Köpek Eğitimi Ekipmanları

images (8)

Köpeklere eğitim verirken kullandığnız ekipmanlar çok önemlidir. Veterinerlerden veya petshoplardan Köpek Eğitimi Ekipmanları bulabilirsiniz. Köpek eğitimi ekipmanları arasında ödüller bulunmaktadır, bunun yanı sıra tasması vardır, daha özellikle eğitim için yapılan malzemeler bulunur. Genellikle köpeklere eğitim verilirken çok fazla malzeme kullanılmadığı için, birçok şey bulmak imkansız, fakat bazıları köpeklerine eğitim verebilmek için, evlerinde bulunan malzemeleri kullanabiliyorlar. Köpeklere eğitim verirken farklı komutları öğretmeniz gerekiyor.

Git, gel, dur, bekle ve benzeri şekilde. Köpekleri bu komutları öğrendikten sonra, yavaş yavaş onlarla oynamaya başlayabiliyorsunuz. Aslında neredeyse bütün oyuncuları köpek eğitim ekipmanları arasına alabilirsiniz, çünkü köpekler için bir şeyleri ağzıyla tutabilecek olmaları yetiyor. Onlarla oyun oynarken eğitebilmeniz gerekiyor. Topları tutması veya yakalaması, onun peşinden koşup size getirmesi. Bunların hepsi aslında eğitim ve oyunla olan şeyler. Çocukları ve köpekleri ne kadar aynı kefeye koyabilirsiniz bilemiyorum, fakat çocuklarla oyunlarla öğreniyor.

Köpek Eğitimi Ekipmanları Nereden Alınır?

Petshoplara veya veterinerlere gittiğinizde birçok ekipman görebilirsiniz, fakat ekipmanların çoğunun oyuncak olduğunu anlayacaksınız. Hatta sahte ve köpeklerin kemirebileceği kemikler oluyor. Hem dişlerindeki kaşıntıyı almak için kullanabiliyorlar, hemde onlara bazı komutları öğretebilmek için kullanabiliyorsunuz ve daha kolay öğreniyorlar. Köpek eğitim ekipmanları, öyle makinelerden oluşan veya büyük bir çantası olan ekipmanlar değildir. Köpek eğitim uzmanlarına baktığınızda bile, eğitim vermeye gelirken sadece kendilerini getirirler ve eğer herhangi bir şeye ihtiyaçları olursa, evin çevresinde ne varsa onu kullanırlar, çünkü aslında köpek eğitim ekipmanı dediğiniz bir şey yok. Onlar için her şey ekipmandır. Köpek eğitiminde en önemlisi onlarla anlaşabilmektir. Onlara verdiğiniz komutları yerine getirmelerini sağlamaktır. Birçok komutlar bulunur ve hepsini öğretmek için zaman gerekiyor, fakat imkansız bir durum değil, bu yüzden sadece sabırlı olmak gerekiyor.

Köpek Eğitimi Ekipmanları

Köpek Eğitimi Hakkında

Köpeğinize eğitim vermek isterseniz, bunu kendinizde yapabilirsiniz veya kendinize bu konuda güvenmiyorsanız, köpek eğitim uzmanlarını çağırarak onlardan yardım isteyebilirsiniz, fakat onlar geldiği zaman sadece bir kişi gelir ve yanında herhangi bir şey getirmez, çünkü köpeğin ihtiyacı olduğu bütün ekipmanlar zaten evde muhtemelen vardır ve ekstra olarak sadece bir eğitmene ihtiyaçları oluyor. Köpek eğitim ekipmanları arasında ödülü, tasması ve topu ya da herhangi bir oyuncağı olursa ona yetiyor. Köpek eğitim ekipmanları denilince, sanki birçok makineler ve eşyaların olduğunu düşünenler olabilir, fakat öyle bir şey yok. Sadece birkaç tane çok basit malzemeleriniz olursa yetiyor. Köpek eğitmek için önemli olan malzemeler değil, köpeğe göstereceğiniz sevgidir. Sevgi gösterdikten sonra malzemeler olsun ya da olmasın, köpek zaten seni dinliyor. Sevgi her şeyin ilacıdır derler ve bu gerçekten doğru.

Köpek Eğitim Okulları

Bazı şeyleri her ne kadar siz yakınınızda duran kişilere gösterseniz bile göremiyorsunuz ama köpeklere ya da diğer canlılara gösterdiğiniz zaman bunu anlayabiliyorsunuz. Köpek eğitiminde, köpek eğitimi ekipmanları ile beraber önemli olan, eğitimi verecek olan kişi, köpeğin sahibi ve sevgidir. Bunların hepsi hazır ise eğitime başlayabilirsiniz. Köpek ne kadar doğru bir harekette bulunursa, ona her zaman ödül vermeniz gerekiyor, aferin diyebilirsiniz veya bir süre ödül maması verebilirsiniz, fakat bu dozu abartmamanız lazım, çünkü ödül mamasının sadece bir ödül olduğunu kavraması gerekiyor. Bir süre sonra ödül maması ortadan kalkacak ve sadece aferin veya bravo gibi sözler olacak. Köpeğe her ne olursa olsun onu her zaman sevdiğinizi göstermeniz gerekiyor. Sevginizi tonlarca ödül maması vererek gösteremezsiniz. Sözleriniz ve hareketleriniz ile göstermeniz gerekiyor ki ödül mamasını kaldırdığınız zaman, yanlış bir düşünceye kapılmasın.

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Ekipmanları