Köpek Eğitimi Kafkas Çoban

kafkas-coban-kopegi-2

Dünyada o kadar hayvan var ki hangi hayvanı besleyeyim diye insanlar düşünüyor. Köpek Eğitimi Kafkas Çoban türünü öneriyor sizlere. İnsanlar hangi hayvanı beslerse beslesin o canlılar doğanın bir mucizesidir. Kuş, Kedi ve köpek gibi bir sürü sevgi dolu hayvan var. Biz köpeklerden bahsedelim. Köpekler insanlara en çok sahip çıkan ve koruyan hayvanlardır. Bu tür hayvanlar sahiplerine çok iyi bağlanmışsa hayatı pahasına sahibini koruyabilir. Köpekler bakıma muhtaç hayvanlardır. Eğer bakımları ve aşıları yapılmamış bir köpek alınırsa köpek enfeksiyon kapabilir hatta ölebilir. Köpekler en çok mama sever, eğer bir köpeğe kuru üzüm verirseniz böbrek hastalığına yol açmış olursunuz. Köpeklerin ter bezleri yoktur, ter bezleri olmadığından patilerinden terlerler. Köpekler 100 ve 200 arası kelime öğrenebilir ve bu kelimeleri hafızalarına aktararak el hareketleriyle gösterebilirler. Köpeklerin bir diğer ilginç özelliği ise 2-3 yaşında bir çocuk aklı vardır. Gelin birlikte Bu güzel köpeklerin türlerinden birkaçını inceleyelim.

Köpek Eğitimi Kafkas Çoban

Köpek Eğitimi Kafkas Çoban

Presa Canario

İlk defa köpek sahibi olacaklar için asla önerilmeyen bir köpektir, çünkü bu köpek için deyim gerektirir. Bu köpek eğitilmesi zor ve sahibinden başka kimsenin sözünü dinlemeyen bir köpektir. Bu köpek evcil bir köpek değildir. Öfkelendiğinde kimsenin tutamaya çağa bir yapıya bürünür. Bu yüzden sahibi olacağı kişi sert disiplinli olmalıdır eğer bir yanlış kişinin elinde büyürse bir aslandan farksız olabilir.En iyi bekçi köpeklerinden biridir. Eğer sahibi iyi yetiştirirse onu korur ve ailesine sahip çıkar. Bu köpek tüylerinin sertliğiyle bilinir elinizde sert fırça size yardımcı olacaktır. Bu köpek apartman için hiç uygun değildir ve ev içinde asla barınamazlar bu köpek için bir bahçe ve barınabileceği bir yuva gereklidir. Tama takmak çok istemez fakat çevreye zarar vereceğinde takmak zorunlu olur. Kendi haline bırakılması tercih edilir.

Canaan

Koyunların korumasında tercih edilen bir köpek tipidir.Birçok alanda kendini kanıtlamış bir köpektir. Bu köpek nazik, naif sahibi sadık olan bir köpektir. Genel olarak bekçi köpeği olarak bilinir. Havlamayı çok sever bölgesini korumayı çok sever. Kendi sahibine karşı bir saldırganlığı yoktur. Yabancılara karşı çok nazik bir köpek değildir. Bu köpeğin diğerlerine göre kolaydır. Haftada sadece 1 kere tüylerini fırçalamanız yeterlidir. Bu köpek eğitim olmadan çok zorlanabilir. Eğitimini geçirmek onu üzebilir ve hastalanabilir. Uzun koşu ve yürüyüşlere çıkartılmalıdır. Yeterli eğitimden sonra ev ortamında yaşayabilen bir köpektir. İklim şartlarında dayanıklı bir köpektir.

Bullmastiff

Bu köpek kışkırtılmadığı sürece çok nazik ve efendi bir köpektir. Eğer sakinliğini bozarsa çok hırçınlaşabilir. İnatçılığı yüzünden biraz hırçın olsa da iyi huylu köpekler arasında bir yer bulmuştur. Yapı olarak dışarıya karşı çok agresif bir köpektir. Bakımı görüldüğü gibi zor değildir. Aşırı yerlerde sıcak yerde durulmamalıdır ve asla tasma takılmamalıdır tasma takıldığında hırçınlaşabiliyor.Bu köpeklerin egzersizleri düzenli olarak yaptırılmalıdır çünkü tembelliği çok severler. Kilo almasını çok severler.

Köpek Eğitimi Kafkas Çoban Hakkında Herşey

Eğim almamış köpekler çoğunlukla sokak köpekleri oluru. Eğer bir köpek eğitim almamışsa hırçınlaşabilir ve saldırabilir. Köpek Eğitimi Kafkas Çoban hakkında bilgi vermek isterim. Bu köpek isminden de belli olacağı gibi çoban köpekleri arasında yer alır. Koruma yapılı olduklarından yabancılara karşı hırçın olabilirler. Sahibinin bir küçük çocuk olmaması gerekir. Gerekirse sahibi ve ailesi için hayatını feda edebilir. Sıcağı çok sevmez fakat soğuğa karşı çok dayanıklıdır. Diğer köpekler ve hayvanlarla arası pekiyi değildir. Ömürleri ortalama 12 yıldır. Türkiye’de dağlarda ve yüksek tepelerde çok kolaylıkla tırmanabilir yani bu köpeğe bütün bir koyunlarınızı rahatlıkla bırakabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Kafkas Çoban