TibetanMastiff Satılık Yavru

kopek (127)

5000 yıllık tarihe sahip TibetanMastiff dünyanın en pahalı köpeği unvanına sahiptir. Tibet Mastiff yavruları sakindir, kibardır, sadıktır, zekidir, korumacıdır. Alacağınız yavruların saf kan olmasına dikkat ediniz. Yavruların aşılarının yapılmış olmasına özen gösteriniz ve aşı karnelerini isteyiniz. Ayrıca sağlam bir damızlıkçıdan köpek alınız.

Tibet Mastiff Özellikleri

Tibet Mastiff, sağlam kemik yapısına sahip devasa, dev köpektir. Vücut boyundan biraz uzundur. Biraz kırışmış kafası geniş, ağır ve güçlüdür. Her taraftan bakıldığında geniş ve karedir. Büyük burun siyahtır. Üst dudağı genellikle alt dudağı örter. Hafif eğimli gözler badem şeklinde, derin set ve orta boydadır. Göz rengi kahverengi tonlarındadır. Kolye kulakları başın yakınında asılı durur V şeklindedir. Tüylü kuyruk sırt üstü kıvrılmıştır. Ön bacaklar tüylerle örtülüdür. Ayaklar kedi benzeri olup ayak parmakları arasında tüyler olabilir. Çift kat cansızdır ve boynu etrafında ağır bir yelesi ve başında daha kısa kıllar vardır. Tabaka rengi, siyah, kahverengi ve mavi-gri renktedir. Ayrıca beyaz işaretlere sahip olabilirler. Bazı yetiştiriciler, Tibet Mastıf’ı iki gruba ayırmışlardır, ancak her iki tür de genellikle aynı grupta doğmuşlardır: Dohhyi ve Tsang-Khyi. Tsang-hyi, “Tsang’dan köpek” anlamına gelir ve “manastır” tipi olarak tanımlanır. Yüzün etrafında daha fazla kırışıklıkla boyu kocaman ve ağırdır. Dohyi ya da “göçebe” tipi, daha az kırışıklık ile yağsızdır.

TibetanMastiff Satılık Yavru

TibetanMastiff Satılık Yavru

Tibet Mastiff cesur, korkusuz, hatta temperli, sakin ve düşüncelidir. Kendi ailesine sadıktır. Dışarıda bırakılırsa geceleri havlamaya eğilim gösterir, ancak içeride sessiz olacaktır. Olağanüstü bir sürü bekçisidir ve kurtlara, leoparlara veya sürülerine yaklaşmaya çalışan herhangi bir avına karşı acımasızdır. Evde kırmak kolaydır, ancak daha sonra ortalama cinslerden daha olgunlaşır. Tibet Mastiff’in, kasıtlı ve inatçı, aşırı korumalı ve bölgesel olmasını önlemek için sağlam, emin ve tutarlı bir lider gerekiyor. Bu köpeklerin sahiplerini memnun etmek için güçlü bir isteği var. Çocuklara sevgi içeriyorlar, ancak doğru sosyalleşmedikleri takdirde güvensizler ve yabancılarla birlikte kalabilirler. Ailenizi ve mallarını korumak Mastiff’e doğal gelir. Yetişkinliğe dikkatli, dengeli bir şekilde yetiştirilmelidir. Stabil, iyi ayarlanmış ve eğitilmiş bir köpek genellikle evcil hayvanlar için iyidir.

Sahipler, savaşın istenmeyen bir davranış olduğunu onlara öğretebilirse, diğer köpeklerle birlikte olabilmeleri mümkündür. Tibet Mastiff, sahiplerinden daha güçlü olduklarını düşünürse onları dinlemeyecektir. Sahiplerin tavırları için doğal bir yetkili havaya sahip olmaları gerekir. Bu köpeği eğitmenin amacı lider konuma getirmektir. Köpeğinizle olan ilişkinizin tam bir başarı olmasının tek yolu budur. Sahipler bunu açıkça belirttiğinde, sakin ama çok sağlam bir şekilde köpek üzerinde patron olduklarını ve köpeğin iyi egzersiz gördüğü, eğitildiği ve sosyalleştiği çok iyi bir aile arkadaşı olabilirler. Bu cins deneyimli bir sahibi gerektirir.

Tibet Mastiff Boy Kilo

Yükseklik 66- 76 cm’dir. Ağırlıkları ise 45 – 78 kg’dır. Bazı Avrupalı ​​sahipler, köpeklerin ağırlığının en fazla 100 kilo olduğunu iddia ederken, bu köpeklerin büyük çoğunluğunun yukarıda belirtilen aralığa düşen bir ağırlığı var.

Tibet Mastiff Sağlık Sorunları

Kalın displazi, tiroid sorunları, deri koşulları ve kulak enfeksiyonlarına yatkındır. Ayrıca ölümcül olan Canine InheritedDemyelinativeNöropati (CIDN) adı verilen bir genetik problemleri vardır. Bozukluk, 7 ila 10 haftalık yavrularda belirgindir ve yavru 4 aylıkken geçer.

Tibet Mastiff Yaşam Koşulları

Tibet Mastiff, çok iyi bakılıyorsa, bir apartmanda yaşayabilir. Bu köpekler kapalı alanda çok aktif değildir.

Tibet Mastiff Egzersiz

Tibet Mastiffi’nin günlük gezilere çıkarılması gerekiyor. Genç köpeğin kemiklerinin, kaslarının ve eklemlerinin, hayatının fiziksel yanını aşmamak suretiyle büyüyen aşamada fazla çalışmamasına dikkat edin. Ancak göç içgüdüsünü gidermek için her gün yürümeleri gerekir.

Tibet Mastiff Tımar

Tibet Mastiff düzenli olarak fırçalanmalıdır. Kışın derisi çok saçlıdır ve hava sıcak olduğunda bir ay boyunca yılda bir kez tıraşlamalısınız. Bu süre boyunca köpeğiniz her gün fırçalanmalı ve taranmalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

TibetanMastiff Satılık Yavru