarını geçirmektedirler. Hayvan sever insanlar bir yana dursun, hayvanlara karşı aşırı ilgi duymayan insanlar bile, apartman psikolojisinden kurtulmak için bir köpek sahibi olmayı istemektedirler. Çünkü bir evde köpeğin olması demek, bir anlamda eve doğal bir görüntü vermektedir. Bu bakımdan günümüzde insanların evlerinde bir köpek sahibi olmak istekleri daha çok artmaktadır. Havanese Satılık Yavru köpek türünü, apartman dairesinde bakmak insanlara, bu modern ve kentsel yapılar arasında bir anlamda durgunluk vermektedir. Özellikle büyük şehirlerdeki apartman dairelerinde mutlaka bir köpek görebilmek mümkündür.

Havanese Satılık Yavru Hakkında

Bir köpek sahiplenmek isteyen bir kişinin, köpekte olmasını istediği en büyük özellik elbette uysal ve uyumlu olabilmesidir. Bu cins köpek arayanlar için Havanese cinsi köpekler çok ideal olmaktadır. Görünüşleri itibariyle son derece sevimli ve ufak bir yapıda olan bu köpekler, apartman tarzı yerleşimlerde bakılmaya son derece uygundur. Bu bakımdan Havanese Satılık Yavru ya da yetişkinlerini pet shop’larda rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu köpek cinsi, özellikle insanlardan gördüğü ilgi sonrasında son derece mutlu bir yapıda olup, sevimli görüntüler sunabilen bir ırktır. İlgi görmeyi ve oyun oynamayı fazlasıyla severler. Bulunduğu ortamda yaşayan insanlara karşı son derece sıcakkanlıdır ve aşırı sevgi doludur. Havanese cinsi köpekleri apartman hayatına karşı uygun kılan en önemli özelliklerinden birisi de çok kolay bir şekilde eğitilebiliyor olmalarıdır. Diğer birçok köpek ırkına göre öğrenme kabiliyetleri çok fazla gelişmiştir.

Havanese Satılık Yavru

Havanese Satılık Yavru

Havanese cinsi köpekler dışarıda yaşayabilecek bir köpek ırkı değildir. Mutlaka bir ev ortamında bakılması gerekir. Sadece günlük olarak dışarıda kısa yürüyüşler yaptırılabilir. Bunun dışında sokakta kalmaya ve sokakta aşırı vakit geçirmeye yatkın bir ırk değildir. Tüyleri özellikle hayvan severler için çok fazla ilgi çekicidir ve etrafına güzel bir görüntü sunmaktadır. Yumuşak ve uzun tüyleri vardır. Bu tüylerin düzenli olarak traşının yapılması da çok önemlidir. Çünkü kısa sürede çok fazlaca uzayabilmekte ve zaman zaman dökülmeler de olabilmektedir. Bu nedenle bu köpek ırkının sahiplenecek kişinin belli aralıklarla köpeğe traş yapması gerekir. Sağlıklı bir ev ortamında bakıldığı zaman 12 ile 14 yıl arasında yaşam süreleri vardır.

Havanese Satılık Yavru Cinsine Dair Herşey

Yapısı itibariyle ufak bir ırk olan Havanese cinsi köpeklerin ağırlıkları da 3 ile 5 kilo arasındadır. Erkeklerinin de zaman zaman 6 kiloya ulaştığı görülmektedir. Bu cins köpeklerde dikkat edilmesi gereken bir nokta da beslenmedir. Yeme alışkanlıkları çok olan Havanese ırkı köpekler, kilo almaya çok müsaittir.

Sürekli olarak yemek verilmesi durumunda asla şikayet etmezler. Ancak bu konuda bir denge tutturarak, köpeğin de dengeli beslenmesini sağlamak gerekir. Aksi taktirde hesap edilemeyen düzeyde aşırı kilo alabilirler. Bu cins köpeklerin çok fazla havlama özellikleri yoktur. Bu konuda özellikle küçüklükten itibaren düzenli bir eğitim verilirse, havlama konusunda bir bekçi köpeği görevi bile görebilirler. Gereksiz yere havlamamayı öğrenen bu ırk, sadece tehlike anlarında havlayarak sahibini uyarabilir. Bu bakımdan koruma içgüdüleri de çok fazladır. Sahibine karşı aşırı koruyucu olan köpekler, bu anlamda da bekçi köpeği görevi bile görebilirler.

Bu cins köpeklerin tüyleri de çok farklı renklerde olabilir. Krem, gümüş, beyaz, siyah ve altın rengi gibi birçok farklı renkte Havanese yavrusu bulabilmek mümkündür. Tüyleri bakımından da farklı farklı olan bir ırktır. Bazı cinsler kısa tüylü olabilirken, bazıları uzun tüylü ve hatta örgülü tüylere dahi sahip olabilirler. Tüy tabakaları 15-20 cm uzunluğa kadar erişebilmektedirler.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Havanese Satılık Yavru