Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği

kopek (126)

Köpekleri olan her köpek sahibi, eğitim konusunda yetememe ya da yanlış yönlendirme korkusunu yaşar. Sahipleneceği ya da sahip olduğu yavru köpeğin sosyal ve sağlıklı olabilmesi adına, en doğru eğitimi vermek için çabalar. Bu tarz konularda bilgi sahibi olmayan kişiler, köpeklerine eğitim verirlerken çok zor dönemler yaşarlar. Eğitim konusunda herhangi bir sorunla karşılaşan insanlar için, Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği en kaliteli şekilde eğitim hizmeti verir. Hemen hemen her semtte faaliyet gösteren köpek eğitim çiftlikleri, köpeklerin profesyonel eğitimciler aracılığı ile eğitilmesini sağlamak için çaba gösterirler. Alınan eğitimler; köpekler ile köpek sahipleri arasında, mutlu bir yaşamın kapısını aralarlar.

Köpek sahiplenen ya da sahiplenmeyi düşünen kişiler; köpekleri altıncı ayını geçirmeden, eğitim konusunda doğru kişilere eğitim için yönlendirirler. Normal koşullar altında; köpek eğitimine iki ya da üç ay aralığında başlandığında, daha sağlıklı sonuçlar alınır. Köpeklerde ilk altı aylık bebeklik dönemi; onların gelecek hayatında, daha kaliteli hayat sürdürmenin temelini oluşturan bir süreçtir. Bu yaş aralığında sağlıklı bir şekilde eğitilmiş olan köpekler; hayatta hiçbir sorun yaşamadan, güvenli bir şekilde hayatlarına devam ederler. Köpeklerin ilk altı aylık dönemi eğitimli bir şekilde tamamlandığında, yetişkinlik dönemleri daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde devam eder.

Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği

Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklerin alması gereken eğitimlerin en önemlileri; iletişim ve tuvalet eğitimidir. İletişim eğitimi almayan bir köpek, diğer canlıları anlamak da güçlük çeker. Tuvalet eğitimi almayan bir köpek ise, istenmeyen sorunlara yol açar. Bunun haricinde; saldıran tavırlar sergileyen, beslenme bozukluğu yaşayan, evdeki eşyalara zarar veren köpeklerin profesyonel eğitmen aracılığıyla eğitim alması durumunda, köpekler bu sıkıntıları yaşamaz ve sahiplerine de hiçbir sorun çıkartmazlar. Yapılan eğitimler boyunca, köpekler yavaş bir şekilde eğitilir ve köpek sahiplerine nasıl davranması gerektiği aktarılır.

Böylelikle; çiftlikte eğitim gören köpekler, ev ortamına geldiğinde sahipleri ile eğitimlerine devam ederler. Çiftlikte görülen eğitimin evde de devam etmesi, son derece faydalı olur. Köpek eğitim çiftliklerinde, köpek sahipleri köpeklerinin eğitimlerini izleme hakkına sahiptirler ve hatta bu süreçte, destek de olmaları mümkündür. Köpeklerde bilinçlenme başladığında ve de kendi başlarına hareket etmeyi öğrendiklerinde, eğitim sürecine hazır oldukları anlaşılır. Hayvanlarda yaşam sürdürmeyi sağlayan etken, onların iç güdüleridir. Daha sonra; sahibinden ve çevresinden aldığı tepkiye göre, davranışlar sabitlenir ya da değişkenlik gösterir. Tam bu sırada verilen sağlıklı tepkiler, köpeklerin eğitimi için en faydalı ve kalıcı olan adımlardır.

Köpek Eğitiminin En Önemli Faktörleri

Köpek eğitim çiftliklerinde verilen eğitimler; kati suretle kızma, korkutma, cezalandırma ya da kaba kuvvetle yapılan tarzda bir şekilde gerçekleşmez. Köpekler eğitilirken; ılımlı bir şekilde yaklaşılır ve doğru yaptığı konularda, ödüllendirme hususuna yönlenirler. Köpekler, hayatlarını içgüdüleri vasıtası ile devam ettirirler. Fakat doğadaki yaşam tarzları ile evdeki yaşam tarzları, aynı şekilde devam edemez. Onlardan, sinirlenerek ya da kızarak bir şeyler yapmalarını talep edemeyiz. İnsanlar nasıl bazı kurallara uyarak hayatlarına devam ediyorlarsa, onlarda kendi kurallarına uygun şekilde hareket ederler. Bu yüzden; insanlar sahiplendikleri köpeklerin yaşam tarzını değiştirmeye çalışırken, son derece ılımlı bir şekilde eğitim vermeleri gerekir. Köpeklerin eğitim alırken, profesyonel bir destek alması çok önemli bir husustur. Profesyonel eğitim, gelecekteki yaşam kalitesini yükseltir. Yanlış verilen eğitimler, gelecekte büyük sorunlar yaratırlar. Uysal bir köpeğin saldırgan olması ya da avcılık yapması gereken bir köpeğin süs köpeği gibi davranması, hiç de hoş karşılanan bir durum değildir. Bu eğitim süreçleri; profesyonel insanlar tarafından gerçekleştirilirse, köpekler hem eğlenir hem de öğrenirler.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği