Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

kopus1 (67)

Köpeklerin beslenmesi, bakımı, taranması gibi fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması kadar duygusal ihtiyaçlarının da karşılanması sahiplerine düşen önemli sorumluluklardan biridir. Bunun için köpeklerine sevgi ve ilgi göstermeleri ve onlarla oyunlar oynamaları gibi etkinlikler yapmaları, köpeklerin duygusal sağlıklarını destekleyici niteliktedir. Bunların en etkin şekilde karşılanması ise köpekle sahibi arasında kurulan güçlü bir iletişimden geçer.

Köpeklerin dünyaya karşı görüşleri, algıları ve tepkileri insanlarla aynı olmadığı için onlarla kurulacak ortak bir dil bu iletişimi sağlayacaktır. Bunun için onların eğitilmeleri, sahipleriyle iletişim kurabilmeleri için gerekli bir ihtiyaçtır. Köpek eğitimleri için uzmanlaşmış profesyonel eğitmenler, köpekleri en doğru yöntemlerle eğitiyorlar. Köpek sahipleriyle köpek eğitmenlerini buluşturan yerlerden biri Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul tecrübeli eğitmenleriyle hizmet veriyor.

Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Bilinçsiz Eğitimler Köpeğe Zarar Veriyor

Köpeklerine asıl eğitimi verecek olan, onları ilk sahiplendikleri andan itibaren eğitmeye başlayan sahipleridir, bunun için bir köpek edinmeden önce tecrübeli bir eğitmen tarafından bilgilendirilmeleri köpekleri için çok önemlidir. Köpeklerine bilinçsizce verecekleri yanlış bir eğitim travmaya varacak kadar kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Köpeklerin hem fiziksel hem duygusal sağlıklarının korunması için, sahiplerinin eğitim vermeye başlamadan önce bilgilenmesi ya da uzman bir eğitmenden yardım alması yerinde olacaktır. Köpeklerin davranış alışkanlıklarını değiştirmenin zor olduğu da biliniyor. Bu yüzden bir köpek eğitim merkezine başvurarak en güvenilir yardımı kaynağından almak gerekiyor.

Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul köpeklere tecrübeli eğitmenleri aracılığıyla en doğru eğitimi bilimsel yöntemlerle veriyor. Bu sayede köpeklere ömür boyu kalıcı bir eğitim verilerek sahibiyle aralarında daha güçlü bir bağ kurulması sağlanıyor ve bilinçsizce uygulanan eğitimlerden dolayı köpeklerde birtakım davranış bozuklukları gelişme riski de ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca köpek sahipleri, eğitim merkezinde profesyonel eğitmenler aracılığıyla köpeğini nasıl eğitmesi gerektiğini öğreniyor ve eğitim merkezinde verilenden farklı eğitimleri kendileri de verebiliyor.

Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Köpek eğitiminde son yıllarda geliştiren ve olumlu sonuçlar alınan pozitif eğitim metodu uygulanıyor. Bu metotla, klasik eğitimlerde uygulanan köpeğe acı çektiren ve duygusal hasarlar bırakan ve köpeği cezalandırarak eğitmeye çalışan yöntemlerin aksine, ödül yöntemini kullanıyor. Hiçbir fiziksel ya da duygusal şiddet bir canlının eğitilmesinde uzun vadede olumlu sonuçlara neden olmaz. Pozitif eğitim metodunda uygulanan ödüllendirme, köpeğe verilen komutu doğru uyguladığında köpeğin sevdiği bir yiyecekle, bir oyuncakla ya da onun başını okşayıp onu severek uygulanır.

Bu sayede köpeğe pozitif telkin verilerek aynı davranışı aynı komutla tekrar yapma davranışı pekiştirilmiş olur. Böylelikle köpek en doğru yöntemlerle ona zarar verilmeden eğitilmiş olur. Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul da alanında uzman eğitmenleriyle ve kullandığı pozitif eğitim metoduyla köpeklerde hiçbir duygusal hasar bırakmadan, en sağlıklı yöntemlerle eğitim veriyor.

Köpek Eğitim Merkezinde Uygulanan Eğitimler

Bir köpek eve ilk getirildiği andan itibaren tuvalet eğitimi verilir; ancak bazen uygulanan yanlış yöntemler ya da farklı sebeplerle köpeklerde, ileri yaşlarında da tuvalet sorunları yaşanabilir. Tuvaletini doğru yere yapmıyor ya da tutamıyor olabilir. Böyle durumlarda eğitim merkezlerinde verilen tuvalet eğitimleriyle bu sorun ortadan kaldırılır. Bunu dışında itaat eğitimleri de verilir. Temel itaat ve ileri itaat adı verilen eğitimlerde köpeklere birtakım komutlar ve bu komutlara uymaları öğretilir.

Sosyalleşme eğitimleri ise köpeklerin diğer insanlara, hayvanlara, çocuklara ve dış dünyaya alıştırılmasını, adapte edilmesini sağlayan eğitimlerdir. Bu eğitimlerle köpekler olumsuz tepkiler vermeden, sahipleriyle dışarı sorunsuz bir şekilde çıkıp vakit geçirebilirler. Kullanım alanlarına göre de alan koruma eğitimleri veya köpek sahiplerinin istedikleri özel eğitimler de verilebilir. Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul tüm bu eğitimleri vererek köpek ve sahiplerine daha kaliteli bir yaşam sunuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul