K9 Alman Kurdu Hakkında

k9almankurduresimleri2-1

Hayvan türleri arasında en sahibine düşkün, koruyucu, korkusuz, sadık hayvan türü şüphesiz köpeklerdir. Köpekleri kendi araların da ayırdığımız zaman birçok türü vardır ve bu türlere ait de birçok ırk vardır. Ülkemizde en çok beslenen köpek türlerinden biri kurt köpekleridir. Kurt köpeklerinden de K9 Alman Kurdu olarak bilinen cins en çok tercih edilendir. Halk arasında daha çok arama kurtarma köpeği olarak da bilinen alman kurtlarına daha çok k9 köpekleri denir. Alman kurtları genelde iş köpeği olarak bilinirler ve korkusuz bir köpek türüdürler. Aynı zamanda öğrenme kabiliyeti oldukça yüksek ve en önemli özelliklerinden birisi de itaatkâr köpeklerdir. Uzun süreli olarak yalnız kalabilecek bir hayvan değildir ve gerektiğinde çok havlayabilen bir köpektir. Yüksek derecede koruyucu histe bir hayvan olmasından dolayı daha yavru iken eğitim aldırmak gerekir.

K9 Alman Kurdu

K9 Alman Kurdu

Almanya’ da çoban köpeği olarak anılan bir hayvandır. Güvenilir bir ırkta köpek olma özelliği vardır. Bu köpekleri eğitirken cezaya dayalı eğitmeniz yanlış olur. Zaten çok zeki ve anlayış kabiliyeti de yüksek olmasının yanında neşeli olduklarından dolayı ceza olmadan eğitmeniz gerekir. Çoban köpeği olma özelliğinin yanında koruma köpeği olabilir. Çok fazla sayıda polis ve asker köpeği olarak da kullanılmaktadırlar. k9 polis köpeği olarak bu köpek ırkını çok duymuşsunuzdur. Özellikle emniyet birimlerinde bu köpekler koku alma seviyeleri çok yüksek olmasında dolayı narkotik birimlerin de çok kullanılmaktadırlar. Fakat her koşula da Türkiye’ de birçok kişi tarafından bakılması tercih edilen bir hayvan türüdür.

K9 Alman Kurdu fiziksel özellikleri nasıldır?

Bu köpek türü kahverengi veya siyah renktedir. Çok güçlü ve dengeli bir fiziksel yapıya sahiptirler. Dikdörtgen yapıya benzeyen bir vücut yapısını andıran bir vücut yapısına sahiptirler. Kemik yapıları çok sağlamdır. Vücutları ile kafaları orantılı hayvanlardır. Diş yapıları sağlamdır. Kulak yapıları diktir ve öne doğru bakar. Gözlerine dikkat edin çok zekice bakışları vardır ve çok zeki bir hayvan türünün ırkıdır. Ön bacakları da arka bacakları da adaleli yapıdadır. Ayak yapıları sert olduğu gibi kısa tüylü olanları da vardır, uzun tüylü olanları da vardır. Erkek olanların boyu 65 cm’ ye kadar çıkabildiği gibi dişi olanların boyu da 60 cm’ ye kadar olabilir. Ağırlık olarak da erkek olanakların da dişi olanların da kilosu 35 ila 40 kg arasında değişir.

K9 Alman kurdu evde bakılabilir mi?

Eğer hayvanın günlük egzersiz ihtiyacını giderebilecekseniz, çünkü çok hareketli bir hayvan türü olduğu için, evde bakabilirsiniz. Ama yine de bahçeli bir evde ve bahçede olursa daha mutlu olabilecek bir hayvan türüdür. Mevsime bağlı olarak tüy döker, bu dönemler de fırçalamanız gerekir. Yılda 1 kez yıkamanız yeterlidir.

K9 Alman Kurdu özel hayvanlardır. Böyle bir köpek edinmeyi düşünüyor iseniz, ilgi ve alaka göstermeniz gereken bir köpektir. Çok hareketli bir köpektir. Beslenmesine de dikkat etmeniz gerekir. Eğitime yatkın ve akıllı bir köpek olduğu için daha yavru iken eğitim aldırmanız faydalıdır. Güvenlik amaçlı olarak tercih edilen köpek türleri arasında ilk sıralar da yer alır. Kendini sevdiren neşeli bir hayvandır. Oyun oynamayı seven bir hayvandır. Böyle bir hayvanı yukarıda da dediğimiz gibi eğer apartman da bakacaksanız, her gün düzenli olarak yürüyüşe çıkartıp, oyun oynayarak enerjisini atmasını sağlamalısınız. Cüsseli ve sağlam yapıda bir hayvandır. Sahibini ve yaşadığı alanı koruma içgüdüsü oldukça yüksektir. Bu sebep ile bakılması en çok tercih edilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

K9 Alman Kurdu Hakkında