Zeytinburnu Köpek Pansiyonu

kopek (128)

Zeytinburnu, İstanbul’un Çatalca Yarımadası tarafında yer alan bir ilçesidir. Çatalca’nın Marmara Denizine bakan yamaçlarında bulunur ve denizle birleşir. Güzel ve sevimli bir ilçedir, insanlarının sıcaklığı ve sevecenliği de ayrı bir güzelliğidir. Bu şirin ilçede evlerinde kendilerine arkadaş olsun diye veya korunma amaçlı köpek besleyen aileler bulunurlar. Zeytinburnu hayvanlar için de ideal ve eşsiz bir yerdir. Aileler evlerinin içerisinde arkadaş olarak, yoldaş olarak köpek besleyebilirler ya da bahçeli evlerde evi ve çevreyi koruması için köpek bakmakla uğraşırlar.

Evde bir köpeğin bulunması hem güzeldir hem de zorlu bir iştir. Her gün düzenli olarak yemek yemesi, gezinmesi, tuvalet ihtiyacının karşılanması gibi zaruri ihtiyaçları vardır. Evde olunduğunda bu ihtiyaçları gidermek kolaydır, sorun yoktur fakat bazen evden uzağa gitmek zorunda kalınabilir. Tatil amaçlı veya iş için evden ayrılma durumları olabilir. Bir kaç günlüğüne veya haftalığına evden ayrılmak söz konusu olduğunda köpeklere bakmaları için ve barınmaları için köpek pansiyonlarından destek alınabilir. Köpek pansiyonları tamamen köpeklerin yaşam şekline uygun olarak dizayn edilmiş ve onların rahatları için çabalayan kurumlardır. İstanbul’da bulunan çok sayıda köpek pansiyonlarından biri de Zeytinburnu’nda bulunan Zeytinburnu Köpek Pansiyonu olarak hizmet veriyor. Zeytinburnu Köpek Pansiyonu bu çevrede bulunanlara en iyi hizmet vermekten mutluluk duyar.

Zeytinburnu Köpek Pansiyonu

Köpek Pansiyonunda Her Cins Köpeğe Yer Var

Zeytinburnu köpek pansiyonunda her cinsten ve ırktan köpeğe yer vardır. Barınma ihtiyacını karşılamak için başvurduğunuz her cinsten köpek için yer bulunuyor ve barınma sağlanıyor. Köpekler cinslerine ve yaşlarına göre ayrılır ve ayrı ayrı yerlerde barınacak imkan verilir. Ayrı bölmelerde kalan köpekler rahat bir yatak, ısıtmalı alanlar ve güneş koruyucu bölmelerde kalırlar. İstedikleri zaman çıkar dolaşır, istedikleri zaman burada dinlenir ve uyurlar. Burada güdülen amaç köpeğin huzurlu ve mutlu bir ortamda kalması ve buradan memnun bir vaziyette ayrılmasıdır. Özel durumu olan köpekler varsa bunlar için ayrı bir itina gösterilir, bazı köpekler daha hassas ve narin olabiliyorlar bunlara özel ilgi gösterilir.

Beslenme Ve Mamalar

Beslenme söz konusu olduğunda köpeklere verilen besinler kaliteli ve sağlık standartlarına uygundur. Bilinen iyi markalardan oluşan mamalar ve doğal besinler ile öğünler oluşturulur. Yemek saatleri bellidir, belli aralıklarla yemek verilir. Dengeli ve sağlıklı beslenme sağlanması için bu şartlara uymak zorunludur. Sık sık veya saat aralığı çok uzamış verilen yemekler köpeğin sağlığını bozabilir. Fazla yerse obeziteye yol açacağı gibi az yerse açlıktan dolayı psikolojisi ve fiziksel fonksiyonları bozulabilir. Uygun olan düzenli ve dengeli beslenmesidir. Köpek, evde ne gibi tatlara alışık ise nelerden hoşlanıyor ve neleri sevmiyorsa buna dikkat edilir. Sonuçta sevmediği gıdaları vererek ona işkence yapmanın bir anlamı yoktur. Sevdiği tatlar hakkında sizden bilgiler alınır ve bu listeye uymaya özen gösterilir.

Zeytinburnu Köpek Pansiyonu

Köpek pansiyonunda konaklayan köpeklerin genel olarak sağlık kontrolleri yapılır. İlk geldiğinde genel sağlık kontrolü yapılır ve gereken işlemler yerine getirilir. Aşıları, tedavileri varsa tamamlanır, hasta olmaması için gereken itina gösterilir. Burada kaldığı süre içerisinde ise sağlıklı bir yaşam sürmesi için gereken her şey yapılır. Sağlıklı besinlerle beslenme, konforlu bir yatakta yatma, dinlenme, spor, egzersiz ve eğitim çalışmaları ile köpeğin yaşam kalitesi arttırılmaya çalışılır. Eğitmenlerin gözetiminde çeşitli egzersizlerle zinde kalmaları için program yapılır, oyunlar oynatılır, çeşitli faaliyetler yapılır. Köpeğin gelişimi için büyük katkı sağlayan tüm bu işlemler eğitmenler tarafından büyük bir zevkle ve mutlulukla sürdürülür.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Zeytinburnu Köpek Pansiyonu