Köpek Eğitim Merkezleri

images

Köpeklerin doğru bir şekilde eğim alarak sahipleri ile aralarında doğru bir iletişim elde edilmesini sağlayan kurumlar; Köpek Eğitim Merkezleridir. Edindiğiniz köpek hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz paralelinde yanlış bir eğitime köpeğinizi yönlendirmeniz de kaçınılmazdır. Bu nedenle doğru bir eğitim doğrultusunda eğitim sağlanması amacıyla bu işin eğitimini alarak tecrübelerini daima geliştiren kişilerin vermesi gerekmektedir. Bu merkezler öncelikle köpeğinizin taşıdığı ırkı ayırt ederek her bir köpeğin taşıdığı vasıfların farkında hareket ederek ayrı eğitiler gerçekleştirmektedirler. Köpek Eğitim Merkezleri ile köpeğine eğitim vermek isteyen köpek sahipleri ilk olarak köpeğin belirli başlı kuralları benimseyerek uygulamasını istemektedir. Bu olması gereken kalıplaşmış davranışlar arasında ilk sırayı tuvalet eğitimi almakla beraber oturma, kalkma gibi komutların da gerçekleştirilmesi istenilmektedir.

Köpek Eğitim Merkezleri Hakkında

Köpek Eğitim Merkezleri köpeklere verilen eğitimlerin bunlarla sınırlı kalmaması gerektiği bilincinde hareket ederek yavru anneden alınan bir köpeğin alındığı an itibari ile disiplinli bir eğitime alınması gerektiği düşünülür. Objeleri ve diğer varlıkları tanıması gereğiyle özgüveni tam gereksiz korkulardan uzak bir köpek olmasını amaçlamaktadır. Buradaki amaç köpeğin gerekli olan sosyal davranışları kazanarak yaşam alanlarını huzurlu ve sorunsuz kılmasıdır. Her bir köpeğin eğitiminde başarılı olacağı yönleri keşfedilerek o yönde uygulanılan çalışmalarla yetenek performansının yükseltisi sağlanılmaktadır. Köpeklerde istenilen oturma ve bekleme kalkma gibi komutların yanlış sergilenmesini engelleyerek onları cezasız bir eğitime tabi tutup doğru şekillenmeleri sağlanılmaktadır. Genellikle köpek sahiplerin var olan çalışma ya da gerekli sosyal iletişim nedenleri ile ayrılamayan eğitim sürecini ortadan kaldırarak zamanında verilmesi gerekli eğitimlerin oluşumu gerçekleştirmektedirler.  Burada uzman eğitimciler tarafından dikkate alınan unsur ise uzun zamanlı yorucu karmaşık bir eğitimin sunacağı verimsizlikten uzak kısa süreler dâhilinde de olsa verimli ve kaliteli eğitimlerin sağlanılması amaçlanmaktadır.

Köpek Eğitim Merkezleri Neler Yapmaktadır

Köpek Eğitim Merkezleri eğitim süresince diğer eğitim altında olan köpeklerle güçlü iletişim kurmalarını sağlayarak eğlenerek oyun altında birçok davranış şekillerini edinmelerini sağlamaktadırlar. Irkların gerekliliğine göre eğitim alma süreçlerinin başlangıcını dikkate alarak her köpekte varlığının olması gereken itaat eğitimlerini almaları için düzenli bir program uygulanmasını sağlamaktadırlar. Bu itaat eğitimin genel olarak edinilmesi süresi yaklaşık olarak 3 ila 5 hafta arasında değişim gösterebilme özelliğindedir. Bilincinde hareket ederek sabırlı bir şekilde gerekli sevgi ve ilgiye odaklı çalışmalar yapılmaktadır. Genellikle köpek sahiplerinin yaşadığı sıkıntılardan biri olan yapılan bir yürüyüş esnasında köpeğin kendisine ayak uydurabilme sorununu yaşayarak durma ve ilerleme noktalarını gerçekleştirememeleridir. Köpeklere uygulanan sol diz hizası yürüyüş eğitimiyle durması ve hareket edilmesi gereken anlar sağlanarak sorun yaşamanızı engellemektedirler..

Köpek Eğitim Merkezleri

Köpek Eğitim Merkezleri gerçekleştirilen bu eğitimlerin dışında ileri derecede alınması istenilen eğitimleri de köpeklerinize uygulayabilmektedir. Dış etkenlerin dikkat dağılımı oluşumunu engelleyerek kayışsız bir şekilde sizlere eşlik etmesi sağlanabilirken söz ve işaretler yardımıyla sizlerin vereceği komutları uygulayabilme eğitimi gerçekleştirilmektedir. Aranızda oluşan fazla bir mesafe karşısında dahi köpeğinizin size dönük davranışları sergilenmesi elde edilmesinin dışında olması gereken koruma faktörünün de doğru yönde elde edilmesini sağlamaktadırlar. Bu konuda uzman kişilerin dikkat ettiği konu köpeğin koruma olgusunu taşımaya hazır olup olmamasıdır. Belirli bir psikolojik olgunluğu elde etmiş köpeklere koruma eğitimi kusursuzca verilir. Sizleri tehdit altına alan durumlar karşısında sizleri sorunsuzca ve korkusuzca doğru bir şekilde koruyabilmesi sağlanmaktadır.

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitim Merkezleri