Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

kopus1 (64)

İstanbul da oturan kimse Tuzlanın imkanlarını ve güzel bir kesim olduğunu çok iyi bilmektedir bunun nedeni ise Tuzla büyük olmasından yana sahil, hava, ve yerleşim yeri olarak çok güzel bir kesim olmasıdır. Tuzla Gezme avantajı bol olan bir kesimdir her anlamda gelişmeye devam eden olanakları zorlayan bir yerdir. Burada oturan kişiler ise tuzla köpek eğitim merkezi olarak bilinen köpek ve insan ilişkilerini arttıran merkezi bilmekte ve buraya köpeklerini eğitmek onların daha anlaşılır olmasını sağlamak için gelmektedir. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan tuzla köpekler için biçilmiş bir cennettir. Sahillerinde köpeklerin rahat bir şekilde dolaştığını ve bunu yanında birçok hayvanın gezdiğini görmeniz çok doğaldır. Köpeklere olan ilgi bu kesimde çok iyidir. Eğitim merkezinde ise köpekler ile sahipler arasında yani köpeğin insan ilişkilerinde daha iyi ve anlaşılır olması sağlamıştır. Köpekler uzmanlar tarafından eğitilirse oldukça anlaşılır olmakta bunu Eğitim merkezinde görmeniz oldukça normaldir.

Köpeğime Nasıl Davranılacak?

Köpeklere davranılan onlara gösterilen muamele oldukça dikkat çekici bir durumdadır. Profesyonel köpek eğitmenleri altında köpeğiniz son derecede iyi muamele görecektir. Köpeğinize dikkatli bir şekilde eğitim verilme konusunda şüpheniz olmasın eğitmenler her köpeğe ayrı muamele yaparak onların eğitimlerine katkıda bulunmaktadırlar. Eğitmenler her köpeğe aynı davranılmayacağını bunun mümkün olmayacağını ve ne gibi sonuçlar doğuracağını bilirler bu yüzden sizden alınan bilgiler ve köpeğin türü bakımından muamele gösterirler.

Köpeğinizin Türünün Önemi

Köpekler eğitim açısından tür olarak değişkenlik göstermektedirler hal böyle olunca her köpek aynı eğitimde aynı tepkiyi vermez. Bir Rottweiler köpeği ile bir Golden aynı türde eğitilmez ne kadar bir bine benzeyen türleri olsa da aynı yöntem ile eğitildiğinde farklı sonuçlar doğar. Bir köpek tür bakımında asabi olur birisi ise tür bakımından insancıl asabi olanı sinirli hale getiren ise insandır, bir köpeği insanlara saldıran bir yapıya sahip olmasını sağlayan kişi insandır. Her sahip köpeğine sevgi ile bakmadığı için bazı istisnai durumlar ile o köpekler asabileşir. Eğitimde ise türlere nasıl davranılacağı konusunda bilgi olan eğitmenler o türlere gereken eğitimi en güzel şekilde verecektir.

Bir Köpek Nasıl Eğitilmelidir?

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler eğitim sırasından özen ile dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Her ne kadar tür olarak köpeklerde sinirli bir gen olsa da doğa kanunu olan köpek kedi tartışması istisnai durumlarda bir pitbull ile kedinin oynadığını bile görmek mümkündür. Böyle bir durum olunca her asabi türün her ne kadar sinirli olursa olsun ne kadar dost canlısı olabileceğini doğanın kanununu hiçe sayarak gösterdiğinin kanıtıdır. Önemli olan ön yargıyı kırmaktır siz bir sahip olarak köpeğinize nasıl giderseniz onlarda size o şekilde geleceklerdir.

Bir köpek eğitiminin en önemli kısımlarından birisi köpek insanlar ile nasıl bir ilişkide bu önemli bir sorudur. Sinirli bir köpek eğitim açısından biraz daha değişik eğitilir bunun en başta örneği insanlar ile arası düzeltilir bu yüzden insan arasına karıştırılır fakat bunun öncesinde köpeğe bir güven verilmesi sağlanır buda eğitimciler tarafından yapılır. Köpekler aç bırakılarak eğitilir diye bir zihniyet ise çok yanlış bir düşüncedir hiçbir hayvan eziyet ile eğitilmez bu kanunlara haklara da yanlıştır. Köpek son derece önemli bir şekilde ismini nasıl ezberlemeye alıştıysa o şekilde bir eğitime girer. Küçük yaşta isim tekrarlayarak alıştırılan köpek ismi burada önemli örnektir. Köpeğe her zaman aynı şeyi tekrarlarsanız oda bunu ismi gibi bir zaman sonra anlayacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi