Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği

kopek (126)

Köpeklerin eğitim ve bakımları konusunda; son yıllardaki duyarlılığın artması ile birlikte köpek sahipleri köpeklerinin eğitimleri konusunda çok daha özenli bir şekilde davranıyor. Ister evcil köpekler olsun ister sokak köpekleri olsun tüm köpekler eğitim alabilir. Aldıkları eğitimlerde başarılı olabilirler. Köpeklerin eğitim ve bakımları konusundaki hassasiyetin yükselmesi nedeni ile köpeklerin eğitim ve bakımları konusunda hizmet veren köpek eğitim çiftliklerinin sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Bu köpek eğitim çiftliklerinden birisi de tuzla köpek eğitim çiftliği olarak dikkat çekiyor. Tuzla köpek eğitim çiftliğinde köpeklere verilmesi gereken tüm eğitimler verilebiliyor. Verilen eğitimlerin başında temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, koruma eğitimi ve tuvalet eğitimleri geliyor.

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği ve Hizmetleri

Köpeklerinin eğitim almasını isteyen köpek sahipleri Tuzla köpek eğitim çiftliğine telefon ya da internet aracılığı ile irtibata geçerek köpeklerinin almasını istedikleri eğitimleri belirtiyorlar. Köpek eğitim uzmanlar köpek sahiplerine köpekleri ile ilgili belirli sorular soruyor. Bu sorular arasında; köpeklerin daha önce eğitim geçmişi olup olmadığı, herhangi bir hastalık geçirip geçirmedikleri ve köpeklerin davranışsal özellikleri hakkında bilgi alarak alınan bilgiler her köpek için oluşturulan dosyalar içerisinde muhafaza ediliyor. Köpekler köpek sahiplerinden teslim alınıp Tuzla köpek eğitim çiftliğine getirildiklerinde öncelikle köpeklerin boy ve kiloları ölçülüyor. Daha sonra ise veteriner tarafından genel muayeneleri yapılarak herhangi bir hastalıkları olup olmadığı tespit ediliyor. Köpeklerin genel muayeneleri yapıldıktan sonra ırk ve cinslerine göre gruplara ayrılıyorlar. Köpekler gruplara ayrıldıktan sonra almaları gereken eğitimleri konusunda eğitim programları yapılarak eğitimlere başlanıyor.

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği

Temel İtaat Eğitimleri ve Özellikleri

Tuzla köpek eğitim çiftliğinde köpeklere verilen eğitimlerden birisi de temel itaat eğitimidir. Temel itaat eğitimi köpeklerin ilk olarak alması gereken eğitimlerden birisidir. Temel itaat eğitimi Tuzla köpek eğitim çiftliğinde yaklaşık olarak 4 haftalık bir süreci alıyor. Bu eğitim sürecinde ve eğitim esnasında başarı gösteren köpekler köpek eğitim uzmanları tarafından ödüllendiriliyor. Temel itaat eğitimi köpeklere köpek eğitim uzmanları tarafından 4 haftalık bir süre içerisinde kayış ve tasma yardımı ile temel komutlar olan; bekle, yürü, koş, otur ve yat gibi komutların öğretilmesidir. Temel itaat eğitimini normal bir eğitim sürecinde başarılı bir şekilde tamamlayan köpekler ileri itaat eğitimine alınırken başarı gösteremeyen köpekler ise eksik kaldıkları yerlerin eğitimlerini yeniden alıyorlar.

İleri İtaat Eğitimi ve Özellikleri

Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde geçen köpekler Tuzla köpek eğitim çiftliğinde ileri itaat eğitimine tabi tutuluyorlar. İleri itaat eğitimi gibi temel itaat eğitiminde olduğu gibi yaklaşık 4 haftalık bir süreci kapsıyor. İleri itaat eğitimini temel itaat eğitiminden ayıran en önemli fark; ileri itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanları köpeklere eğitim verirken herhangi bir aksesuar kullanmaz. Köpek eğitim uzmanları köpeklere öğrettikleri temel komutları olan otur, yat, bekle, koş, dur gibi komutları ses ya yada işaret dili ile köpeklere öğretiyorlar. İleri itaat eğitiminin en önemli özelliği; bu eğitimi başarılı bir şekilde geçen köpeklerin sosyalleşmelerinde de yükselmeler meydana gelirken sahipleri ile aralarındaki iletişimde de önemli gelişmeler yaşanıyor. İleri itaat eğitimi esnasında köpek eğitim uzmanının vermiş olduğu komutları doğru yapan köpekler eğitim esnasında ödüllendiriliyor.

Köpeklerin ödüllendirilmesi köpeklerin eğitimlerdeki başarı oranlarını yükseltebiliyor. İleri itaat eğitiminden sonra köpekler koruma eğitimlerini ve tuvalet eğitimlerini başarılı bir şekilde alarak bu eğitimlerde verilenleri çok kolay bir şekilde öğrenebiliyorlar. Tuzla köpek eğitim çiftliği köpeklere vermiş olduğu kaliteli eğitim anlayışı nedeni ile birçok köpek sahibi tarafından tercih ediliyor.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği