Köpek Yetiştirme Çiftlikleri

2013226112923329

Günlük hayatta evde beslediğimiz köpeklerimizi çok iyi bir şekilde bakar onlarla ilgilenir ve tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenir ve onlarla zaman geçirip ilgilenmekten de biran olsun sıkılmayız. Çünkü kimileri tamamen yalnız yaşamakta ve hayatta sahip oldukları tek dostları bu köpekler olmaktadır. Ki köpekler de bizi asla satmayan ve aldıkları sevgi ve sadakatin karşılığını da fazlasıyla veren hayvanlardır. Peki, bir köpek beslemeye karar verdiniz ve hangi tür köpek besleyeceğinizin de kararını aldınız. Köpeğinizi nereden alırsınız? Ya da nerelerden nasıl bir yerden almayı tercih edersiniz?

Elbette ki ilk tercihiniz cins köpekler satan petshoplar ya da kendisi uzun süredir cins köpek besleyen ve elinde bu köpeğe ait safkan yavru bulunan kişiler olacaktır. Bunların yanı sıra tamamen köpek üretimi eğitimi ve satışıyla ilgilenen kuruluşlar da vardır. Bu kuruluşları araştırabilir ve istediğiniz köpek ırkını buralardan temin edebilirsiniz. Ayrıca bu kuruluşlar aracılığıyla lafmış olduğunuz köpeklerin bir ev ve apartman yaşamı için sahip olmaları gereken eğitimler ve ev yaşamına uyum sağlayabilmeleri için gereken tüm yetiler kendilerine verilerek size teslim edilirler. Ayrıca aşıları da tam olarak yapılır. Size ona nasıl yaklaşmanız gerektiği herhangi bir ihtiyacı olduğunda onu nasıl anlayacağınızı ve neye ihtiyacı olduğunu anlamanıza yardımcı olacak temel teknikleri de size öğretirler.

Köpeğinizi eğitimleri verildikten ve kazandırılması gereken tüm yetileri kazandırıldıktan sonra alıp evinize geldiğinizde artık bir ev arkadaşınız olmuş olacak ve o yaşam alanını artık iki kişi olarak kullanıyor olacaksınız. İlerlet-yen dönemlerde de köpeğinizin bakımı ya da sağlığı konusunda bir tereddütte düştüğünüzde ya da bir sorunla karşılaştığınızda köpeğinizi sahiplenmiş olduğunuz köpek yetiştirme çiftliğinden destek alabilirsiniz. Evinizde bakmak üzere başkalarından aldığınız ya da kendi köpeğinizin üremesi sonucu çoğalttığınız köpeklerinizi de mutlaka köpek yetiştirme çiftliklerine götürmeli ve onların da iyi bir eğitim alarak ev ve apartman hayatına alışkın ve rahatça ayak uydurabilecekleri bir hale gelmelerini sağlamalısınız.

Köpek Yetiştirme Çiftlikleri

Köpek Yetiştirme Çiftlikleri

Bu ev ve apartman hayatına alışmaları ya da bu yaşamda sorun yaşamamaları onların sağlığı için olduğu kadar; ruh sağlıkları açısından da büyük bir öneme sahiptir. Aksi takdirde köpeğinizi yeteri kadar eğitim verilmesini sağlamazsınız. Ona yaşam alanına ayak uydurabileceği özellikleri kazandıramazsanız köpeğiniz sıkılıp bunalacaktır. Bu onda görmeye alışkın olmadığınız davranışlar görmenize neden olacak normalde yapmaması gereken hareketleri yaptığına tanık olacaksınız.

Sonuç olarak köpekler bizim yardımımız olmadan bizim desteğimiz olmadan kendi başlarına eğitim alamazlar. Kendi başlarına bazı şeyleri yapıp uyum sağlayamazlar. Bu yüzden elimizden geldiğince köpeklerimize bu konuda destek olmalı onların neye ihtiyaçları olduğunu iyi analiz ederek ona göre önlem almalıyız. Köpeklerin tam olarak ne istediklerinin anlaşılması ve sorunsuz sağlıklı bir yaşam sürmeleri için köpek yetiştirme çiftliklerinden mutlaka destek almalısınız.

Köpeğiniz alması gereken tüm eğitimleri aldıktan sonra; zaten artık size her konuda yardımcı olmaya çalışacak ve üzerinizde sürekli olarak kendisiyle zaman geçirme ve onunla oynama isteği uyandıracaktır. Aslında sizinle oynadığı her oyunda ve sizinle geçirdiği her eğlenceli dakikalarda sizinle köpeğinizin arasındaki duygusal bağ daha da kuvvetlenmektedir.  Onun size karşı beslemiş olduğu sahiplik v itaat duygusu daha da gelişmektedir.  Köpeklerin benliklerinde yer alan koruma ve sadakat duygusu sayesinde sizin ona küçük bir gülümsemeniz bile onun için çok şey ifade etmekte ve size karşı daha da kendini yakın hissetmektedir. Bu yüzden köpeklerinizi eğitim almaktan ve onlara yardımcı olacak şeyleri öğrenmelerini engellememeliyiz. Köpek yetiştirme çiftliklerinden ihtiyaç duyulduğu her an destek almaktan kesinlikle çekinilmemelidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Köpek Yetiştirme Çiftlikleri