Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

2ch8b4

Köpek eğitim çiftlikleri köpeklerin profesyonel eğitim alması ve onların gelişimi için kurulmuş çiftliklerdir. Bu çiftlikler profesyonel anlamda köpeklerin eğitilmesi bakımı ve gelişimini üstlenen özel alanlara kurulmuş ve veteriner hekimler kontrolünde ve uzmanlar tarafından eğitim verilmesi amaçlanan yerlerdir. Neredeyse dünyadaki benzer eğitim çiftlikleri ile standartlar noktasında eş değer hatta daha da üstünde eğitim verilmektedir.

Doğada bulunan hiçbir canlının sert teknikler kullanarak ya da döverek eğitilmesi mümkün değildir. Bu çiftliklerde tamamen standart eğitim teknikleri kullanılarak eğitim verilmektedir. Köpeğiniz ile ortak bir dil oluşturulur. Bu ortak dil ilk haftada gözlem şeklinde gerçekleşir ve köpeğinizin neye eğilimi olduğu tespit edilir. Kimi köpek sevgi ile kimisi yemek ile kimisi de cezalandırma yöntemi ile eğitilir bu tamamen köpeğin cinsine türüne ve karakter yapısına bağlı şekilde düzenlenir.

Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek eğitim çiftliklerinde profesyonel eğitim nedir?

 • Köpek eğitimini temel olarak 6 grupta toplayabiliriz. Köpeğinizi sadece eviniz içinde yetiştirecekseniz Ev içi uyum ve sosyalleştirme eğitimine tabi tutulur.
 • Nedir ev içi uyum ve sosyalleştirme eğitimi, bir grup komut dizini olarak düşünebilirsiniz, otur kalk, yat, hareket et, yemek yemeyi kolaylaştıracak komutlar, sokağa çıktığında yırtıcı ve saldırgan olması için uygulanacak temel eğitimlerden oluşan bir sistemdir.
 • Bir diğer eğitim ise İç mekân tuvalet eğitimidir. Nedir iç mekân tuvalet eğitimi ev ortamında bir köpeğin ihtiyacını gidermesi için verilen eğitimdir. Hal ve tavrı gözlemlenerek bu ihtiyaç giderme esnasında köpeğinize değişik teknikler kullanarak bu eylemin öğretilmesidir.
 • Bir diğer eğitim türü ise dış mekân tuvalet eğitimidir. İÇ mekân tuvalet eğitimine göre dış mekân tuvalet eğitimi daha kolay ve daha kısa zamanda verilir.
 • Dördüncü olarak temel itaat eğitimi örneğin köpeğinizle dışarı çıktınız ve köpeğinize vereceğiniz tüm komutlar bu eğitimin kapsamındadır. Birlikte yürümek oturmak kalkmak ve köpeğinizle aranızda uyum bu eğitimler ile sağlanmaktadır.
 • İleri itaat eğitimi temel itaat eğitimini almış ve başarılı olmuş tün köpeklerin katılabileceği bir eğitim şeklidir. Temel itaatin biraz daha kapsamlısıdır. İleri itaat eğiti şehir ortamında yaşayan köpeklerin daha uyumlu olması için yapılan eğitim olarak da nitelendirilebilir. Örneğin köpeğinizin boynundaki tasması olmaksızın yani çıkarılarak temel itaatte öğrendiği komutların yapılması beklenir. Yanınızda yürümesi, oturması, kalkması, yatması, birlikte hareket etme yan yana gerçekleşir.

Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

 • Bu eğitimle köpek sahibiyle köpek arsında göz temasının kuvvetlendirilmesi hedeflenerek itaat konusunda ilerleme kaydedilir.
 • Köpeğin herhangi bir engel ile sınanması ve çalıştırılması bu eğitim kapsamındadır. Engeller üzerindeki başarı ileri itaat eğitiminin hedeflendiği noktaya geldiğinin göstergesidir.
 • Aynı zamanda köpek ile eğitmen arasında herhangi bir obje ya da nesne aport bırak tekniği ile alınıp bırakılması sağlanır ve getir götür tekniği ile komutlar köpeğe öğretilir.
 • Köpeğinizin çevikliği, koku alması, arama hissi, oyun ısırma, avlama, takip gibi birçok eylemi gözlemlenmiş olup bu hisleri geliştirilmektedir.
 • Köpek ileri itaat eğitiminde performansı ve eylemleri üst düzeye çıkarmak için hedeflenmiş bir programdır.
 • Bu programdan sonra köpeğinizde inanılmaz değişim fark edilir derecede hissedilir.
 • Son olarak köpeklerde bodyguard eğitimi ve alan koruma eğitimi vardır. Bu eğitim tamamen köpeğin özel bir bölgede ya da alanda koruma amaçlı kullanımı ile alakalı ve özel bir eğitimdir.
 • Temel itaat ve ileri itaat eğitimini almış olması ver bu eğitimin de üstüne katılmış olması ile birlikte profesyonel bir koruma köpeği ortaya çıkar.
 • Bu eğitimde köpek tamamen koruma eğitimi ve teknikleriyle programlara tabi tutulur genel amaç sahibine verilen şiddete ya da zarara köpeğin tepkisi geliştirilir.
 • Bahsettiğimiz köpek eğitim çiftliğinde köpeğiniz tamamen kendini yenilemiş olarak programını tamamlamaktadır.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği