Unkapanı Köpek Pansiyonu

kopek (116)

Köpekler çok özel hayvanlardır. Sahipleri ile arasında çok özel bir bağ bulunur ve bu bağın vermiş olduğu bağlılıkla hem köpek sahiplerinin hem de köpeklerin sahibinden ayrılması oldukça zordur. Köpekler alışmış oldukları bu ilgi ve alakadan mahrum kaldıkları zaman psikolojik yönden olumsuz etkileniyor ve davranış bozuklukları meydana geliyor. Ayrıca bir çok köpek sahibi şehir dışına çıkacağı sırada köpeğini evde yalnız bırakmak istemez ancak kendisi gibi bakamayacaklarından dolayı kimseye emanet etmekte istemez. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalındığı zaman unkapanı köpek pansiyonu mükemmel bir kurtarıcı olarak köpek sahiplerinin karşısına çıkıyor. Bu pansiyona bırakılan köpekler asla sahiplerinin yokluğunu hissetmezler. Köpek sahiplerine vermiş oldukları vaadleri bire bir yerine getirir ve köpekler sahiplerinin yanına döndüğünde hem sağlığında hem de neşelerinden bir şey kaybetmemiş olarak dönerler.

Unkapanı Köpek Pansiyonu

Unkapanı Köpek Pansiyonu Neden Tercih Edilmelidir?

Unkapanı köpek pansiyonunda görev alan tüm personel işinde uzman ve profesyonel kişiler arasından seçilir. Bu kişiler işlerini severek yapmalarının yanında aynı zamanda oldukça hayvan sever kişilerdir. Ancak tüm bunlar burada bulunan köpeklerin bakımı için yeterli değildir. Köpek bakımının kaliteli olabilmesi için tüm köpeklerle iyi anlaşmak ve köpeklerin ayrı ayrı yerlerde tutulması önemlidir. Aynı şekilde köpeklerinde eğitmen ve bakıcılarına karşı sıcak kanlı davranmaları anlaşabilmeleri için önemlidir. Pansiyonda görev alan tüm personeller bu hususlar göz önünde bulundurularak seçilmiş olan kişilerdir. Bunun yanında unkapanı köpek pansiyonu köpeklerin ihtiyacı olan herşeyi eksiksiz olarak onlara sunuyor. Beslenmeleri için özel mama saatleri belirleniyor.

Köpekler bu mama saatleri içerisinde özel mama ve ağız ve burun yapılarına göre özel olarak seçilmiş mama kaplarında yemeklerini yiyorlar. Bunun yanında köpeklerin vücutlarında bulunan enerjilerini atmaları için onlar için özel alanlar oluşturulmuş ve köpeklerin günün belli saatlerinde bu alanlarda egzersiz yapmalarına imkan sağlanıyor. Pansiyon içerisinde kontrol altına alınmış alanlarda köpekler tek başına dolaşabiliyor ve burada geçirdikleri zaman boyunca canları sıkılmıyor. Köpeklerin herhangi bir sağlık sorunu olması göz önüne alınarak her daim pansiyonda bulunan veeterineler tarafından günlük olarak sağlık kontrolleri yapılır. Köpeklerin kişisel ihtiyaçları giderilirken bununla beraber ilgi ve sevgiye olan ihtiyaçları da giderilir. Köpekler bu pansiyonda son derece keyifli ve mutlu zamanlar geçirir.

Unkapanı Köpek Pansiyonu Neden Önemlidir?

Unkapanı köpek pansiyonu köpek sahiplerinin küçük dostlarının yanında olmaması halinde, onları kendi köpekleri gibi sahiplenir ve onların kendilerini güvende hissetmeleri için elinden gelen herşeyi yapıyor. Burada çalışan personel bunu köpeklere olan sevgi düşkünlükerinden dolayı yapıyor. Köpekler çok duygusal varlıklar oldukları için her ne kadar konuşulanları anlamıyormuş gibi davransalarda hareketleri okuyabilme yetenekleri çok kuvvetlidir. Köpeklere gösterilen sevgi onların psikolojisi ve sağlıkları açısından çok önemlidir. Çünkü köpeklerin bekledikleri sevgiyi görememeleri onların hastalanmalarına neden olur. Buraya bırakılan tüm köpekler diger köpekler ile uyum içerisinde olarak tüm gün boyunca onlarla keyifli zamanlar geçirir.

Bu durum onların daha da sosyalleşmelerine neden olur. Bu köpeğin geri kalan yaşamının kaliteli olması açısından oldukça önemlidir. Köpek ile yeteri kadar ilgilenilmesi durumunda köpek asla psikolojik olarak bir boşluğa düşmeyecek ve bu durum sağlığı açısından bir tehlike olusturmayacaktır. Köpeklerin oyun vakitlerinde diğer köpeklerle iyi anlaşabilmesi ve kavga etmemeleri için devamlı olarak egitmenler tarafından gözetim altında tutulurlar. Köpeklerin pansiyona bırakılırken yapılması istenen herşeyin yetkili personele bildirilmesi gerekir. Köpeğin diğer köpekleden daha fazla oyun oynama ve daha fazla dinlemeye ihtiyacı olduğu zamanlar olabilir. Bu durum belirtildiği takdirde köpeğin dinlenebilmesi için gerekli zaman ayırılacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Unkapanı Köpek Pansiyonu