İstanbul Yeniköy Köpek Pansiyonu

kopus1 (66)

Köpek pansiyonu açmak oldukça zahmetli bir iştir. Pansiyonu açan kişinin birçok belgeye ihtiyacı vardır. Açan kişinin veteriner diploması veya eğitmen belgesinin mutlaka olması gerekir. Bu bölgelerin tamamlanmasından sonra maddi olanakların karşılanması gerekir. Maddi olanakların tamamlanmasından sonra ise bunun belgelendirilmesi istenir. Köpek pansiyonu açan kişinin hem fedakar hem de çok sabırlı bir sahip olması gerekiyor. Çünkü pansiyonu açmak tek başına yeterli gelmiyor. Açma işlemi tamamlandıktan sonra pansiyona bulunan odaların ve bahçenin temizliğinin yapılması gerekir, köpeklerin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması gerekir ve sağlıkla ilgili herhangi bir sorun yaşamamaları adına pansiyonda her daim bir veteriner bulundurulması ve köpeklerin sağlık kontrollerinin bu veteriner tarafından devamlı olarak yapılması gerekir. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra burada görev alacak olan personellerin mutlaka alanında uzman ve profesyonel kişiler arasından seçilmiş olması gerekir. Çünkü köpek sahipleri her gittikleri yere köpeklerini götüremez ancak onlar içinde güvenli bir yer bulmakta çok zorlanırlar. Bu tür durumlarda İstanbul yeniköy köpek pansiyonu iyi bir fikir olabilir.

İstanbul Yeniköy Köpek Pansiyonu

İstanbul Yeniköy Köpek Pansiyonu Neden Tercih Edilmelidir?

Pansiyona bırakılan köpek sahibinden ayrı kaldığı sürece asla onun yokluğunu hissetmez ve burada kendilerini oldukça güvende hissederler. Pansiyonda çalışan profesyonel kişiler tarafından köpeğin tüm ihtiyaçları özenle karşılanır. Bu pansiyona bırakılan köpekler oldukça konforlu ve rahat bir ortamda konaklarlar. Pansiyonun doğa ile iç içe olması onların gün boyu koşup eğlenmelerine ve enerjilerini atmalarına olanak sağlar. Enerjilerini üzerinden atan köpeklerin uyku saatleri de oldukça kaliteli olacaktır. Bu pansiyon tamamen köpeklerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için açılmış bir pansiyondur. Pansiyonda köpeklerin kalacağı yerler özenle hazırlanmış ve köpeklerin rahatlığı ön planda tutulmuştur. Konakladıkları odaların dışında oyun oynayabilecekleri alanlar bulunur. Bu sayede köpekler sahiplerine kavuşana kadar hem rahat hem de keyifli zamanlar geçirir. Köpek sahiplerini döndüğü zamanda köpeklerini huzurlu ve mutlu görürler.

İstanbul Yeniköy Köpek Pansiyonu Köpek Beslenmesini Nasıl Yapar?

Köpeklerin herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı mutlaka pansiyonda bulunan veteriner tarafından kontrol edilir. Mümkün olduğunca farklı cins köpekler aynı ortamda bulundurulmaz. En çokta köpeklerin beslenme saatlerinde mama kaplarının bir birine çok yakın olması sağlık sorunları açısından riskli olduğu için mama kapları birbirinden uzak tutulur. Köpeğin yemeğini rahat yiyebilmesi için mama kabının hem ağız hem de burun yapısına uygun olarak seçilmesi gerekir. İstenilirse mama kabı köpek teslim edilirken sahibi tarafından görevlilere teslim edilebilir. Bunun yanında köpeğin beslenme düzeninde herhangi bir değişiklik olmaması adına köpekler beraber mamaları da getirebilir. Bu pansiyona bırakılan köpekler mevcut köpeklerle güzel ve eğlenceli vakitler geçirerek daha da sosyal hayvanlar haline gelebiliyor. Köpek pansiyonları sadece köpeklerin konaklamalarına olanak sağlayan yerler değildir. Bunun yanında köpek eğitimleri veren profesyonel eğitimciler bulunur.

Pansiyona bırakılan köpekler burada ki görevliler tarafından asla yalnız bırakılmaz ve köpekler sahibinden alışmış oldukları sevgi ilgiyi aramazlar. Bilhassa yavru köpeklerin bakımı büyük köpeklere nazaran daha zordur. Bu köpekler daha enerjik bir yapıya sahip oldukları için onların eğitimi ile daha özenli bir şekilde ilgilenilmesi gerekir. Yavru köpeklerin eğitimleri esnasında yanlarında daima bir gözetmen bulunur. Pansiyonda bulunan köpekler için beslenme saatleri ve beslenme şekilleri cinslerine göre yapılıyor. İstenilirse sahibinin belirlemiş olduğu beslenme şekli aynı şekilde uygulanır. Köpeklerin uyuma yerleri oldukça rahat ve ferah yerlerdir. Bu pansiyonda köpeklerin alıştıkları ortamı aramamaları ve bu ortama kolay uyum sağlayabilmeleri adına her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Ancak köpek pansiyonuna kabul edilecek köpeklerin mutlaka aşılarının tam olarak yapılmış olması gerekir. Kayıt işlemleri esnasında köpeğin karnesinin pansiyon yetkililerine teslim edilmesi gerekir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İstanbul Yeniköy Köpek Pansiyonu