Köpek okulu fiyatları

images (4)

Köpeklerin hayatımızdaki yerini hiçbirimiz küçümseyemeyiz. Verdikleri hizmetler, yerine getirdikleri görevler ve topluma sağladıkları katkılarıyla birçoğumuzun hayatında önemli yerler almaktadırlar. Köpek nüfusu dünyada pek çok değişik özellik ve türleriyle, diğer birçok hayvan türlerinden daha fazladır. Dünya üzerinde yayılmış halde iki yüzden fazla evcil köpek türü dışında bazı yaban köpeği türleri de bulunmaktadır. Genel olarak kişiler amaçlarına ve beğendikleri türlere göre köpek sahiplenip büyüterek eğitmiş, hatta üretmişlerdir. İnsanlar, kendilerine koşulsuz sevgi ve bağlılık gösteren bu varlığa bağlanmış, kimi zaman amaç, kimi zaman da sadece sevgi bağlılığı ön planda olmuştur. Bir görev yerine getirmesi ya da sadece sevgi bağlılığı için bile olsa, köpeklerimizin eğitimli olmalarını isteriz. Bu eğitimler için yetkin köpek okulları bulunmaktadır. Köpek okulu fiyatları ilk bakışta yüksek gibi görünse de, bu konuda yeterli olunmadığında hem köpeğe hem de sahibine zaman kazandırması kolaylık sağlayacağından, zaman içinde bunun bir kayıp değil, aksine büyük bir kazanç olduğu görülecektir.

KÖPEK EĞİTİMİNDE KÖPEK OKULLARININ YERİ

Onları eğitirken, elbette öğrettiklerimizi öğrenmelerini ve başarılı olmalarını isteriz. Çünkü iyi eğitilmiş bir köpek, mutlu bir köpektir ve mutlu köpeklerin mutlu sahipleri olur. Bazı köpek türleri diğerlerine göre daha itaatkârdır. Eğer bu tür bir köpeğiniz yoksa, yani köpeğiniz zor konsantre olan bir tür ise; hem köpeğinizin hem de sizin psikolojinizin bozulmaması için profesyonel bir yardım almakta büyük fayda vardır. Bu nedenle köpek eğitim okulları çok önemli bir görev üstlenmektedir.  Köpek okulu fiyatları köpeğin türüne, yaşına ve okulun kendisine göre değişiklik göstermektedir. Köpek okullarından birini seçerken, en ucuzuna göre değil, eğitim garantisi ve eğitimde pozitif yaklaşımlar gösteren okullardan birinin seçilmesinde fayda vardır.

Köpekler zeki, anlayışlı ve eğitilebilir hayvanlardır. Köyun gütmek, gözleri görmeyenlere rehberlik etmek, ev bekçiliği yapmak, bahçe korumak, polis köpekliği, denizde ve karada arama kurtarma yapmak için, av takibi yapmak ve hatta çocuklara arkadaşlık etmek için dahi eğitilebilmektedirler. Her köpek türünün, diğer türlere göre daha başarılı olduğu belirli bir yeteneği vardır. Örneğin görme güçleri türden türe değişiklik gösterir. Ayrıca köpekler genel ırk olarak doğadaki en keskin gözlü varlıklardan değillerdir. Görme konusundaki bu nispi zayıflıklarını; koku alma ve duyma kabiliyetleriyle kapatırlar. Örneğin kafa yapılarından ve boylarından dolayı tazılar en geniş görme yeteneğine sahiptirler.

Köpek okulu fiyatları Hakkında

Köpekler burun yapılarından dolayı en küçük kokuları en küçük değişikliklere kadar ayırdedebilirler. Bu yetenekleriyle izlemede oldukça iyidirler, avlarını tanır ve bulurlar. Köpekler ses konusunda da oldukça duyarlıdırlar, duyma eşikleri insanlarınkinden çok daha yüksektir. Bu onlara; bekçilik yapmakta, avda, iz sürmekte büyük avantaj sağlar. Küçük boy köpeklerde görme alanı daha az olduğundan, koku alma duyuları ve ses algılamaları daha fazla gelişmiştir.

Köpek okulu fiyatları

Bütün bu bilgilerin ışığında, köpekler bu özellikleri ve kabiliyetlerine göre eğitilmelidirler. Köpek okullarında eğitmenler köpeklerin türlerine göre nasıl eğitim vereceklerini bildiklerinden, genelde bu konuyu ehil ellere bırakmak, köpeklere ve sahiplerini büyük kolaylık sağlamaktadır. Köpek okulu fiyatları çok farklı eğitim dalları nedeniyle basit eğitimlerde 100-175 TL’den başlayıp K9 eğitimleri içeren programlar için 5000 TL civarına kadar uzanmaktadır. Köpeğin eğitimine mümkün olduğunca erken başlanmalıdır. Ağaç yaşken eğilir sözü onlar için de geçerlidir. Küçüklüğünde olumsuz davranışlar edinen bir köpeği ileriki yaşlarında eğitmek oldukça zorlaşmaktadır. Uğraşılarınız sonuçsuz kalmaz, ancak genç bir köpeğe verilen zamanın ve sabrın neredeyse iki katının gösterilmesi gerekmektedir.

Sıradaki içerik:

Köpek okulu fiyatları