WolfDogHybrid Köpek Eğitimi Eğitmeni

rottweiler

Wolfdoghybrid köpek cinsleri, iyi eğitim sağlandığı taktirde insanlarla iyi geçinebilmektedirler. Ancak bu ırkların eğitimleri son derecede önemlidir. Aksi taktirde bakılması imkansız ve insanlarla iyi geçinmesi çok zordur. İlk öncelikle eğitim aşamasında mutlaka wolfdoghybrid köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitimlerinin verilmesi gerekmektedir. Profesyonel ve deneyimli eğitmenler ile eğitim verilmelidir. İyi eğitim almadıkları taktirde vahşi olabilmektedirler. Köpek eğitimi, sahipleri ile iletişimleri kuvvetlendirmek, büyük derecede hayatlarını kolaylaştırmak ve uyumu sağlayabilmek esas amaçlardır. Bu ırklar gerçek kurt ile köpek kırması olmuştur. Kırma olmasına rağmen eğitimleri kesinlikle sağlanmalıdır. Fakat hassas çalışmalar ile eğitimlerinin verilmesi şarttır. Bunun yanı sıra, wolfdoghybrid köpek cinsleri farklı amaçlarla da eğitimleri verilmektedir. Yani bekçi köpeği ya da koruma köpeği de kolaylıkla olurlar.

WolfDogHybrid Köpek Eğitimi Eğitmeni

Köpek eğitimi, sahiplerinin büyük ölçüde köpeği ile uyum sağlayabilmesi ve yaşamlarını basitleştirmek için uygulanan bir yöntemdir. Wolfdoghybrid köpek cinslerinin eğitimleri her zaman yavru iken başlanmalıdır. Başarılı olabilecekleri bir eğitim verilmesi gerekmektedir. Yavruları gerçek doğalarına ulaştırabilmek için temel itaat kuralları verilmelidir. Ayrıca köpeklerin algılarının açık olması bu eğitimde başarılı olmanızı sağlamaktadır. Sonuç olarak, wolfdoghybrid köpek eğitimi sırasında sabır ve sakinlik çok önemlidir. Ancak eğitim boyunca pozitif olunması gerekmektedir. Davranış bozuklukları da bu yöntem sayesinde engellenmektedir. Kurt kırması olmaları diğer köpeklere karşı daha vahşi olarak görünse de, eğitildikleri zaman birçok sorunların önüne geçilmesine yardımcı olunur.

WolfDogHybrid Köpek Eğitimi Eğitmeni

Wolfdog köpek cinslerinin eğitim sırasında kesinlikle şiddetten ve cezalardan kaçınılmalıdır. Aksi taktirde köpeğin eğitim sırasında olumsuz sonuçlar almanıza neden olur. Bu nedenden dolayı eğitim sırasında mutlaka ödüllendirilmelidir. Köpeğin daha kolay eğitilebilmesi için, köpeğin ilgisini çekecek ve onun eğitim boyunca eğlenmesini sağlayacaktır. Böylelikle kolay eğitilebilen bir köpek olacak ve sahiplerine de uyum sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, eğitim boyunca köpeğin üzerine çok gidilmemelidir. Sıkıldıkları ve huysuz davranışlar sergiledikleri zaman eğitim sürdürülmemelidir. Belirli düzeylerde eğitim verilmelidir.

WolfDogHybrid Köpek Cinslerinin Özellikleri

Wolfdoghybrid köpekleri kurt ile çiftleşmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Yani tamamen kırma bir köpektir. Dışarıdan bakıldığı zaman son derecede kurda benzemektedir. Saldırgan dursalar da, iyi bir eğitim sağlandığı taktirde uysal köpeklerdir. Genel olarak bakıldığı zaman, bekçi ve koruma köpeği olarak eğitimleri verilmektedir. Ailesine karşı oldukça hassas ve kıskançtırlar. Sahiplerine düşkünlüğü ile göze çarpan köpek ırklarıdır. Wolfdoghybrid cinsleri bahçe ortamlarında beslenmelidir. Ev ortamında yaşayabilmeleri için sıkı eğitim verilmeli ve egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır. Aksi taktirde ev içerisinde bakımları oldukça zordur. Bu ırkların bakımı çok önemli bir noktadır. Wolf köpek cinsleri midesine aşırı düşkün ve yemek yemeği çok seven canlılardır. Tok hissini fazla anlayamadıkları için, aşırı kilo almaya meyillidirler. Sahiplerinin her zaman düzenli beslenme programı hazırlamalı ve sık sık yemek vermemelidir.

Wolf cinsleri çocuklarla araları oldukça iyidir. Çocuklar ile vakit geçirmekten ve onlarla oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Küçük yaşlarda sosyalleştirildiği taktirde, diğer insanlarla da uyum içerisinde yaşayabilirler. Ancak iyi bir eğitim verilmediği zaman, köpeğin hırçın ve huysuz olmasına neden olacaktır. Bu ırkların tüy bakımı da çok önemli bir noktadır. Özellikle de mevsimsel geçişlerde tüy dökme olasılıkları çok fazladır. Kalın fırçalar ile tüyleri düzenli olarak taranmalıdır. Böylelikle aşırı tüy dökme gibi sorunlarının önüne geçilmektedir. Wolf köpek cinsleri sahiplerinden sürekli ilgi isterler. Çok uzun süre yalnız kalamazlar ve sahiplerinden ayrı kalamazlar. Sahiplerinden ayrı kaldıkları andan itibaren hırçın davranışlar sergileyebilmektedirler.

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

WolfDogHybrid Köpek Eğitimi Eğitmeni