Havanese Satılık Yavru

havanese-bichon-havanese-elityavru

Havanese Satılık Yavru ırk boyutu küçük boyuttur. Bu köpeklerin boyları erkek köpekte de dişi köpekte de 15 – 17,5 cm olarak değişkenlik göstermektedir. Bu köpeklerin ortalama olarak yaşam süreleri 12 ya da 15 yıl aralıklarında değişim göstermektedir. Bu köpekler boyutları her ne kadar küçük olsa da boyutlarına göre oldukça güçlü kas yapılarına sahiptirler. Bu köpekler ailelerine oldukça bağlı olan, neşeli olan ve sosyal olan bir ırktırlar. Kilo almaya müsait bir yapıları vardır. İşte bu yüzden dolayı da beslenmelerine dikkat etmenizde yarar vardır.

Havanese Satılık Yavru

Havanese Satılık Yavru

Eğitilmeye çok uygun olan akıllı köpeklerdir. Pozitif yaklaşımlara karşı cevap verirler işte bu yüzden dolayı da ses tonunun yumuşak olması önemli bir konudur. Ona karşı yumuşak davranırsanız eğer bu davranışınız köpeğinizin küçük köpek sendromuna yakalanmasını önlemiş olursunuz. Bu köpekler oyun oynamayı severler, çok akıllıdırlar, hayat doludurlar, ailesine bağlı olan yapıları vardır. Bu köpekler aşırı derecede havlama davranışın da bulunmazlar. Daha çok küçükken bebek iken gereksiz havlamayı öğrenirlerse ki o zaman bekçi köpeği görevini bile yapabilirler.

Havanese Satılık Yavru Hakkında

Eğer bu köpekleri düzgün bir şekilde sosyalleştirirseniz yabancılara karşı ve diğer ev hayvanlarına karşı bile anlayışlı bir yapıya sahip olurlar. Aynı zamanda çocukları çok severler ve çocuklara karşı uygun olan tutumlarıyla bilinirler. Enerji düzeyleri yüksektir. Egzersiz ihtiyaçları orta düzeylidir. Oyunculukları çok iyidir. Başka köpekler ile geçinmeleri kolay değildir. Başka hayvanlarla geçinmeleri orta düzeylidir. Çocuklar ile çok iyi anlaşmaktadırlar. Yabancılara karşı davranışları orta düzeylidir. Eğitilebilirlik orta düzeydedir. Koruma özellikleri son derece yüksek olmaktadır.

Bu köpekler apartman hayatına oldukça uygundur. İç mekânda oldukça aktif ve oyun sever olmaktadırlar. Bu köpeklerin eğitimlerinde yumuşak davranmak her zaman her türlü işe yaramaktadır. Ses tonu onlar için çok önemli olan bir husus olmaktadır. Bu köpekler oyun oynayabilmek için illa bir bahçeye ihtiyaç duymamaktadırlar. Fakat günlük olarak yürüyüşe çıkmaya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu köpekler en az olarak haftada iki kere taranmalı ya da fırçalanmalıdır. İyi bir Hipo alerjiktirler ve tüy dökmemektedirler. Bu köpeklerin patilerinin etrafında bulunmakta olan fazla tüylerinin kesilmesi gerekmektedir.

Havanese Satılık Yavru Boyutları Ve Yapısı

Bu köpek ırkının tüylerinin yapısı ve rengi açısından pek çok çeşit bulunmaktadır. Kısa tüylüdürler. Ama bunların yanı sıra dalgalı, kıvırcık, örgülü gibi olan türlere sahip olanlar da mevcuttur. Ancak örgü tüylü olan köpekler Kanada Kennel Kulübü ve Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınmamaktadırlar. Bu köpeklerin iç ve dış tüy katmanları yumuşak ve çift katlı yapıya sahiptir. Tüy yapıları 15 – 20 cm kadar uzunluğa erişebilmektedir ve inci rengindedirler. Düz tüylü ya da kısa tüylü yapıya sahip olan bu köpekler resesif gen taşıyan iki yetişkin çiftleşmesi ile oluşmuşturlar. Yavruların çoğu olmasa da düz tüylü olan yavru elde etmede yeterli olmuş olacaktır. Düz tüylü olan köpekler ne gösteri yapmaya ne de üremeye uygun değildirler. Tamamen çikolata tüy rengine sahip olanlar hariç ne olursa olsunlar yine göz çemberleri siyah olmaktadır.

Kökenleri Hakkında

Kökenleri Küba’dır. Havanese Cuban Bichon, Bichon Havanais, Bichon Havanes, Havaneser, Havanezer ya da Bichon Habanero olarak da bilinmektedirler. Bu ırkı nesli tükenmiş olan Havanese SilkDog ya da Blanquito De La Habane kökenini bu ırklardan almış bulunmaktadır. Kübalılar şimdinin ırkını Blanquito De La Habane ile Alman ve Fransız Poodles, 2’i melezleyerek elde etmişlerdir. 19. yüzyılda bu ırk dolmuş bulunmaktadır ve 20. yüzyıldan itibaren birçok ailenin tercih etmiş olduğu bir köpek halini almıştır. Üretilmeye her ne kadar uygun olmamasına rağmen çok sağlıklı olan bir ırktırlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Havanese Satılık Yavru